Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: karlıova - 23 Aralık, 2019, 01:52:01
Böyle önemli bir sayı yayınlandıktan sonra hiç yorum/görüş paylaşılmaması ilginç. Eski fanların sabırsızlıkla beklediği bir sayı olduğunu düşünüyordum.

Ben 605. sayı da yayınlansın, toptan okurum diye düşünüyordum.

memospinoz

Zagor, kendisini arayan olağanüstü güçlü bir Kızılderili'nin peşine düşüp, tekrar Naatani dağına gidiyor. Kahramanımızı burada nasıl bir sürpriz bekliyor ?

pizagor

Hellingen'li altı sayılık uzun bir hikaye beklentisi olanlar dikkat!

Kapağında Akronluları görünce ister istemez insan Hellingen ile bağlantı kuruyor, hele bir de peşisıra Hellingen'in döndüğü uzun bir hikaye olduğunu bilince. Ancak raflardaki 212. ve 213. sayı itibariyle 212 numaralı olarak tek sayılık renkli bir 600. sayı var elimizde. En nihayetinde kilometre taşı bir sayı... 600... Dile kolay... Özel olması gereken, yayınlandığında ortalığı yıkacak bir sayı. Beklentim - zihinsel hazırlığım bu yönde. Peki gerçekte ne yapılmış bu milat için? Renklendirilmiş! Vaoovv!!! İyi de renklendirirken içeriği unutmuşsunuz!

Elimizdeki, Jacopo Rauch metinli Ferri çizimli yukarııda örneklediğim üzere zeka yoksunu diyaloglarla dolu zayıf bir hikaye. Bu sayının günahını anca, şimdilik tek sayı olarak görünse de sonraki Hellingen'li maceraya bağlanması ve kilit önem taşıması temizler...

213. sayı ise merak uyandırıcı bir girizgah ancak yorum yapmak için bana kalırsa çok erken. Bu uzun hikayenin bir 'saga'ya mı dönüşeceğini yoksa uzun hikaye olarak mı kalacağını Burattini'nin sonraki sayılardaki performansı belirleyecek.

Ocak ayında raflarda olacak 214. sayı (orijinal 602) ise farklı bir öneme sahip: Ferri'nin sadece bir kısmını çizebildiği son Zagor sayısı  :'(  Devamını Sedioli ve Verni getiriyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Uzun zamandır merakla beklediğimiz Hellingen'li bu mini serinin tamamlanması için, 4 sayı daha bekleyip merakımızı gidereceğiz.

Serinin 212. renkli sayısı her ne kadar bağımsız bir sayı gibi görünse de, serinin başlangıç sayısı olarak anılıyor.
Bu sayı da en önemli vurgu ise Zagor manitu'nun seçtiği ve insanları koruması için görevlendirilen (zaman zaman, başka hikayelerde de daha önce bunu görmüştük) bir kahraman olarak öne çıkıyor. Hikayenin sonu başından tahmin ettiğim bir şekilde sonuçlandı. Zira bu final bölümü ise daha önce t.v. de bir kaç kez oynayan, 1994 yapımı Yıldız Geçidi / Stargate  filminin finali gibi olmuş. Sanırım buradan bir esinlenme yapılmış.

Seyretmemiş olan, mısır tanrıları ve bilim kurgu meraklıları için link;

https://www.filmmodu.org/stargate-turkce-dublaj-izle
Darkwood Sakinleri..

pizagor

214. sayıyla birlikte katman katman ilerleyen bir dönüş hikayesi okumaya başladığımı düşünüyorum, hani parça parça olup da finalde toplanacaklardan, neden - sonuç ilişkilerini deşmeye başladığımızda her sayının ayrı bir önem kazanacağı türdekilerden. Bu öyküye dair umudum devam ediyor. Ferri de çok güzel bir panelle veda ediyor hepimize.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

can amca

Zagor 213 kapağında bir esinlenme mi var yoksa?

hanac

Alıntı yapılan: can amca - 06 Şubat, 2020, 15:34:42
Zagor 213 kapağında bir esinlenme mi var yoksa?

İyi yakalamışsın Can Amca  :)

caretta

Lal Aylk Zagor Serisi'nde 212 sayıyı da sayarsak Hellingen geri dönüyor. Hoş geldi beş geldi de hazret zaten "Kabus"macerasında geri dönmüştü. Işınlama kabininde parçalanmış ama Wendigo onu hayata döndürmüştü. İyi de şimdi 213-214 sayılarda aynı kabin muhabbeti var.
Benim kafam karıştı. Eski bir macera tekrar yazılarak farklı bir senaryo ile yayınlanmaya mı başladı?

caretta

Yazdığım bu mesaja nedense bir yanıt gelmedi. Sözünü ettiğim macera Hellingen'in 7.gelişi.
Hellingen, ülkemizde henüz yayınlanmayan 648-650 sayılarda 8.kez gelecek.
Bizim okuduğumuz son gelişi Lal Klasik Zagor Serisi 96-97 ciltlerde yayınlanan "Özel Ajan"adlı macera idi.
Hatırlayacaksınız, maceranın finalinde Hellingen kaos ortamında Wendigo tarafından tutsak tutuluyordu.

memospinoz

Zagor Naatani dağındaki mağarada bulduklarından sonra gerçeği araştırmak için « Başka Yer »e gitmeye karar verir. Yeni başlayan bölümde ise « Hellingen » ile ilgili çok önemli gelişmeler olur.

96 sayfa

memospinoz

Hellingen, Akronluların kendi kendine çalışmaya başlayan makineleri sayesinde tekrar canlanır.

ABD ordusu bu çılgın dahinin bilgisinden yararlanmak ister ama kahramanımız buna karşı koymaya çalışmaktadır.

96 sayfa

hanac

Maceranın bitmesine 2 sayı kaldı. Sıradaki sayıların kapakları;

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 22 Şubat, 2020, 21:07:02
Maceranın bitmesine 2 sayı kaldı.

215. sayıya kadar okudum, şimdilik iyi gidiyor.

memospinoz

Kahramanımızın Hellingen'le olan mücadelesi devam ederken, Profesör Hellingen'in geçmişi hakkında pek çok şey öğreniyoruz.

96 sayfa

dean

Son bölümüne geldiğimiz macerada Hellingen siborg ordusuyla Dünya'yı ele geçirmeye hazırlanırken, Zagor bunu engellemek için çabalıyor. Bu sayıda yeni başlayan hikayede ise kahramanlarımız eski bir dostlarına Edgar Alan Poe'ya rastlıyorlar.

Sayfa Sayısı: 96
  Etiket Fiyatı: 17 TL