Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Zagor 201-202
Adanın Fedaisi - Eve Dönerken (ilk 66 sayfa)

Colombo ve Giusfredi yazmış, Ferri çizmiş.
Ferri'nin sondan ikinci macerası, 600. sayıdaki macera ile bize veda edecek.

Dostlarımız Darkwood'a dönüşte Falkland Adalarına da uğrarlar.
Burada kendilerinden yardım isteyen bir kıza da yardım ederler.
Bir buçuk sayı süren kısa bir ara dolgu macerası, pek hatırlamayacağımız bir macera olmuş.

Hikayenin başrolünde Falkland Tilkileri var da diyebiliriz.
1876 da nesli tükenmiş bu tilkilerin ve sadece Falkland adasında yaşıyorlarmış.
Oldukça büyük olan tilkiler, arkadaş canlısı imişler ve insanlardan pek kaçmazlarmış.

orhan şafak

memospinoz

Alıntı yapılan: orhan şafak - 11 Mart, 2019, 00:00:27
Bu ne be kurt gibi.  :)

Falkland Adaları kurdu (Dusicyon australis), ayrıca warrah ve bazen de Falkland Adaları köpeği, Falkland Adaları tilkisi veya Antarktika kurdu olarak da bilinir.

caretta

203.sayıda eski düşman Mortimer geri dönüyor.Macera sürükleyici bir şekilde başladı.Bu Mortimer'in 4.mü 5.gelişi mi?
Aylık Seri 71-73 sayılardaki macerayı tekrar okumak üzere ayırdım. Ama Sybil Kant'ın öldüğü macera ne zaman yayınlandı?

memospinoz

Mortimer Zagor'dan intikamını en acımasız yollarla almaya kararlıdır. Kahramanımızı ölümcül tuzağına düşürmek için en yakın dostlarını kaçırır.

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 14 TL

Kapak: Gallieno Ferri
Yazar: Moreno Burattini
Çizer: Marco Verni

caretta

Zagor tutkunları soruma yanıt vermediler.
Kendi soruma kendim yanıt vereyim:Mortimer bu 203 sayıda 5.kez geliyor.
4.gelişi Lal Aylık Zagor 133-136 sayılarda.

haziran00

204. sayıda hikaye trajik bir şekilde devam ediyor.

darkwood

Mortimer'li hikayeleri okumanın keyfi başka, bu arada Ferri kapaklarının sonlarına geliyoruz sanırım.
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: darkwood - 15 Mart, 2019, 23:23:39
Mortimer'li hikayeleri okumanın keyfi başka, bu arada Ferri kapaklarının sonlarına geliyoruz sanırım.

Piccineli kapakları ile Yeni Seriye ben de yeniden başlayacağım.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Zagor'un en yakın dostlarını tutsak ettiği terkedilmiş hapishanede Mortimer ve Zagor son kez hesaplaşmak için karşı karşıya geliyorlar.

Mrtekin

"Lost World"' macerasına ilişkin, 3 albümü de haftasonu okudum. Rubini gerçekten çok iyi çizmiş, keyif veriyor. Kendisinin çizdiği diğer albümlerin de peşine düştüm.
They drew first blood...

hanac

Zagor 202-203-204-205
Eve Dönerken (67. sayfadan itibaren)-Çapraz İntikam-Golden Baby Yanıyor-Mortimer: Son Perde

Burattini yazmış, Verni çizmiş.
Hikaye oldukça sert, Burattini ters köşeler yapmış; ayrıca Verni'nin çizimleri çok iyi.

Malumunuz Zagor ne zaman uzun yolculuklara çıksa dönüşünde Darkwood'u karışmış bulur.
Bu sefer de karşısına yeniden Mortimer çıkıyor.

Oldukça akıcı, çizimleri iyi bir macera olmuş.
Mortimer gitti, Kasım'da ise Hellingen geliyor.  :)

memospinoz

Mortimer'den bile acımasız bir cani olan Legion'nın liderliğinde, mahkumların çıkardığı isyan üzerine yardıma çağırılan Zagor bir kez daha Hell's Gate adlı hapishaneye bir grup rehineyi kurtarmak için dönüyor.

Nemo

Legion karakteri daha once karsimiza cikmis miydi acaba? Hatirlayan var mi a dostlar? Ama sanki Mortimer'den daha seytani olamaz gibi geliyor bana :)
Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 22 Mayıs, 2019, 10:51:36
Hatirlayan var mi a dostlar?

Hatırlamıyorum. Satın alıp bakınca belki hatırlarım  :)