Bu Aralar Ne Oynuyoruz?

Başlatan Carnage, 08 Ağustos, 2010, 17:43:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 03 Kasım, 2013, 22:09:16
arkadaşlar sleeping dogs harikaydı.ama şehir çok tenhaydı.ama gta 5 muhteşem..oyunun amacına gelince;gerçek bir film hikayesi gibi..3 kafadarın bir araya gelip büyük soygunlar planlaması ile ilgili..araba çalmak,polis öldürmek,soygun yapmak,tenis oynama,yoga yapmak..........gerçek hayatın kendisi diyebiliriz bu oyun için...favorilerim çok ama maalesef oyun tarhinin en iyi oyunu bu yapım...

benim derdim de bu zaten Dr. Gercek hayatta zaten cizgi roman okumaya bile vakit ayiramayacak kadar hizli bir hayat yasiyorum. Niye kendimi eve kapatip da bilgisayar basinda sanal bir hayat yasayayim ki ?

Diablo oynasam, star wars, alien oynasam ayri ama gercek hayat zaten disarda, evde oynamanin mantigini cozemiyorum bi turlu,

ercoktay

Ben de bu aralar oynadığım oyunlar hakkında biraz yorumda bulunayım.

İlk oyun betasını oynadığım Blizzard'ın Heartstone adlı oyunu. Bir card board game şeklindeki oyun warcraft kahramanlarını oynuyorsunuz. Oyun çok güzel olmuş. Hem bir şans hem de strateji oyunu. Herkes sevmeyebilir. Ama benim hoşuma gitti.

İkinci oyun battlefield 4. Oyun sanki battlefield 3'üm bir modu gibi duruyor fakat oynadıkça farkları anlıyorsunuz. Oyunun single playerini oynamadım daha. Battlefield demek multiplayer demek. Ve oyun multiplayerda beklentileri hayli hayli karşılıyor. Oyunun en büyük yeniliği Levolution denilen mekaniği. Haritada oynarken her tarafı yıkabiliyırsunuz. Hatta bazı yıkımlar direk haritanın. şeklini değiştiriyor. Mesela barajı yıkmak gibi yada koca bir gökdeleni yıkmak gibi. Eğer FPS seviyorsanız bu oyunu kaçırmayın.

Üçüncü oyun da yeni aldığım pcde oynadığım Assasins Creed Black Flag. Assasins Creed 3 oynayamamıştım. Aldım ama oyun o kadar kötüydü ki (zaten kimse beğenmedi) oyunu yarım bırakmıştım. Aslında AC4 almaya niyetim yoktu. Fakat okuduğum yorumlar izlediğim videolar veplaystoreun oyunu 60 tlye satması fikrimi değiştirtti. Oyunu1 saat kadar oynadım. Ama bu sefer bu oyun olmuş arkadaşlar. Ubisoft muhteşem oyun olan Far Cry 3'te kullandığı motoru galiba bu oyunda kullanmış. Ve oyun mekaniği bir önceki oyuna göre fersah fersah daha iyi olmuş. Oyunu oynarken sanki Far Cry 3 oynuyorum zannedip çok mutlu oldum. Bu oyunu da ilk izlenim olarak tavsiye ederim.

Aldığım son oyunlardan biri de PS3 için GTA V. Hayatımda hiç bir zaman GTA hayranı olmadım. Bu oyunu okuğum yorumlardan sonra aldım. Oyun çok güzel fakat yine bana hitap etmedi. Bu nedenle yine beklemeye aldığım oyunlardan biri oldu.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: ercoktay - 24 Kasım, 2013, 13:28:17
İkinci oyun battlefield 4. Oyun sanki battlefield 3'üm bir modu gibi duruyor fakat oynadıkça farkları anlıyorsunuz. Oyunun single playerini oynamadım daha. Battlefield demek multiplayer demek. Ve oyun multiplayerda beklentileri hayli hayli karşılıyor. Oyunun en büyük yeniliği Levolution denilen mekaniği. Haritada oynarken her tarafı yıkabiliyırsunuz. Hatta bazı yıkımlar direk haritanın. şeklini değiştiriyor. Mesela barajı yıkmak gibi yada koca bir gökdeleni yıkmak gibi. Eğer FPS seviyorsanız bu oyunu kaçırmayın.

