Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 21 Ocak, 2016, 10:07:12
Belki İngilizce bilen dostlarımızdan biri de bu bilgiyi güzel Türkçemize çeviriverir..

Caretta abi ingilizce öğretmeni  :)

Mrtekin

Ortiz'li 20. sayı; senaryo olarak çok vasattı. Senaryo olarak; Boselli bu sayıları biraz sallamış gibi geldi bana.

Yer yer çok sıkıldım, ve sonunu baya zorlukla getirebildim.

Aylardır; aylıktan zevk alamıyorum maalesef. Okuduğumuz maceralar; senaryo olarak çok vasat; sadece çatışma sahnelerinden biraz kurtarıyorlar.

They drew first blood...

hennessy

Alıntı yapılan: Mrtekin - 24 Ocak, 2016, 19:35:19
Ortiz'li 20. sayı; senaryo olarak çok vasattı. Senaryo olarak; Boselli bu sayıları biraz sallamış gibi geldi bana.

Yer yer çok sıkıldım, ve sonunu baya zorlukla getirebildim.

Aylardır; aylıktan zevk alamıyorum maalesef. Okuduğumuz maceralar; senaryo olarak çok vasat; sadece çatışma sahnelerinden biraz kurtarıyorlar.

Aynen 22.cilt bitti sıkıla sıkıla okudum. Tex herşey var ama Tex olmaz ise olmaz ama araya Mefisto tarzı hikayeler koyun ya.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Çok sık basılıyor da ondan. Karnımız hafiften doymaya başladı... :)

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 24 Ocak, 2016, 20:08:11
Çok sık basılıyor da ondan. Karnımız hafiften doymaya başladı... :)

Abi yetti gayri bir yönetici bir suçlu hikayesi. Araya uzaylı hikayesi koyun. Ne bilem Luke gelsin güç seninle Tex desin..... 

hennessy

Caretta abi ne dersin bu sahneye

caretta

Çok ilginç.Acaba Proteus Carson'un kılığına mı girmiş?

köstebek

Caretta Abi, "Ore Despate" üzerinden biraz araştırdım. "Umutsuz Saatler" anlamına gelen bu macera Teks'in 1980 Aralık ve Ocak sayılarında çıkmış (241, 242). Artık bizde basıldı mı, basılmadı mı, bu kare var mı yok mu, top sende...

http://www.sergiobonelli.it/scheda/20716/Ore-disperate.html

HacıGeraltEmmi

Büyüğe el kalkmaz, taş olur taş.

caretta

Köstebek Bey hemen durum tesbiti yaptım.Orijinal 241-242 sayılar olan bu macera 186'lık Teks 43-45 sayılarda Nisan 1982'de yayınlanmış.Cortez
kasabasında geçen macerada bu karenin hiç ilgisi yok.Suçsuz yere asaılan ranger arkadaşları Tony Regan'ın katillerinin peşinde olan Teks ve Karson
bol çatışmalı bir macerada yer alıyorlar.Fusco çizimi güzel bir macera.Galleppini niye böyle bir kare çizmiş acaba?Belki de merak uyandırmak,iki can
dostun kavga da edebileceğini vurgulayarak aksiyonu artırmak olabilir.241.sayının orijinal kapağı ilginizi çekmiş olabilir.Kanada'nın ücra bir köşesinde
Teks ve Karson bir Viking kolonisi ile karşılaşıyorlar.

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Mrtekin

Aynen böyle bir Zagor kapağı hatırlıyorum.

Sallasın üzerlerine 2 dinamit; bak bakalım ortada Viking-Miking kalıyor mu, tümünü Valhalla'ya gönderir hiç uğraşmadan. :)
They drew first blood...

seastar1000

Tex orijinal 575 maceraperest 175 nolu sayı neden renkli yayınlanmış bilgisi olan varmı bu konuda

caretta

Bu sayıda Teks Kit,Karson ve Tiger'a sevgili eşi Lilyth ile ilgili pek duygusal anılarını anlatıyor.Bonelli bu bir nevi "Lilyth'e Saygı"macerasını özel olarak
renkli yayınlamış.Civitelli'nin çizgileri de maceraya çok yakışmış.Eşi ile olan kısacık evliliği,Lilyth'in trajik ölümü bu kadar yıl sonra Teks'in içini acıtıyor.
Teks-Lilyth aşkı western dünyasının en unutulmaz aşkları arasında.Teks Klasik Seri'den hoşlanmayan arkadaşlar hiç olmazsa  Altın Teks 103-106 sayılarda
yayınlanan Lilyth'in ölümünü konu alan ve katilerinin sonunu okumalarını tavsiye ederim.