Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Yine we got this covered ve yine sahte haberler. Bunlar haber kaynağı değeri taşıyan siteler değil maalesef. Senelerdir konuşulan şeyleri pişirip pişirip önümüze sunan tık peşinde sayfalar.

dayıcomics

Alıntı yapılan: dean - 11 Temmuz, 2020, 12:41:14
Yine we got this covered ve yine sahte haberler. Bunlar haber kaynağı değeri taşıyan siteler değil maalesef. Senelerdir konuşulan şeyleri pişirip pişirip önümüze sunan tık peşinde sayfalar.

Haklısın dean, yeni fazdaki filmleri konuşmak gerekli. Avengers filmi bu fazda olmayacak, bu yüzden yok thanos gelecek yok hulk uçacak tarzı haberler tık kapma haberleridir.

dean

alan ford

Sam Raimi heyecanlandırdı bak. Örümcekleri de şahaneydi bence. Strange'i de kendine özgü mizahıyla iyi kotarır. Ama yine de yönetmen değişikliğini anlamadım. Dean kadar hakim değilim konuya ama gördüğüm Taika Waititi, James Gun, Ryan Cogler, Peyton Redd gibi sinematik evrenin başarılı filmlerinin yönetmenleri aynı kalmış. Strange de bu filmler arasında yer bulur kendine rahatlıkla. Yönetmen mi bırakmak istemiş, stüdyonun mu tercihi acaba?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 06 Ağustos, 2020, 20:42:12
Sam Raimi heyecanlandırdı bak. Örümcekleri de şahaneydi bence. Strange'i de kendine özgü mizahıyla iyi kotarır. Ama yine de yönetmen değişikliğini anlamadım. Dean kadar hakim değilim konuya ama gördüğüm Taika Waititi, James Gun, Ryan Cogler, Peyton Redd gibi sinematik evrenin başarılı filmlerinin yönetmenleri aynı kalmış. Strange de bu filmler arasında yer bulur kendine rahatlıkla. Yönetmen mi bırakmak istemiş, stüdyonun mu tercihi acaba?

Marvel Studios ile Scott Derrickson arasında ciddi bir fikir ayrılığı oluştu. Derrickson bir tık daha ufak çaplı, daha fazla korku öğesine sahip, Doctor Strange odaklı bir film yapmak istedi. Marvel Studios ise phase 4'ün bel kemiği olacak son derece büyük çaplı Captain America: Civil War'da olduğu gibi Avengers'a yakın bir film yapmak istedi. Sonuç olarak yönetmen değişikliğine gidildi.

Phase 4 için Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve Thor: Love and Thunder aşırı derecede önemli filmler. Phase 4'ün ana hikaye akışı bu filmlerle sağlanacak. Wandavision ve Loki gibi diziler hep bu filmleri besleyecek.

Doctor Strange filmi ile Marvel hata yapamaz. Bu film MCU'nun kuracağı supernatural kanatla ilgili temelleri atacak. Kevin Feige bu film için işleri her zamankinden daha fazla sıkı tutuyor. Moon Knight, Blade ve belki Ghost Rider gibi karakterlerin konseptleri bu filmde yaratılacak. Bu film ile evrene birden çok üst düzey karakter girecek.

dayıcomics

Ben umutlu değilim bu fazdan. Thor zaten cacık olacak belli, Raimininde çektiği rezil örümcekler ortada. Tek kurtarıcı Eternals gibi gözüküyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 06 Ağustos, 2020, 21:52:34
Ben umutlu değilim bu fazdan. Thor zaten cacık olacak belli, Raimininde çektiği rezil örümcekler ortada. Tek kurtarıcı Eternals gibi gözüküyor.

Şaka herhalde. Spiderman 1 ve 2 gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmleri arasında. Hele 2. film net ilk 5'te. 3. film kötü sadece bunu zaten herkes kabul ediyor.

teks55

(Sam Raimi üçlemesinde) 1. ve 3. filmi beğenmesem de 2.filmi diğerlerinden ayrı tutuyorum.

Bu arada İmdb'ye göre Örümcek Adam filmleri sıralaması şöyle:

1-Örümcek Adam Evden Uzakta
2-Örümcek Adam Eve Dönüş
3-Örümcek Adam 2 (Sam Raimi)
4-Örümcek Adam 1 (Sam Raimi)
5-İnanılmaz Örümcek Adam 1
6-İnanılmaz Örümcek Adam 2
7-Örümcek Adam 3 (Sam Raimi)

dayıcomics

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 07 Ağustos, 2020, 11:03:10
Şaka herhalde. Spiderman 1 ve 2 gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmleri arasında. Hele 2. film net ilk 5'te. 3. film kötü sadece bunu zaten herkes kabul ediyor.

