Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

İtalya'ya yetişme konusuna katılıyorum Atilla agabey. Keşke ayda 2 sayı çıkarsalar ama açıkcası benim de çok umudum yok :/
Özel Alfa Ajanı

darkwood

Atilla abinin fikri çok güzel, gerçekleşirse arşive hemen katarım.
Fumettinin son kalelerinden Zagor için ne yapsan bu ülkede satar, fanları kafadan en az 1.000 tane alır.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Zagor 146-147-148-Dolunay-Kanlı Gece-İnsanlar ve Kurtlar

Oldukça iyi ve hareketli bir macera idi. Finali de sürprizli bitti.

Ama çizimleri beğenmedim, Joevito Nuccio çizmiş. İlk Zagor çizimi imiş.

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 04 Temmuz, 2018, 09:12:31
Türkiyede Yeni Zagor Serisi - LAL en son çıkan sayı hangisi ilgimi çekti. Biri söyleyebilirmi bana, bakıyorum memospinoz arkadaş sayıları listelemiş.Teşekkür ederim.

Haziran listesine göre 195. sayı çıkmış

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12715.0.html

hanac

LAL 195. sayı İtalya'daki 583. sayıya denk oluyor.

hanac

Zagor 152-153-154-Kazmakürek Bill'in Dönüşü-Sarı Gölgeler-Siyah Ayna

Zagor ve Çiko Kazmakürek Bill'den bir mektup alırlar. Bill zor durumdadır ve yardımlarını istemektedir.

Kahramanlarımız gidene kadar Bill kaçırılır ve dostlarımız kaçıranların peşine düşerler.

Sonra olaylar garipleşmeye başlar, orta Asya'dan gelen savaşçılar ormanda ortaya çıkmıştır.

Hazine araması da olmazsa olmazdır Bill olunca. İyi başlayıp iyi giden bir Burattini hikayesi ama sonunu iyi getiremediler.

Büyük ihtimalle hikaye ileride devam edecek. Ayrıca Verni'nin çizimlerini çok beğendim.

hanac

Zagor 155-156-Gömülmüş Dehşet-Dehşet Dağları

Profesör Verybad'in dahil olduğu oldukça hareketli bir macera. Rauch yazmış, Laurenti çok güzel çizmiş.

Çok karanlık bir atmosfere sahip ve kendini okutan bir macera olmuş.

Maden kazısı sırasında dağa gömülmüş bir cisim bulunur ve olayı araştırması için Verybad çağrılır.

hanac

Zagor 157-158-Kanunsuzlar-Deliler Köyü

Banka soyguncularının peşinden arkadaşları Şerif Jim White ile giden Zagor ve Çiko.

Bu sefer karşılarına Fanatik bir rahip ve ona körü körüne bağlı bir köy çıkıyor.

Rauch güzel yazmış, Della Monica süper çizmiş. Tam bir Western macerası idi.

hanac

Zagor 159-160-Büyük Turnuva-Son Dövüş

Paolucci yazmış ve Chiarolla enfes çizmiş.

Zagor ve Çiko eski dostları Rocky Thorpe'a rastlarlar. Rocky eski bir boksördür.

Artık antrenörlük yapmaktadır ve çalıştırdığı boksör Fred Balance büyük turnuvada finale kalmıştır.

Ama final maçı öncesi Balance'ın kızı kaçırılır, ve Balance'ın maçı kaybetmesini isterler.

Ayrıca ortalıkta kızılderililere viski ve silah satan bir çete de var.

Kendini okutan akıcı bir macera, çizimleri zaten 10 numara.

hanac

Zagor 161-162-Kabus Geri Dönüyor-Kötülük Tohumu

Burattini yazmış ve Pesce çizmiş.

Eskiden Zagor'un mücadele ettiği yaratıklar tekrar ortaya çıkıyor.

Hapsedildikleri mağaradaki çıkış açılıyor ve durumu tekrar toparlamak Zagor'a düşüyor.

