Gordon - Büyülü Çizgi

Başlatan mandrake66, 05 Şubat, 2014, 18:55:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Arkadaşlar 10 tane kadar Flash Gordon aldım. Şöyle hızlıca sayfalarına göz gezdirirken özellikle 29 ve 30. ciltlerin bazı sayfalarının (sözgelimi cilt 29 sayfa 70 ve sonrası; cilt 30 sayfa 35, 83 gibi) ayrıntılar kaybolacak kadar silik olduğunu gördüm. Elinde bu sayılar olan arkadaşlar bir bakabilirler mi, orijinali mi bu şekilde, basımda mı bir sorun var? Baskı sorunuysa değişim talep ediceğim.

afu

Belirttiğin sayfalarda benim aldıklarımda da ayrıntılarda hafif kayıplar var,
orjinali öyle olmalı. Balon yazıları düzgün çünkü.
Gordon eski orjinallerinden tarama yapılırak hazırlandı bildiğim kadariyle.

aa

Baktım, bendekiler de öyle..
Esse Gesse Hayranı...

altay1944

maalesef bendekilerde böyle sırf bu yüzden büyülü serilerini takipten bıraktım.Kimse kusura bakmasın.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Thor serisinde böyle bir sıkıntı yok. O yüzden genelleme yapmamak lazım.

İdrava

Ne thor serisinde, ne team upda nede kızılmaskede böyle bir sorun yok...Bu arada umar reis thor serisi mükemmel gidiyor...

kırkambar

Şu halde yazık olmuş Flash Gordon'a. Çok iyi niyetle başlanmış, emeği geçenlerin eline sağlık, ama sıkı bir editoryal süreçten geçmemiş gibi duruyor. Paneller hem büyük boy basımda hem küçük boy basımda sıkıntılı; bazen her iki taraftan da kesilmiş. Bir sayfadaki dolgu çerçevelerde iki bazen üç kere gereksiz yere "o sırada" denmesi de rahatsız edici olmuş. Mesela Kızılmaske de gazete striplerinden kitaplaştırıldığı halde bu durum yok, ya da farkedilmeyecek kadar az. Elbette bunları emeğe saygısızlık etmek için değil, çünkü artık sonlanmış bir seri, sonraki yayınlarda dikkatli olunması için dile getirme ihtiyacı hissettim.

rumar80

Alıntı yapılan: İdrava - 28 Haziran, 2020, 19:55:37
Ne thor serisinde, ne team upda nede kızılmaskede böyle bir sorun yok...Bu arada umar reis thor serisi mükemmel gidiyor...

Beğendiğine sevindim. Ben de 8. cillteyim.