Man Seeking Woman

Başlatan Ahmet Oktay, 20 Mart, 2015, 21:43:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Man Seeking Woman Simon Rich'in "The Last Girlfriend On Earth" kitabından uyarlanan ve FXX kanalında yayınlanan Amerikan sitcom dizisi. İnternette olumlu yorumlar var, dizi absürd bir komedi. Dizinin 10 bölümden oluşan ilk sezonu yayınlandı ve 2. sezon onayı da aldı. İlk bölümü izledim, ilk bölüm "eh işte" dedirtti. İnternetteki yorumlarda da bölümler ilerledikçe daha iyi olduğu söyleniyor.

imdb : http://www.imdb.com/title/tt4189492/?ref_=nv_sr_1
wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/Man_Seeking_Woman

doktor1881

Ahmet tüm bölümler sitelere düştü mü ve bölümler 22 dk mı?

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 20 Mart, 2015, 23:09:14
Ahmet tüm bölümler sitelere düştü mü ve bölümler 22 dk mı?

Tüm bölümler yayınlandı ve 20-22 dakika. (Evet, ben ahmet değilim ::) )

doktor1881

Alıntı yapılan: dean - 20 Mart, 2015, 23:14:06
  Tüm bölümler yayınlandı ve 20-22 dakika. (Evet, ben ahmet değilim ::) )
Merhaba Dean göz attın mı Yorumun ? Seyretmeye değer mi

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 20 Mart, 2015, 23:23:34
Merhaba Dean göz attın mı Yorumun ? Seyretmeye değer mi

Henüz izlemedim ama FX ve FXX'in işlerini beğenirim. Bi' boşluk bulursam izlediğim dizilerin arasında, göz atacağım herhalde.

Ahmet Oktay

İlk 3 bölümü izledim, bel altı esprilerle ilerliyor. Son derece absürd ama, absürd olduğu için izlemeye devam ediyorum.

Ahmet Oktay

4. bölüm dizinin en iyi bölümüydü şimdiye kadar, bu bölümde bayağı güldüm, espriler iyiydi.

Ahmet Oktay

Sezonu bitirdim, dizi 3. bölümden sonra güzelleşiyor diyebilirim. Dizinin absürdlüğü hakkında fikir vermem gerekirse; baş karakterimiz Josh ilk bölümde bir trolle randevuya çıkıyor diyim siz düşünün absürdlüğü.

Çok iyi bir yapım der miyim ? Demem, ama izlenebilir. Bazı sahneler ve espriler gerçekten çok iyi. Diziye başlayacak olanlar, dizinin 18-35 yaş arası erkekler için yayın yapan bir Amerikan kablo tv kanalında yayınlandığını göz önünde bulundursun diyerek yorumumu bitiriyorum :)

Ahmet Oktay

Ahmet Oktay

Diziyi benden başka izleyen yok herhalde, yine de 2. sezonun başladığı haberini vereyim ben :)

Ahmet Oktay

Günün ikinci dizisi. Sezona fena başlamadı, bu dizinin absürdlüğüne bayılıyorum. Mike'ın Josh'la anlaşma yapmaya çalıştığı sahne ve öncesinde milleti toplayıp başkan adayı gibi konuşma yaptığı sahneler şahaneydi :)

doktor1881

Mozart'ın bitmesi,Kimmy dede sona yaklaşılması beni bir komedi dizisi aramaya itti.
Ahmet'in olumlu referansları üzerine bu diziye başladım (Biraz geçte olsa)

Bölüm:1 Dizi erkek-kadın ilişkileri üzerine yürüyor
Bu bölümde Josh uzun süreli ilişkisinden sonra ilk defa Gorbachaka(Trol) ile çıkar
Eski sevgilisi Maggie onu partiye çağırıp,yeni sevgilisi ile tanıştırır ??? ??? ??? ??? ???

Yalnız Josh gerçekten ''Bahtsız Bedevi''

Bölüm Notu:7.5/10

Peyami

İlk bölümü pek beğenmedim. Absürdlük bende aynı olumlu etkiyi yapmadı ve itici geldi. "The Inbetweeners"ı tekrar seyretmeyi tercih ederim.

doktor1881

Alıntı yapılan: Peyami - 09 Ocak, 2016, 18:14:28
İlk bölümü pek beğenmedim. Absürdlük bende aynı olumlu etkiyi yapmadı ve itici geldi. "The Inbetweeners"ı tekrar seyretmeyi tercih ederim.
Ahmet'in dediğine göre 3. bölümden sonra daha güzel oluyormuş.Bu arada The Inbetweeners hakkında izlenimlerim nasıl seyretmedim seyretmeye değermi ???

Peyami

Bilemiyorum Doktor bey...ilk bölüm 20 dakika civarı ama ne Adolf ne Gorbachaka pek ilgimi çekmedi. Absürdite dozu bana fazla geldi herhalde. Madem öyle diyorsunuz zaman olursa bir de 4. bölüme bakabilirim belki. Ama bu akşam Strain dizisinin ilk bölümünü seyredeceğim. Yazılanlara bakılırsa umutlu olmak için sebebim var :).

Inbetweeners,  4 ergenin başından geçen ve genelde kızlarla yakınlaşma konusundaki problemlerini anlatan bir dizi. Beni eğlendirmişti zamanında. Karakterler daha gerçek ve eğlenceli.İngiliz dizilerine karşı özel bir ilgim var zaten. Arka arkaya seyretmiştim sezonları. Hiç sıkmamıştı beni. Sonra iki tane de filmini çektiler, onları da seyrettiğime göre beni yakalayan nadir komedi dizilerinden biriydi. Ha bir de "Him and Her"vardı, tam komedi değildi ama tüm ağır temposuna ve tiyatrovari tek mekanda geçmesine karşın vazgeçemediğim bir dizi nedense. Ama onun konusu ergenler değildi.

Şimdi cevap yazarken aklıma geldi. MTV'de The Hard Times of Berger diye bir dizi vardı.Mesela onu da sevmiştim, yani ergen dizilerini bu yaşta hala severim aslında ama MSW bana itici geldi nedense.

Konuşmayı dağıttım biraz galiba :) Neyse sık mesaj yazmasam da burada bilhassa hem sizin hem Ahmet beyin tanıtımını yaptığınız dizilere bir göz atıyorum. Faydası oluyor bazen kaçırdıklarıma bir göz atma konusunda.