Açıkçası vasat bir hikaye, hızlıca tüketilip unutuluyor.

hanac

Zagor 163-Hazine Sandığı

Burattini yazmış ve Ferri çizmiş.

Tek sayılık bir macera. Ünlü Devil Mask macerasının devamı sayılabilir.

Darkwood'da gizli bir tarikat ortaya çıkmıştır ve bu kişiler Devil Mask'ın devamıdır.

Daha sonra devamı geleceği belli, fragman gibi olmuş.

tommikser

Alıntı yapılan: hanac - 23 Nisan, 2018, 20:53:26
Zagor 146-147-148-Dolunay-Kanlı Gece-İnsanlar ve Kurtlar

Oldukça iyi ve hareketli bir macera idi. Finali de sürprizli bitti.

Ama çizimleri beğenmedim, Joevito Nuccio çizmiş. İlk Zagor çizimi imiş.

Macera kendini oldukça merak ettirecek şekilde okutuyor.Konunun başlangıcını ve sonunu iyi bağlamışlar.Açık kalmamış. Bu açıdan oldukça tutarlı ve okunabilir bir macera olmuş.
Çizimleri de beğendim.Konunun gerilimine uygun oldukça karanlıktı.

tommikser

Alıntı yapılan: hanac - 27 Ağustos, 2018, 15:02:35
Zagor 161-162-Kabus Geri Dönüyor-Kötülük Tohumu

Burattini yazmış ve Pesce çizmiş.

Eskiden Zagor'un mücadele ettiği yaratıklar tekrar ortaya çıkıyor.

Hapsedildikleri mağaradaki çıkış açılıyor ve durumu tekrar toparlamak Zagor'a düşüyor.

Açıkçası vasat bir hikaye, hızlıca tüketilip unutuluyor.

Öykü Martin Mystere göndermenin olduğu bir macera olmuş. Kayıp uygarlık Mu ve ondan kalan bir makine ve onun yarattığı sorunlar silsilesini anlatıyor.İşte okunup unutulabilir bir macera olmuş gerçekten.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ağustos, 2018, 12:29:17
Zagor 152-153-154-Kazmakürek Bill'in Dönüşü-Sarı Gölgeler-Siyah Ayna

Zagor ve Çiko Kazmakürek Bill'den bir mektup alırlar. Bill zor durumdadır ve yardımlarını istemektedir.

Kahramanlarımız gidene kadar Bill kaçırılır ve dostlarımız kaçıranların peşine düşerler.

Sonra olaylar garipleşmeye başlar, orta Asya'dan gelen savaşçılar ormanda ortaya çıkmıştır.

Hazine araması da olmazsa olmazdır Bill olunca. İyi başlayıp iyi giden bir Burattini hikayesi ama sonunu iyi getiremediler.

Büyük ihtimalle hikaye ileride devam edecek. Ayrıca Verni'nin çizimlerini çok beğendim.

Uzun bir aradan sonra Zagorlara bu macera ile döndüm ve Hasan'a katılıyorum. Potansiyeli olabilecek bir hikayeyi üç kitaba yayıp, oldukça kötü bitirmişler.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 20 Ağustos, 2018, 10:18:53
Zagor 155-156-Gömülmüş Dehşet-Dehşet Dağları

Profesör Verybad'in dahil olduğu oldukça hareketli bir macera. Rauch yazmış, Laurenti çok güzel çizmiş.

Çok karanlık bir atmosfere sahip ve kendini okutan bir macera olmuş.

Maden kazısı sırasında dağa gömülmüş bir cisim bulunur ve olayı araştırması için Verybad çağrılır.

Konuyu ve çizimleri oldukça beğendim. Karanlık bir atmosfer ve güzel serpiştirilmiş korku öğeleri. Benim açımdan trendeki karakterlerin bu kadar hızlı harcanması yerine biraz daha yayarak öldürülmeleri daha fazla heyecan verebilirdi. Yoksa kendini bir solukta okutuyor.