Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vassago007

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 08 Eylül, 2022, 13:45:48
Herkesin zevkine saygìm var. Ben de Bayram bey gibi Marcello yu Font'a tercih ederim.

Telif konusunda degisiklik olmus.
Mylos kitap Texin telifini almìs.Dedikodular dogruymus.

Merhaba bilginin kaynağı nedir acaba ?

YzbVolkan

Bir kac sahaf arkadas oyle dedi.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

KenParker

Aman tanrım, neler oluyor? Julia'yı basan Mylos kitap Teks'i mi basacak?
İçimden nedense iyi şeyler geçiyor.

YzbVolkan

Tex noldu.  Eylul de geldi.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Mrtekin

Tex'in telifi boşta. Bakalım burada her daim tantanası yapıldığı gibi, "Lal" veya Julia'nın telifini alıp ve fakat şimdiye kadar ancak 4 sayı basabilen "Mylos" veya başka bir yayınevi bu işe talip olacak mı?  ???

Hodri meydan? Var mı bir babayiğit? :D
They drew first blood...

Vassago007

Alıntı yapılan: Mrtekin - 24 Eylül, 2022, 17:37:41
Tex'in telifi boşta. Bakalım burada her daim tantanası yapıldığı gibi, "Lal" veya Julia'nın telifini alıp ve fakat şimdiye kadar ancak 4 sayı basabilen "Mylos" veya başka bir yayınevi bu işe talip olacak mı?  ???

Hodri meydan? Var mı bir babayiğit? :D

Mylos almış bile

Mrtekin

Alıntı yapılan: Vassago007 - 24 Eylül, 2022, 19:41:57
Mylos almış bile

Dilerim performansları Julia gibi olmaz...
They drew first blood...

aa

Evet, Julia almayı bıraktım düzensiz yayından dolayı...
Esse Gesse Hayranı...

Vassago007

Alıntı yapılan: Mrtekin - 24 Eylül, 2022, 21:00:25
Dilerim performansları Julia gibi olmaz...

Bir açıklama yok ama sanırım 701 den devam edecekler.

Mrtekin

Buradaki Teks müdavimlerinden Çizgi Düşler'e en büyük eleştiri, düzensiz yayıncılıktan dolayı, geliyordu.

Mylos'un da bu konuda karnesi zayıf. Bakalım kendileri ne yapacaklar? Şahsen Lal'in almasını daha çok tercih ederdim.

Hayırlısı...
They drew first blood...

Zeljko

Alıntı yapılan: Vassago007 - 25 Eylül, 2022, 10:28:08
Bir açıklama yok ama sanırım 701 den devam edecekler.

O zaman arada kalan sayılar çizgidüşlerden çıkacak.Mylos hakkında derin şüphelerim var umarım beni yanıltırlar
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Merhaba arkadaşlar. Tex'in  Düzensiz yayını nedeniyle çizgi düşler'i " büyük" elestiren bir okuyucu olarak, Tex'in yayın haklarını alan Mylos kitapla ilgili bu günden önyargılı olmamak gerektiğini düşünüyorum. Mylos kitap'in benimde severek okuduğum ve koleksiyonuma kattığım Julia yayını konusunda güven vermemesi Tex'de de aynı olacağı anlamına gelmez. Çünkü Tex'in Türk ve başka ülkeler okuyucusu nezdinde tarihsel bir ağırlığı vardır. Okuyucu sayısı olarakta Julia' dan çok daha fazla olduğunu zannediyorum. Durum böyleyken genede Julia da yaptığı gibi, Tex'de de gayrı ciddi yayın politikası uygularsa ( kendi adıma belirteyim) çizgi düşler'den daha ağır eleştiri hakkımı da şimdiden cüzdanımın bir gözünde saklayayım.

caretta

Mylos Kitap bütün Teks yayınlarının mı telif hakkını aldı? Yani Aylık, Klasik, Maksi, Tex Willer, Magazin v.s.
Aylık Seri kaçıncı sayıdan başlayacak? Bu seride orijinal formata bağlı kalınarak aylık tek sayı olarak mı yayınlanacak?
Çevirmen Zeynep Akkuş, Ay Barka devam edecekler mi? Çizgi Düşler yıl sonuna kadar neler yayınlayacak?
60 yıllık bir Teks okuru olarak ben bunları merak ediyorum.
Çizgi Düşler Yayınevi ilk yıllarında çok güzel işler yaptı; pek çok seri yayınladı.
Ama şu pandemi döneminde düzensiz yayınları, sorulan sorulara doyurucu yanıt vermemesi beni Teks'den bayağı soğuttu. Tamam, sayımız gittikçe azalsa da kemikleşmiş bir Teks okur kitlesi var ama bu kitlede benim gibi huysuz ihtiyarlar var. Teks olarak ne yayınlanırsa alırız ama düzensizliğin, ciddiyetsizlğin hesabını da çok fena sorarız!

DAMPYR

Mylos telifi aldıysa ayvayı yediniz artık 6 ayda 1sayı çıkar insanıda fıtık ederler bide polisiye yayın yayınlayan bi yayıneviyle Teks ne alaka çözemedim...

Mrtekin

Sn. Batuhan Bey aka Rossi gerekli açıklamaları yapar diye düşünüyorum..
They drew first blood...