Wonder Woman: Yeni Dünya - YKY

Başlatan Nightrain, 24 Mayıs, 2017, 23:01:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

2.cilt Amerika'da çıkmış. YKY, geciktimeden basar umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

ferzan

Wonder Woman: Yeni Dünya Cilt 1 için övgüler

"Çizgi romanın altın çağından gelen konseptlerle modern temaların görkemli birleşimi... Bu kitap bazı yönleri az bilinen bir efsaneyi yeniden tanımlıyor." - Publishers Weekly

"Bu şimdiye kadarki en karmaşık, en güçlü ve kendine güveniyle en seksi Wonder Woman."
    - Booklist (Yıldızlı Eleştiri)

"Morrison, Paquette ve Fairbairn karaktere büyüleyici bir güncelleme yapıyorlar ve onun hikâyesine harikalarla dolu bir gerçeklik katıyorlar." - A.V. Club / The Onion

"Yanick Paquette'in çizimleri Diana ve Amazonların açıkça görünen özgüvenlerine bir övgü."
    - Paste

"Wonder Woman'a uzun zamandır getirilen en tatmin edici yorum." - IGN

Kitleler onu seviyor... İktidar sahipleriyse ondan korkuyor

Grant Morrison ve Yanick Paquette'ten oluşan ve büyük övgü alan yaratıcı ekip, New
York Times çok satan listesinde bir numaraya çıkan orijinal grafik romanın sabırsızlıkla beklenen devamı Wonder Woman: Yeni Dünya Cilt 2'yi sunar!

Prenses Diana, hayatı boyunca bildiği tek evi olan Cennet Adası'nın sahillerinin ötesindeki dünyada macera peşinde koşmayı arzulamıştı. Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ile kaderlerinde yazılı olan karşılaşmalarının ardından Amazon Savaşçı kendini Erkeklerin Dünyası'nda bulmuştu ve karşısına çıkabilecek her türlü güçlüğe karşı hazırdı. Ama ya dünya Wonder Woman'a hazır mıydı? Diana'ya yabancı olan ihtilaf ve çekişmeler içine gömülmüş Amerikan hükümeti onu topluma karşı bir tehlike olarak görüyordu. Kendi ayağına dolanmaktan aydınlık geleceğe yürüyemeyen bir dünyada Wonder Woman barış ve sevgiyi yaymayı amaçlayan misyonunu yerine getirebilecek mi? Peki amacına ulaşmasını engellemek için karanlıkta bekleyen sinsi güçler karşısına ne zaman çıkacak?

Cilt Durumu   :   Ciltsiz
    Basım Tarihi   :   Eylül 2020
    Boyutlar   :   16,00 x 24,00 cm
    Kağıt Tipi   :   Kuşe
    Sayfa Sayısı   :   136
    Etiket Fiyatı   :   30 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Hem ABD 'de ikinci cilt çıktıktan iki sene sonra anca hatırlanıp bizde sırası geliyor, hem de ilk cilt orijinal comics ebatlarında (16,50 x 26,00 cm) olduğu halde ikinci cildi küçültüp standart Türkçe comics ebatlarına (16,00 x 24,00 cm) getiriyorlar. Hoş geldin 1999-2000 'li yıllar, hoş geldin Aksoy Yayıncılık dönemi, hoş geldin kimi büyük kimi küçük boy basılan çizgi roman ciltleri. YKY, iç sayfaları da kuşe kağıda basma zahmetinde bulunmasaymış keşke. Biz başka yayıncılardan alışkındık zaten yarı yolda kuşeden feragat edilmesine. Mahçub olduk şimdi.

Rebirth ile beraber YKY 'nin boyut küçültme sevdası artık pişkinliğe döndü. Rebirth için ses etmemiştik hadi diğerleriyle uyumlu olmak için, çıkıntı görünmemek için ayak uydurmuşlar deyip üzerinde durmamıştık ama önce orijinal boy Justice League New 52 'nin tekrar baskıları küçülmeye başladı, sonra bastıkları başka ciltler orijinal ebattan feragat etmeye başladı. Şimdi de ilk cildi orijinal ebat olan bir serinin ikinci cildini küçültüyorlar muazzam bir istikrar örneği olarak.