Yoooo gayet ciddiyim çektiği örümcek adamlar rezalettir. Tam bir bilim nerd'i olan Peter Parker'ı sakar bir loser yapması. Güçlü bir kadın karakter olan Mary Jane'i kurtarılmayı bekleyen ve çığlık atmaktan başka bir işe yaramayan kadın modeline çevirmesi, organik ağ gibi gereksiz bir dandikliğe girişmesi ve Peter Parker'ın bilimsel yönünü gösteren ağ kartuşu, ağ atıcısı gibi materyalleri toptan hiçe sayması. Dövüşlerinde kendinden çok daha güçlü düşmanlara karşı savaştığı için sürekli plan yapan ve zekasını kullanan örümceği dandik bir aksiyon kahramanına dönüştürmesi. Gizli kimlik konusunda Batman'den bile daha paranoyak olan Peter Parker'ın nedense herkesin onun örümcek adam olduğunu bilmesi. Marvel dünyasının geveze ve soğuk espriler kralı olarak bilenen Örümcek adamı espri yapmayan hatta doğru düzgün konuşmayan garip bir role sokması.

Yukarıda yazdıklarım umarım yeterli olmuştur. Sam Raimi denen gebeşin tek artısı filmlerini millet daha süper kahraman filmi nedir bilmezken çekmesidir. Bu filmler Avengers filminden sonra çekilseydi bugün örümcek adamlara güzel diyenlerin pek çoğunun filmi yerden yere vurduklarına şahit olurduk. Fakat ilk filmlerden olunca bütün günahları görmezden gelindi.

alan ford

İlk filmdeki Wiliam Dafoe faktörü de es geçilmemeli bence. Ayna karşısındaki performansı falan çok iyidir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

mavibeyefendi

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 08 Ağustos, 2020, 11:06:34
Yanıtıma başlamadan önce şunu ifade etmek isterim ki, IMDB puanıyla sıralama yapacaksak vaktimize yazık. Bu sitenin puanlarını 2000'li yılların başlarında arkadaş ortamında çok konuşurduk ve referans kabul ederdik. Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte popüler filmler fazla puanlar almaya başladı. Top 250 sıralamasına son dönemde giren filmlere bakarsanız demek istediğim daha da netleşecektir.

Şimdi yanıtıma geçeyim.

Bay Dayı,

Anladığım kadarıyla oyun, çizgi roman gibi konular üzerine yayıncılık yapıyorsunuz. Naçizane yorumum bu işlerle kendinizi yormayın, Raimi'nin Örümcek Adam filmlerini eleştiren birinin fazla izleyici toplayabileceğini üzülerek söylüyorum ki sanmıyorum. Eleştirdiğiniz bir çok şeyi öve öve bitiremediğiniz Disney dönemindeki Örümcek Adam filmleri bir iki kademe daha yukarı taşıyarak yaptı.

Filmleri tekrar izleme fırsatı bulursanız hemfikir olacağınıza güvenim tam. Aşağıda Örümcek Adam'ın ikinci filminden bir sahneyi hatırlatmakta fayda görüyorum, bir emsali var mı sizce bu sahnenin şimdilerde?

https://www.youtube.com/watch?v=Cz-17z44F6g

fikirlerini yazan birine "siz bu işlerden anlamıyorsunuz, yayıncılık da yapmayın, bırakın" diyerek had bildirmek nasıl bir üstten bakmaktır, nasıl çirkin bir üsluptur böyle? esaslı bir örümcek okuru olarak evet, dayıthegamer'ın söylediği çoğu şeye sonuna kadar katılıyorum. çoğu da doğru. raimi üçlemesine tamamen rezalet demenin bence tek freni de raimi'nin aksiyon ve akrobasi gerektiren sahnelerdeki ustalığıdır. ondan sonra kimse örümcek-adam'ı böyle, olması gerektiği gibi estetik şekilde resmedememiştir, ama o kadar. peter parker raimi üçlemesindeki gibi zekasız, bilimden anlamayan, sürekli ağlayan ve cipciddi bir karakter değildir. mary jane çığlık atmaktan başka şey yapmayan, her filmin sonunda kurtarılmayı bekleyen bir süs bebeği değildir. sandman ben amcayı öldürmemiştir. gwen stacy peter'ın esu'dan kel alaka bir arkadaşı değildir. örümcek-adam'ın maskesi bi metro dolusu insan tarafından çıkarılmamıştır. kendisi gevezedir ve bol bol espri yapar. önemli düşmanlarını kas gücünden ziyade zekası ile mağlup eder. yani illa yazalım mı bu klişe bilgileri tekrar? ancak bu hataların hepsi raimi filmlerinde vardı maalesef.

raimi üçlemesi evet klasiktir ancak iyi uyarlama olduğu için değil, daha ziyade süper kahraman filmlerinden de blockbuster çıkarılabileceğini gösterdiği için. ciddi eksikleri olsa da the amazing spider-man 2, peter parker ve spider-man'in havasını en güzel şekilde veren filmdir bence.

ek olarak screen junkies'in müthiş videosunu da buraya bırakmak isterim, izlemeyen varsa bir göz atmalı bence:

dayıcomics

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 08 Ağustos, 2020, 11:06:34
Yanıtıma başlamadan önce şunu ifade etmek isterim ki, IMDB puanıyla sıralama yapacaksak vaktimize yazık. Bu sitenin puanlarını 2000'li yılların başlarında arkadaş ortamında çok konuşurduk ve referans kabul ederdik. Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte popüler filmler fazla puanlar almaya başladı. Top 250 sıralamasına son dönemde giren filmlere bakarsanız demek istediğim daha da netleşecektir.