İlk başlarda alışamadım duruma, hatta ara ara bf3 e geri döndüm ;D dev gibi haritalar, koş koş bitmiyor, sıkıyor bazen.
silahları perkleri filan açınca sarmaya başladı oyun.
Senaryo modunu da oynamak lazım, multideki silahları filan daha kolay açmaya yarayan görevler koymuşlar.

pukay

Batman Arkham Origins bitti. Açıkcası uzun yazmayacağım çünkü ilk iki oyunla aynı sadece yenilikler var biraz ve Gotham daha geniş. Tek sıkıntı önceki iki oyunda daha stealth takılıyorduk bunda harala gürele çok kavga oluyor. İlk iki oyunu suyunu çıkarana kadar oynadıysanız sıkılmanız olası ama sıkılsanız bile yine de benim gibi tüm side questleri yapasınız gelecek sonuçta pek bir yenilik sunmayan ama kalitesinden de ödün vermeyen bir Batman oyunu olmuş.

ercoktay

Arkadaşlar Steam'de indirim günleri başladı. Birçok oyunda muhteşem indirimler var. Mesela Far  Cry 3 filan 7 dolara alabiliyorsunuz. Hatta Bioshock infinite fiyatı da bayağı düşmüş durumda. Batmanlarde de iyi indirim var. Düşündüğünüz bir oyun varsa bakın derim.

Harun Ça

Kingdom Rush Frontlines oynuyorum. Tower Defense oyunları içinde bana göre en iyisi. Iphone, Android ve tarayıcı üzerinden oynayabilirsiniz çok eğlenceli.

http://armorgames.com/play/15717/kingdom-rush-frontiers

pukay

aliens colonial marines ve far cry 3
ilk olarak aliens'tan başlayacak olursak, bu oyun  adeta cipsodan çıkan taso kadar bile özenilmemiş yapım. gearbox tüm enerjisini borderlands 22ye aktardığından oyunu timegate studiosa devretmiş, onlarda gearbox ne yapmışsa içine etmeyi batırmış. sesler, yapay zeka, oynayış vasat olmakla birlikte sadece grafikler ortalama seviyede. şahsen alien fanı olduğum için oyunu bir oturuşta bitirmek için şans verdim ama resmen kabir azabı çektim, allahtan oyun kısaydıda eziyeti fazla sürmedi. çok çok çok boş zamanınız varsa deneyin bile demiyorum internetten longplaylerine veya funny giflerine baksanız yeter bu oyun için.

far cry 3'e gelecek olursak, ikinci oyundaki afrikada yerine yine ilk oyundaki gibi tropik ada konseptine geri dönüş var. grafikten, oynayışına ve uzun ömrüne kadar herşeyi dört dörtlük bu oyunun tek eksisi her açık dünya oyununun genel sorunu olan bir süre sonra lineer bir yapıya bürünmesi.
çevrede yapacak bir çok yan görev var ama bir süre sonra rutine biniyor ama kimin umurunda oyun gerçekten çok etkileyici, senaryo biraz klasik kalsada vaas karakteri sağolsun oyunu seviyor hatta vaas karakterini daha çok seviyorsunuz.kesinlikle oynanması gereken bir yapım.

V

PS3'te X-Men Origins Wolverine..Çabuk bitecek gibi..
"İstemem,eksik olsun.."

Ralph

Ps3'te Tomb Raider& Bioshock İnfinite. Plus ile beraber ücretsiz gelmişti, tavsiye olunur.

ercoktay

Alıntı yapılan: Ralph - 17 Nisan, 2014, 00:13:28
Ps3'te Tomb Raider& Bioshock İnfinite. Plus ile beraber ücretsiz gelmişti, tavsiye olunur.

