JBC Yayıncılık : Batman Kara Şövalye Dönüyor

Başlatan Jedmau, 16 Eylül, 2015, 15:18:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lampard

Alıntı yapılan: Ralph - 22 Ekim, 2015, 15:32:58
+1

Arkadaş bu adamların bir faydasını gören var mı?

Yine de gereksizlik şampiyonluğunu Batgirl'den başkası alamaz.

Robin ve Nightwing'in gerekli olmadığını düşünmüyorum ama Batgirl bence de aşırı gereksiz. 60lardaki dizi zamanı kadın karakter çekmek için üretilmiş bir karakter zaten. Alan Moore Killing Joke'ta tekerlekli sandalyeye göndererek çok iyi yapmıştı ve Oracle olarak çok iyiydi, bir boşluğu doldurmuştu ama duramadılar geri getirdiler sonra.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Alıntı yapılan: Ralph - 22 Ekim, 2015, 13:58:57
Üstad cahilliğime ver ama Dc ile olan telif anlaşmanız ne kadar sürüyor? Dc'nin biraz gıcık bir kuruluş olduğunu biliyoruz. Yarın öbür gün saçma sapan gerekçelerle, uçuk taleplerle Türkiye'deki Batman yayınını durdurabilir mi? Böyle kötü bir sürpriz mümkün mü?

Sanmıyorum 2017 yayın listemiz bile hazır :)

seastar1000

Kararını verdim ben taytli kahraman okuyamiyormusum jbc nin tüm yeni batmanlarini aldım birini bile bitiremedim
Punisher bence okunabilecek tek comics
Kusura bakmayiniz batman severler

ghostrider

Spawn oku muhteşem bir seri keşke bir yayınevi bütün seriyi basabilse ama basan yok
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Alıntı yapılan: seastar1000 - 22 Ekim, 2015, 22:38:38
Kararını verdim ben taytli kahraman okuyamiyormusum jbc nin tüm yeni batmanlarini aldım birini bile bitiremedim
Punisher bence okunabilecek tek comics
Kusura bakmayiniz batman severler

Bizimle deyilsın.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

Punisher sever olarak kenarda bile duramiyacakmiyiz ki

battlehammer

Kara şövalye dönüyor özelinde batman'den taytlı diye bahsetmek ne kadar doğru emin değilim bu arada; iç donlu falan denebilir daha ziyade. Zaten kitap batman'in emekli maaşı kuyruğundaki adaletsizliklere müdahale etmesi üzerine.

ghostrider

Hikaye çok iyidir ama çizimleri o kadar da iyi değildir.Batman külliyatının önemli bir eseridir.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

xmenac

Çizimler bana da hitap etmiyor ama bu öykünün bu kadar popüler olmasında çizimlerin de büyük rolü olduğunu düşünüyorum.

emre ozdamarlar

Olay zevkler ve renkler kapsamina girdigi icin tartismaya gerek yok ama sahsi fikrime göre bu eserin cizimleri cizgi roman tarihindeki en orjinal, en kendine has cizimlerdendir. Her karesi kendine özgudur, her karesi ikoniktir.

Nightrain

Son 1 sayı kaldı. Epik yahu bu hikaye. Tek kelimeyle -amerikalıların tabiriyle- AWESOME!

Baskı kalitesine değinmek istiyorum. JBC'nin çizgi romanlarını elime aldığımda premium bi his kaplıyor içimi. Bu his çizgi roman okuma zevkimi 2 katına çıkartıyor. Ciltlerin en büyük sorunu: arada kalan yazılardır. Mesela resimleri zor görürüz ama bu ciltte öyle bi sorun yok. Dikiş ipliği kullanıldığı için çok sağlam, o kadar ayırmama rağmen bana mısın demedi. Diğer yayınevlerinin çizgi romanlarında öyle olmuyor tutkal kullandıkları için.

Demem o ki, her yönüyle çok iyi bir cilt. Verdiğiniz parayı kuruşu kuruşuna hakediyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Sakızlı Ohannes Paşa

Söylenecek söz yok. Yazılmış en iyi 2 Batman hikayesinden biri (Diğeri Year One). Hikayedeki her detay, her olay etkileyeci. Çizimler bazı kişilere hitap etmiyor aslında anlıyorum ama benim zevkime göre Frank Miller'ın bu "çirkin", deforme olmuş çizim tarzı bu kitabı efsane yapan unsurların başlıcalarından. Sayfa düzenleri, panellerin dağılımı, hikayenin işlenişi her şey olması gerektiği gibi. Yani mesela Thomas ve Martha Wayne'in ölümünün anlatıldığı karelerde kendinden geçiyor insan.

Baskı çok kaliteli. Evet sayfaların kalınlığından şikayet ediyorum ama sayfalara dokunulduğunda kaliteyi hissediyor insan.

Değil 30 yıl 100 yıl geçse keyifle okunur. Bu muhteşem şaheser olsa olsa 10/10 olur.

connyapku

Gerek cizimleri olsun, gerek hikayesi, benim en sevdigim eserlerden biri. Jbc ye sonsuz tesekkurler. Umarim bizi unutulmaz klasik Batman hikayeleri ile bulusturmaya devam ederler.