Ben ilk cildini almıştım ama ikinci cildi almayacağım ve devam etmeyeceğim. 2020 senesinde çizgi roman yayıncılık istikrarı ve edisyon anlayışı belli bir noktaya gelmişken, koleksiyoncular da 20 sene öncesine göre daha farkındalık sahibiyken ben rafımda artık ilk cildi orijinal boy olup ikinci cildi küçülmüş çizgi roman görmek istemiyorum. Zaten karaktere ayılıp bayılmıyordum, sırf güzel edisyonu ve orijinal ebadı için almıştım birinci cildi de. İlk fırsatta elden çıkaracaklarım arasında yerini almış olur.

"Bir parmak farkın ne önemi var, oku geç işte." diye düşünecek olanlar çıkacaktır illa. O dostlara ısrarla çizgi roman yayıncılığının artık yirmi sene öncesi gibi olmadığını ve okurların da estetik bilincinin oluştuğunu hatırlatmak isterim. Artık kaligrafi, font, ebat, kağıt tipi, orijinale uygunluk, çeviri ve daha nice unsur son derece önem taşıyor. Belli bir kriter anlayışı oluşuyor. Burada mesele nasıl başladıysan öyle devam ettirme meselesi. Raftaki kitapların birinin uzun diğerinin kısa durması meselesi. Göz, nizam, istikrar ve okura saygı meselesi. Ayrıca en başından beri Türkçe comics ebadında basılsa gene sorun olmazdı. Senelerdir comicsleri bir parmak kısa okuduk, sorun ettik mi? Ama sen kalkıp bire bir uygunlukta bir başlangıç yapıyorsan onun devamını getirmek zorundasın. Aynı şekilde seriye hangi kağıtla başladıysan da (bunu YKY için demiyorum) aynı kağıtla devam ettirmek durumundasın.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

Nightrain

Justice'deki kuşe gibidir kesin. ;D Ben de almayacağım bu arada.

darkwood

Eh alacağız mecburen, kendim iöin olmasa da müşteriler ister.  ::)
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Benzer sorun Durango'ların 5. ve 6. sayısında da olmuştu galiba. Orada da benzer bir ikilemde kalıp almamayı tercih etmiştim. Earth One hikayelerini genel olarak seviyorum (gerçi Wonder Woman bu konuda biraz geride kalmıştı, bir Superman ya da Batman düzeyinde değildi) ama belli ki bundan sonra gelecekler kitaplıkta eksik kalacaklar.

Tabi boyut politikasından geri adım atılmazsa ya da önceki ciltler yeni boyutuyla basılıp yeni sayıyı satın alırken hediye edilmedikçe...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Belki orijinal boy bastılar, Babil yanlış girdi. Bazen künyeye yanlış Bilgi giriyorlar. Superman/Wonder Woman Cilt 3'ün boyutları 16,60 x 24,00 cm girilmiş fakat orijinal boy basılmıştı. Belki bunda da öyledir.

afu

YKY'nın kendi sitesinde de yeni cilt ilkine göre 2 cm kısa görünüyor.
Kendileri de yanlış girmediyse hoş olmayan bir durum gerçekten.

pizagor

Albümün boyutları konusu netleşti mi?

Nightrain

Büyülü Çizgi bana 17x25 dedi.

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Eylül, 2020, 22:44:24
Büyülü Çizgi bana 17x25 dedi.

26 ve 24 cm yükseklikten sonra bir de nurtopu gibi 25 cm ara boyumuz mu oldu?

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Barmen Minik

ya buna onay veren yönetimdeki herkese her lafı hak ediyorlar. bu kitap protesto edilip alınmamalı çok net protesto etmeliyiz.

ferzan

Tek kelimeyle bravo. Ayakta alkışlıyorum YKY 'yi. Yıllar sonra beni hızla 20 yıl öncesine döndürdü, nostalji fırtınası yaşattı. En son Aksoy Yayıncılık zamanı böyle devam eden seride boyut değişikliği tecrübe etmiştik. Yakın bir geçmişte de adına tezat olarak küçültülen dev albüm fumettilere şahit olmuştuk, yeni isimleri de mini dev albüm kalmıştı belleğimizde. Ekibe hoş geldin YKY, en azından yeni bir başlangıçta küçültürsün, tekli bir ciltte küçültürsün (ki her iki durumda da küçülttü zaten) ama devam eden bir seride küçültmek gerçekten alkışı hak ediyor.

Satış sitelerine yayınevi bilgisinin yanlış girilmiş olmasını ve yanıldığım için sayfanın üst kısmındaki mesajımdan ötürü özür dilemeyi çok isterdim ama YKY bana kıyamamış. Şimdi ağzıma geleni söylemek hakkımdır, hakkımızdır.