Valerian - YKY

Başlatan Nightrain, 29 Eylül, 2017, 17:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackBishop

Alıntı yapılan: afu - 14 Nisan, 2019, 12:42:22
bdgest.com'dan aldığım Komançi'nin çıkan sayılarının yayın tarihlerini gösteren bir bölüm:

.
.
.
9. Et le diable hurla de joie... 01/1981
10. Le corps d'Algernon Brown... 08/1983
11. Les fauves... 04/1990
12. Le dollar à trois faces... 05/1992

YKY 3. cild ile ilk 9 sayıyı bize ulaştırmıştı.
Orjinaline sadık kalmaları için, sonraki 3 sayı için 11 sene bekleyecekler.
Daha 8 senemiz var  ;D ;D ;D

Evet. Bu da bir bakış açısı tabii. Saygı duymak lazım.

memospinoz

19 Temmuz'da 3. cilt çıkıyor.

Mister NO

Nihayet.

Arayı çok uzatmamak lazım  :)

rumar80

Bence de .
Merakla bekliyorum.

orhan şafak

Red Kiiiiiiiiiiiiiiiiit.Nerde be ya?

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: orhan şafak - 14 Temmuz, 2019, 23:13:02
Red Kiiiiiiiiiiiiiiiiit.Nerde be ya?
15. Toplu albüm çıkalı 1,5 sene oldu. Yeni sayıdan haber yok.

memospinoz

28. yüzyılın cesur uzayzaman ajanları Valerian ile Laureline Ukbar gezegenlerinde yeni bir yerleşim kurulmasına yardımcı olduktan sonra bu uzak güneş sistemine veda ziyaretlerini yapmaktadırlar. Uzayın derinliklerinden bir gezegenin yoluna çıkan her şeyi yok etmek üzere hızla ilerlediği haberini aldıklarında derhal yola koyulurlar. Korkusuz ikili kadın erkek savaşıyla çalkanan tuhaf bir iç dünya ile karşılaşır. Valerian ile Laureline'in, içinde bulundukları tehlikenin farkında dahi olmayan bu tuhaf gezegenin sakinleriyle bir an önce anlaşmaları gerek.

Pierre Christin ile Jean-Claude Mézières'in olağanüstü hayal gücünden, Valerian ile Laureline karakterleri ilk kez 1967 yılında Pilote dergisinde hayatlarına başladı. Bu zamanın ötesinde yaratıcı ve cesur eser kısa sürede bilimkurgu seven okurun olmazsa olmaz çizgi romanları arasında yerini aldı.

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 18 TL

yunusmeyra

öncelikle güzel hareketler  :)
sonra, "günümüzde daha ekonomik etiketler görmek artık hayal" düşüncesi :-[
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

HacıGeraltEmmi

Çocukluğumuzun çizgi romanlarını okurken istisna birkaç örnek hariç pek keyif alamam, okurken zorlanırım ve genelde yarıda bırakırım. Bu sebeple klasiklere, ilk sayılara, essentiallara vs bulaşmıyorum. İşte istisna dediğim çizgi romanlar çoğunlukla frankofon grubundan çıkıyor. Buddy Longway, Red Kit ve Asteriks gibi Valerian da zamanının ötesinde bir çizgi roman, her dönemde okunup keyif alınabilir. Bilimkurgunun babaları arasına rahatlıkla girebilecek kalitede, her sayısı ortalamanın üstünde, sinemaya aktarılsa her bir senaryosundan özgün bir film çıkar. İlk sayılardaki çizimler çoğu frankofon kahramanının başlangıç serüvenleri gibi çocuksu / mimikler hareketler hafif karikatürize ama kesinlikle kötü değil, hatta bu türü daha çok seviyorum diyebilirim. İleriki sayılarda ne olur bilemiyorum ama mevcut hikaye anlatımı ve çizgi kalitesi okunması için yeterli benim açımdan.

ZGeralt

Alıntı yapılan: İhtiyarDeve - 14 Ağustos, 2019, 22:41:11
Çocukluğumuzun çizgi romanlarını okurken istisna birkaç örnek hariç pek keyif alamam, okurken zorlanırım ve genelde yarıda bırakırım. Bu sebeple klasiklere, ilk sayılara, essentiallara vs bulaşmıyorum. İşte istisna dediğim çizgi romanlar çoğunlukla frankofon grubundan çıkıyor. Buddy Longway, Red Kit ve Asteriks gibi Valerian da zamanının ötesinde bir çizgi roman, her dönemde okunup keyif alınabilir. Bilimkurgunun babaları arasına rahatlıkla girebilecek kalitede, her sayısı ortalamanın üstünde, sinemaya aktarılsa her bir senaryosundan özgün bir film çıkar. İlk sayılardaki çizimler çoğu frankofon kahramanının başlangıç serüvenleri gibi çocuksu / mimikler hareketler hafif karikatürize ama kesinlikle kötü değil, hatta bu türü daha çok seviyorum diyebilirim. İleriki sayılarda ne olur bilemiyorum ama mevcut hikaye anlatımı ve çizgi kalitesi okunması için yeterli benim açımdan.

Sinemaya aktarıldı, maalesef vasat bi film çıktı ortaya, gişede de çakıldı.  170 milyon dolara mal ettiler, 250 milyon dolar gişe yaptı dünya çapında. Devamı falan da gelmez muhtemelen.

kharon

Valerian evreni harikadir, hayalgucunu zorlar;  oldukca da sinemaya uygundur ama iki sikintisi vardi cekilen filmin bence

1) oyuncu secimi; gencecik bir oglancik hic olmadi basrolde

2) gec kalmis bir film. Cizgi romanin yaraticilarindan dinlemistim , daha Besson 5th Element'i cekerken konusmuslar birak bunu Valerian'i cek diye.
Fikir eski ama yillarca beklemis maalesef. Bu arada evrenin en guzel fikirlerinin yagmalandigini da unutmayalim.

bunlara ragmen zevkle seyredilen bir film oldu benim icin

ZGeralt

Alıntı Yap
1) oyuncu secimi; gencecik bir oglancik hic olmadi basrolde

Cara Delevingne olmuş mu sanki :) Tamam güzel kız ama o kadar, Suicide Squad'da olduğu kadar rezalet değildi belki ama onlarca yetenekli ve güzel aktris var, bu kızda ne görüyorlar da böyle büyük prodüksiyonlarda yer veriyorlar anlamıyorum.
Bi bu Cara bi de Amber Heard, ikisini de çok kötü bence.

kharon

Alıntı yapılan: ZGeralt - 15 Ağustos, 2019, 15:20:27
Cara Delevingne olmuş mu sanki :) Tamam güzel kız ama o kadar, Suicide Squad'da olduğu kadar rezalet değildi belki ama onlarca yetenekli ve güzel aktris var, bu kızda ne görüyorlar da böyle büyük prodüksiyonlarda yer veriyorlar anlamıyorum.
Bi bu Cara bi de Amber Heard, ikisini de çok kötü bence.

aynen,
ama sen soyleyince ancak farkettim Suicide Squad'da da oldugunu  :o

HacıGeraltEmmi

İyice unutuldu bu güzelim seri. Yayın hayatını şanssızlıkla sürdüren serileri sevmek benim bahtsızlığım galiba :-\

allan quatermain

Mézières 83 yaşında hayatını kaybetmiş.