Her iki oyunu da geçen sene PC'de bitirmiştim. Geçen sene çıkan en iyi oyunlardan 2 tanesidir. Özellikle Bioshock belki de geçen senenin en iyi oyunudur.

Steam de indirim zamanları bu oyunlar 10 doların altına düşüyor. O zamanı bekleyip alabilirsiniz. Tavsiye olunur.

dean

Tomb Raider

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=nFBrgeSjj-0

Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=_S4fPISS6Ks

Oyunu biraz önce bitirdim. Tomb Raider'ı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Oynanış olarak çok iyi. Ok ve yay kullanımı oyuna büyük bir artı katmış. Hatta ben bütün oyunu okla oynadım desem yeridir. Diğer silahlara elim bile gitmedi. Üstelik oyunun adada hayatta kalma atmosferine ok ve yay müthiş uyum sağlamış.

Grafiklerinde güzel olduğu oyunun bariz hiçbir kusuru yok. Hikayenin ilerleyen kısımlarda Japon mitolojisine de bağlanması benim için extra bir güzellik oldu.

Ben lafı çok uzatmıyim Tomb Raider severler zaten yüzde yüz oynayacak ama diğer oyun severlerde kesinlikle oynamalı diye düşünüyorum.

DAMPYR

Tomb Raıder çok eskiden beridir benimde gözde oyunum.ilkinden sonuncuya kadar hepsinde ayrı bir zevk alarak oynadım (sonuncuyu henüz oynamadım). en sonuncusu tam bir aksiyon film tadında olmuş.... 8) 8) 8)

darkwood

Bu aralar Legend Online Gökyüzü'ne sardım. Bayağı detaylı ve sürükleyici bir oyun.
Oyunda, Savaşçı, Okçu ve Büyücü karakterleri mevcut.
Oyun ilerledikçe binek ve Peri sahibi de olup oyunu daha zevkli hale getirebiliyorsunuz.
Oyunda görevler, amfi savaşları, grup savaşları, savaş meydanı, Birlik savaşları, Top arabası, kristal madeni, Labirent, peri savaşları, dinozor kemiği, rutin görevler gibi birçok detay mevcut. Ekipmanınızı ve savaş gücünüzü sürekli geliştirip diğer oyunculara meydan okumak durumundasınız.
Bilgisayarınızın kaldırdığı kadar, aynı anda bir çok karakter ile değişik serverler açıp oyun oynayabilirsiniz.
Tavsiyem en son açılan serverleri tercih etmeniz, zira eski serverlerdeki oyuncuların savaş güçleri bayağı ileri düzey olduğu için onlara yetişip
üstünlük kurmanız bir hayli zor.

Darkwood Sakinleri..

ercoktay

Alıntı yapılan: dean - 20 Haziran, 2014, 21:31:53
Tomb Raider

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=nFBrgeSjj-0

Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=_S4fPISS6Ks

Oyunu biraz önce bitirdim. Tomb Raider'ı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Oynanış olarak çok iyi. Ok ve yay kullanımı oyuna büyük bir artı katmış. Hatta ben bütün oyunu okla oynadım desem yeridir. Diğer silahlara elim bile gitmedi. Üstelik oyunun adada hayatta kalma atmosferine ok ve yay müthiş uyum sağlamış.

Grafiklerinde güzel olduğu oyunun bariz hiçbir kusuru yok. Hikayenin ilerleyen kısımlarda Japon mitolojisine de bağlanması benim için extra bir güzellik oldu.

Ben lafı çok uzatmıyim Tomb Raider severler zaten yüzde yüz oynayacak ama diğer oyun severlerde kesinlikle oynamalı diye düşünüyorum.

Steam'de yaz indirimi başladı arkadaşlar. Tomb Raider filan 5 dolara alınabiliyor.

Tavsiye ederim.

zagortenay

Ben League Of Legends oynuyorum  ;D