JO, ZETTE ve JOCKO'nun Maceraları - YKY

Başlatan pizagor, 04 Kasım, 2009, 01:16:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Bu seri de tükenmiş ve piyasada bulunmuyor.   :(

ferzan

Ben bu seriyi üç sene evvel Nadir 'den tamamlamıştım. Tenten okurken zorlanan, Tenten 'den pek hazetmeyen biri olarak bu 5 albümlük serinin 3-4 albümünü keyifle okumuş, 5. albümü daha sonra okumak üzere bırakmıştım. Keyiften kastım tabi modumu o döneme göre ayarlamak suretiyle alınan mütevazi bir keyif. Buna rağmen Tenten 'den daha fazla sürüklemişti beni. Tabi sonra Tenten 'leri de tamamladım ama halen yarıya gelemedim. Azar azar okuyorum onu da, şayet ruh halimin müsaade ettiği ender zamanlara denk gelirse.

Biri kız biri erkek iki kardeşin ve maymunlarının maceraları. Tabi bunlar hali vakti yerinde bir ailenin tuzu kuru ve kıçında kurt olan çocukları, dolayısıyla türlü türlü işler açıyorlar başlarına. Maymuna gıcık olduğum aklımda kalmış ki genelde anlatılarda karşıma çıkan çoğu maymuna çok gıcık olurum (Tarzan 'dakiler hariç). Çocuklar da işte idealize Avrupa veletleri, büyümüş de küçülmüş duyar abideleri. Ama itici değiller kesinlikle, tatlı tatlı okutuyorlar kendilerini. Herge 'nin metinlere ve görsellere yedirdiği ve hiçbir zaman ısınamadığım idealize etme alışkanlıklarına rağmen hem de.

Küçük yaşta okumuş olsaydım muhtemelen başıma taç diye takardım ama 30 yaşıma nasip oldu ilk okuma. :) Dolayısıyla naifçe hatırlamakla yetiniyorum. Yalnız ileride çoluğuma çocuğuma okuturum. Soyum devam etmeyecek olursa da başkasının çoluğuna çocuğuna okuturum. İlla çoluğa çocuğa okuturum bir şekilde. Tabi sayfaları büküp cilt kapağını çatlatmadıkları ve insan gibi okudukları müddetçe okuturum, yoksa başka kapıya. En olmadı kendim dönüp dönüp bir daha okurum. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com