How The World Was

Başlatan emre ozdamarlar, 01 Eylül, 2015, 11:32:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Daha önce The Photographer ve Alan's War adli kitaplarindan bahsetmistim Emmanuel Guibert'in.

Cizer Guibert, Alan Cope adli bir 2. Dunya Savasi gazisi ile tanisiyor ve onun hikayelerini anlatiyordu Alan's War adli kitapta. How The World Was ise Alan'in 1930'lu yillarda Kaliforniya'da gecirdigi cocukluk yillarini anlatan 160 sayfalik bir eser.

Konu basit, ama olaylarin gectigi zaman ve mekan cok ilginc, ister istemez cok ilginc hikayeler anlatiliyor kitapta. 160 sayfalik neredeyse bir oturusta okunan ama tadina kesinlikle doyum olmayan bir eser. Guibert'in cizimleri ise daha da guzellesmis.

Nightrain

Böyle hikayelere bayılıyorum. Tez zamanda basılması dileğiyle...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Bi sayfa daha paylasiyorum.

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 01 Eylül, 2015, 17:02:21
Bi sayfa daha paylasiyorum.

İlk mesajdaki resmi göremiyorum, malum yasaklı olan siteden  :)

Ahmet Oktay

Çizimleri hoşuma gitti ve biraz Yürüyen Ölüler'i anımsattı.

nicholaihel

The Photographer Goodreads'de birçok listede karşıma çıkmış, ilgimi çekmişti. Buradaki tanıtımları da beğendim. Sanırım bir Guibert Külliyatı basılsa keyifle alırım. Avrupa çizgileri yine daha doygun, gerçek geliyor bana. İthaki mesela, yayınlasa keşke. En çok The Photographer'ı merak ediyorum.

(İlginçtir hiçbir eklenti, dns kullanmadan bende imgur paylaşımları görünüyor. Sitede eski başlıkları gördükçe orada kaybolmuş imajların ücretsiz sunuculara yüklenip silindiğini düşünüyordum. Bu arada bir fikir, en azından yönetici arkadaşların, böyle tanıtım yapan arkadaşların ortak kullanacağı bir flickr hesabı açılabilir. Zannediyorum 1 tb kadar ücretsiz alan sağlıyor. Buradan alınan linkler eklenir ve hiç kaybolmazlar. Bir bulut arşivi oluşmuş olur. Dediğim gibi çok hakim değilim ama aklıma gelen fikri paylaşmak istedim.)

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: nicholaihel - 01 Eylül, 2015, 23:59:59
The Photographer Goodreads'de birçok listede karşıma çıkmış, ilgimi çekmişti. Buradaki tanıtımları da beğendim. Sanırım bir Guibert Külliyatı basılsa keyifle alırım.
Eger ingilizce okuma sansin varsa hic bekletme oku hocam, The Photographer benim okudugum en iyi cizgi romanlar siralamasinda en ustlerdedir.

pearl jam

Cok guzelmis. Tanitim icin tesekkurler emre.

hanac

Alıntı yapılan: nicholaihel - 01 Eylül, 2015, 23:59:59
Sitede eski başlıkları gördükçe orada kaybolmuş imajların ücretsiz sunuculara yüklenip silindiğini düşünüyordum. Bu arada bir fikir, en azından yönetici arkadaşların, böyle tanıtım yapan arkadaşların ortak kullanacağı bir flickr hesabı açılabilir. Zannediyorum 1 tb kadar ücretsiz alan sağlıyor. Buradan alınan linkler eklenir ve hiç kaybolmazlar. Bir bulut arşivi oluşmuş olur. Dediğim gibi çok hakim değilim ama aklıma gelen fikri paylaşmak istedim.)

Teşekkürler dostum.

Bu konuyu hemen teknik işlerden sorumlu admin olan The Kalidor'a ileteceğim.