Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

hanac

Alıntı yapılan: dean - 14 Ağustos, 2019, 12:44:43
  Yapısal olarak normal dizilerden farklı olacaklar. Hepsi tek sezon sürecek. Prodüksiyon kaliteleri filmlerden farksız olacak. 6 ya da 8 bölüm sürecekler. Dizilerin her bölümü aynı yönetmenler tarafından çekilecek.

O zaman tamam, varım diyorum.  :)

dean

Nightrain

Pek üzülmedim. Spider-Man'in MCU'daki durumunu sevmiyorum zaten. Yakında F4 ve X-Men geliyor... Zaten ayrılıp ayrılmayacağı belli değilmiş. Görüşmeler devam ediyormuş. Muhtemelen anlaşırlar. Disney yine Spider-Man'in filmlerinden 5 kuruş kazanmadan yola devam eder.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

eyoruk

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ağustos, 2019, 07:47:27
Pek üzülmedim. Spider-Man'in MCU'daki durumunu sevmiyorum zaten. Yakında F4 ve X-Men geliyor... Zaten ayrılıp ayrılmayacağı belli değilmiş. Görüşmeler devam ediyormuş. Muhtemelen anlaşırlar. Disney yine Spider-Man'in filmlerinden 5 kuruş kazanmadan yola devam eder.

Spider kadar diğer karakterler ile bağlantılı olabilecek hemen dahil edilebilecek bir karakter bence yok.F4 ve X-Men geliyor iken böyle olması bence çok kötü olur. Spider filmlerinde Deadpool dahil F4 -X-Men göndermesi görmek hiç şaşırtıcı beklenmedik olmazdı mesela.Kim "aa olmamış bu diyebilir ki "

Nightrain

Disney, Sony'e "Spider-Man ve yan karakterlerinin filmlerine yapılan masrafları yarı yarıya bölüşelim, ama elde edilen gelirleri de bölüşelim" demiş. Sony'de "Hayır efendim, olmaz öyle şey" demiş. Olayın özeti budur. Disney burada çakallık yapmış. Sosyal medya da Sony linç ediliyor. Sen zaten Sony ile en başından anlaşmayı yapmışsın, onlara bu tavizi vermişsin. Taviz tavizi doğurur. Madem bu anlaşmadan memnun değildin, en başında  kabul etmeyecektin.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ağustos, 2019, 10:30:19
Disney, Sony'e "Spider-Man ve yan karakterlerinin filmlerine yapılan masrafları yarı yarıya bölüşelim, ama elde edilen gelirleri de bölüşelim" demiş. Sony'de "Hayır efendim, olmaz öyle şey" demiş. Olayın özeti budur. Disney burada çakallık yapmış. Sosyal medya da Sony linç ediliyor. Sen zaten Sony ile en başından anlaşmayı yapmışsın, onlara bu tavizi vermişsin. Taviz tavizi doğurur. Madem bu anlaşmadan memnun değildin, en başında  kabul etmeyecektin.

MCU fanları delirdi ama dediğiniz gibi burada suçlu olan Disney. Spiderman filmlerinin başarısını görünce açgözlülükle paylarını artırmaya çalışıyorlar. Hayır MCU Spiderman filmleri de baya berbat bana sorarsanız. MCU çerçevesinde hayran kitlesi için önemli tabi Spiderman'in olması.

hanac

Animvader

Ben de bu film hakları olayına harbiden gıcık oldum artık. Arkadaş nasıl bir anlaşmadır ki bu Marvel bir kere film hakkını sattı diye Sony film çektikçe kullanmaya devam ediyor. Ne bileyim insan bir madde koyar, Disney sağlam bir tazminat ödeyip hakları geri alır, bu güzel karakter de bir öyle bir böyle hiç edilmez en azından.

teks55

Son Spiderman filminin bu kadar seyredilmesinin sebebi zaten Avengers ve Tony ile alakalı olduğu içindir.Yoksa hayatta bu kadar hasılat elde edemezdi bu filmle.
Zaten Spiderman'i ellerinde oyuncak ettiler, maymun ettiler resmen.Bir oraya bir öbür tarafa gidip geliyor.
Yetmezmiş gibi sürekli karakteri değiştirip durdular.

eyoruk

3.film olmayacak mı şimdi ? Tekrar bir yeni Spider serisine başlanırsa artık bıktık yani.
Bir sonraki Spider filminde Thanos-Stark taşlar hakkında bir sahne kelime geçmeyecek artık diye bir haber var.Yani 3.film olacak ama başka hikayeler zorunlu olacak.Far From Home ile alakasız olmak zorunda olacak.Veya direk bitirecekler yazdığım gibi sıfırdan bir Parker hikayesi olacak.Yine "Uncle Ben" falan görmek istemiyorum artık.
4-5 yıllık anlaşma devam ediyorken nasıl bir anda kesip atabiliyorlar ki ? Tabi anlaşma fesh edilmiş ise başka (fesh edildi şeklinde haber görmedim)

MCU için kötü oldu özet olarak.Umarım geri dönülür.

Nightrain

Bu iş kabak tadı verdi. Umarım PR çalışması değildir. Öyleyse çok fena küfür yiyecekler. Yarın D23 Expo var. Bakalım neler olacak

teks55

Canları her sıkıldığında ''Amca'' öldürüp duruyorlar zaten.

Nightrain

Sony yine sıfırlayıp kendi evrenlerini kurarsa, bu sefer ne liseli bir Spider-Man görürüz ne de Ben Amcanın ölümünü. Muhtemelen PlayStation 4 oyunundaki gibi 21-22 yaşında, süper kahramanlıkta profesyonel olmuş ve bazı şeyleri yaşamış bir Peter Parker görürüz.

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 23 Ağustos, 2019, 16:03:22
4-5 yıllık anlaşma devam ediyorken nasıl bir anda kesip atabiliyorlar ki ? Tabi anlaşma fesh edilmiş ise başka (fesh edildi şeklinde haber görmedim)

Anlaşma beş filmlikti. Captian America: Civil War, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame, Spider-Man: Far From Home. Beş film çekildikten sonra taraflar tekrar biraraya geldi. Anlaşmayı yenilemek için görüştüler. Ekonomik sebepler yüzünden anlaşamadılar. (Şimdilik)