Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sizler 7. sayıyı beklerken ben 14'ü bitirdim. Yalnız kafamda ciddi sorular oluşmaya başladı. Yürüyen ölüler sanki bir kısır döngüde gidiyor gibi:
  Rick yola çıkar-Yeni insanlarla tanışırlar-yola devam ederler-kalacak yer bulurlar-yerleşirler-yırttık derken zombiler ortalığı dağıtır-Önemli karakterler ölür-Rick yola çıkar-yeni insanlarla tanışır-.....
  Ne dersiniz?

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ağustos, 2011, 21:34:22
   Sizler 7. sayıyı beklerken ben 14'ü bitirdim. Yalnız kafamda ciddi sorular oluşmaya başladı. Yürüyen ölüler sanki bir kısır döngüde gidiyor gibi:
  Rick yola çıkar-Yeni insanlarla tanışırlar-yola devam ederler-kalacak yer bulurlar-yerleşirler-yırttık derken zombiler ortalığı dağıtır-Önemli karakterler ölür-Rick yola çıkar-yeni insanlarla tanışır-.....
  Ne dersiniz?

abi bu üzücü işte :( konu demekki hep aynı sarıyor aslında şöyle araya uzaylılar felan girse hiç fena olmayacak devletten cıa dan kalanlar filan yada MI5 :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Daha o sayıları görmediğimiz için birşey diyemem ;D Hele bir yayınlansın okuyalım ondan sonrasına bakarız ;D

pizagor

Ne dersiniz?

Zamanında Gutters'da da mevzusu geçmiş, Hasan'da buraya aktarmıştı...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Bence seri belirli bir yerde tamamlanmalı ve güzel, kaliteli bir şekilde son bulmalı. Yoksa konu ne kadar ve neden uzatılabilir ki?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Al Simmons_Spawn

Ne dersiniz?

Evet serinin en büyük eleştirisi bu zaten. Seri sürekli aynı sirkülasyon içinde devam ediyor ve bu sirkülasyon bir daha gerçekleşirse Rick karakterinin eline baltayı alıp geriye kalan tüm insanları doğraması an meselesi. Fakat bana sorarsanız bence şu an okuduğum comics serileri içinde hala en keyif alarak okuduğum seri. Çünkü uzun zamandır ilk kez bir comicste ki karakterlerle bu denli derin empati kurabildim ve Rick'in başına gelen her şey benim başıma gelmiş gibi dudağımı ısırarak okuyorum ayrıca özellikle ilk sayıdan bu yana yaşanan karakter gelişimi olağanüstü. Bakalım Kirkman hikayeyi nereye sürükleyecek ama bildiğim bir şey varsa bu serinin o kadarda çabuk bitmeyeceği.

hennessy

Sevgili İlke avrupalılar tatilden döndümü yürüyen ölülerin yolunu gözler olduk?

kafkaesk

yürüyen ölüler 7 baskıda. ilke tatilde :)

kafkaesk

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 13 Aralık, 2009, 23:51:08
Superman&Supergirl kitabim daha okumadan dagildigindan ve bir daha toparlayamadigimdan bu yana, prensip olarak yayinlarina sayfa sayisi konmamis hiç bir çizgi romani para verip almiyorum. Kadiköy toplantisinda arkadaslarin israrla almami ve çok begenecegimi beilrtmeleri üzerine Yürüyen Ölüler'in ilk sayisi için bir istisna yaptim ilk sayiyi aldim.

Ilk sayi itibariyle konu bana oldukça tanidik geldi. 1997 yilinda yazdigim ve önce Atilgan bilim kurgu dergisinde sonra da Türk Bilisim Dernegi'nin bilim kurgu öykü yarismasinda derece alip Iletisim'den çikan derleme kitabinda yer alan bir öykümü ( http://lamininyeri.blogspot.com/ ) hemen hemen benzer bir arkaplan üzerine kurmustum. Yillar sonra neredeyse benim öykünün birebir aynisini Will Smith'in oynadigi I'm Legend isimli filmde de gördüm. Eh, dünyada kalan son adam(lar)la ilgili kurgular sözkonusu olunca aklin yolu bir oluyor demekki. Neyse demem oki Yürüyen Ölüler'de anlatilan konunun benzerlerini çok fazla okuyup, izleyip, yazdigim için öykü bana çok fazla orijinal gelmedi. Hatta ilk bölümlerini oldukça siradan buldum. Ancak ikinci yarida insan iliskilerine odaklanmis bir kurguya geçince benim için anlam kazanmaya basladi. Kitap boyunca daha ikinci sayfadan bodoslama öykünün içine dalip, "neden?" sorusunun yanitina bir nebze olsun deginmeden anlatilan  öykü bana göre bir miktar soyut kalmis. Umarim ilerideki sayilarda isin bu tarafi da gelistirilmistir. Çizimlere gelecek olursak. April yayinciliktan çikan kitaptakilere benzer son dönem Leman çizimlerini animsatan bu tarzi maalesef sevemiyorum. Amerikan süper kahraman harici çizerler maalesef Italyan veya Fransiz-Belçika çizerlerinin yakaladigi ayagi yere basan çizim kalitesini tutturamiyorlar. Çizimleri begenmedim. Böylesine düzgün kotarilmis bir öykü daha karanlik, daha içerikli hani Mister No'nun Dehset Ormani'ndaki gibi çizimleri hakediyor. Çizimlerde öylesine bir seffaflik ve agir hava varki karakterlere odaklanmakta zorlaniyor insan. Kisilerin yüzlerindeki farklari algilamakta zorlaniyorsunuz, üç sarisin kizin hangisi hangisidir birbirine karisiyor. Okuma zevkine gelirsek, sayfa sayisi olmadigi için araya ayraç koyup çizgi roman okumak gerçek bir iskence. Buna bir daha katlanmak nasip olmaz umarim...

Selamlar
Lami

i am legend aslen 1954 yılında richard matheson tarafından yazılmış bir romandır. ilk olarak 1964 yılında "the last man on earth" ismiyle sinemaya uyarlanmış. hatta başrolde de vincent price'ı görmek mümkün. daha sonra başrolünde charlton heston'ın yer aldığı bir uyarlaması daha yapılmış ki bu da 1971 senesine denk geliyor. ha tabii buarada 1968 senesinde çekilen night of the living dead'in de esin kaynaklarından biri bu kitap. esin kaynağı olmaya doyamamış anlayacağınız.

ilke

ben de tatilden döndüm. arada conan'lar çıkmış, yürüyen 7 baskıya girmiş.

yokluğumu aratmayan cenk'e burada sevgiler saygılar selamlar...

tommikser

ilke bu conan'ın hard cover 'ı ne zaman çıkar.İlk 3 sert diğeri yumuşak olmasın?

hennessy

yürüyen ölülere nihayet kavusuyoruz o zaman haftaya raflarda olur değilmi sevgili ilke

darkwood

Kağıt problemi biit sanırım, bu güzel bir gelişme. :)
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Conan'ların Hard Cover'i mi var?Şimdi duydum,varsa fiyatları ne acaba,hatta kağıt kalitesi nasıl,

tommikser

Evet bende ilk 3 cildin sert kapaklı üzerine de şömizi olanı var.Alalı 1 yıl kadar oldu.Sanırım o zaman tanesi 30 tl idi.Kağıt aynı kağıt bir farkı yok.Ama kütüphanede duruşu süper.Almadıysanız tavsiye ederim.Şu ana kadar ki en güzel Conan serim.