Şimdi yanıtıma geçeyim.

Bay Dayı,

Anladığım kadarıyla oyun, çizgi roman gibi konular üzerine yayıncılık yapıyorsunuz. Naçizane yorumum bu işlerle kendinizi yormayın, Raimi'nin Örümcek Adam filmlerini eleştiren birinin fazla izleyici toplayabileceğini üzülerek söylüyorum ki sanmıyorum. Eleştirdiğiniz bir çok şeyi öve öve bitiremediğiniz Disney dönemindeki Örümcek Adam filmleri bir iki kademe daha yukarı taşıyarak yaptı.

Filmleri tekrar izleme fırsatı bulursanız hemfikir olacağınıza güvenim tam. Aşağıda Örümcek Adam'ın ikinci filminden bir sahneyi hatırlatmakta fayda görüyorum, bir emsali var mı sizce bu sahnenin şimdilerde?

https://www.youtube.com/watch?v=Cz-17z44F6g

ne içiyorsan bana da  söyle iyi kafa yapıyormuş  ;D Senin gibi trollerle uğraşamam, hadi güle güle  ;D

dayıcomics

Alıntı yapılan: mavibeyefendi - 09 Ağustos, 2020, 02:40:06
fikirlerini yazan birine "siz bu işlerden anlamıyorsunuz, yayıncılık da yapmayın, bırakın" diyerek had bildirmek nasıl bir üstten bakmaktır, nasıl çirkin bir üsluptur böyle? esaslı bir örümcek okuru olarak evet, dayıthegamer'ın söylediği çoğu şeye sonuna kadar katılıyorum. çoğu da doğru. raimi üçlemesine tamamen rezalet demenin bence tek freni de raimi'nin aksiyon ve akrobasi gerektiren sahnelerdeki ustalığıdır. ondan sonra kimse örümcek-adam'ı böyle, olması gerektiği gibi estetik şekilde resmedememiştir, ama o kadar. peter parker raimi üçlemesindeki gibi zekasız, bilimden anlamayan, sürekli ağlayan ve cipciddi bir karakter değildir. mary jane çığlık atmaktan başka şey yapmayan, her filmin sonunda kurtarılmayı bekleyen bir süs bebeği değildir. sandman ben amcayı öldürmemiştir. gwen stacy peter'ın esu'dan kel alaka bir arkadaşı değildir. örümcek-adam'ın maskesi bi metro dolusu insan tarafından çıkarılmamıştır. kendisi gevezedir ve bol bol espri yapar. önemli düşmanlarını kas gücünden ziyade zekası ile mağlup eder. yani illa yazalım mı bu klişe bilgileri tekrar? ancak bu hataların hepsi raimi filmlerinde vardı maalesef.

raimi üçlemesi evet klasiktir ancak iyi uyarlama olduğu için değil, daha ziyade süper kahraman filmlerinden de blockbuster çıkarılabileceğini gösterdiği için. ciddi eksikleri olsa da the amazing spider-man 2, peter parker ve spider-man'in havasını en güzel şekilde veren filmdir bence.

ek olarak screen junkies'in müthiş videosunu da buraya bırakmak isterim, izlemeyen varsa bir göz atmalı bence:

Hocam boşver, laf anlamaz bu troll  ;D

teks55

rumar80

Arkadaşlar hepinizi kullandığınız üslup konusunda son  kez uyarmak istiyorum. Tartışma bir yere kadar kabul edilebilir bir durumdur. Ama olay hoş karşılanmayacak yazışmalara giderse yönetim olarak müdahale etmek zorunda kalırız. Lütfen yazmadan önce iyice düşünerek yazalım. Yönetim olarak son günlerde yazılan mesajları yakından izlemekteyiz. Bazılarınıza göre bir şey yapmıyor, ya da bir tarafı tutuyor görünsek de böyle bir durum mevcut değildir. Sadece karşımızdaki çizgi roman dostlarının oto kontrolleri olduğunu düşünmekteyiz. Ancak forumun huzurunu bozacak her türlü olaya gerektiği gibi müdahale daha önce edilmiştir. Bundan sonra da edilecektir.
    Bir kez daha ortak paydamız çevresinde ama kırıcı olmadan mesajlaşmaya özen göstermenizi rica ediyoruz.
    Sevgiler