Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu macera bana nedense biraz zorlama geldi. Yine de Zagor hayranlarını daha fazla kızdırmadan susayım.  :D

Nomad

Alıntı yapılan: dean - 17 Haziran, 2020, 13:53:30

Son bölümüne geldiğimiz macerada Hellingen siborg ordusuyla Dünya'yı ele geçirmeye hazırlanırken, Zagor bunu engellemek için çabalıyor. Bu sayıda yeni başlayan hikayede ise kahramanlarımız eski bir dostlarına Edgar Alan Poe'ya rastlıyorlar.

Sayfa Sayısı: 96
  Etiket Fiyatı: 17 TL

Ya arkadaş şu lokal kahramanları Dünyayı/Evreni kurtarma işine sokmuyorlar mı, deli oluyorum.
Avcısı, askeri, kızılderilisi vs bitti kurtarılacak, evren kaldı.
Hem de taş baltayla.
Zorlamayın işte.
Zaten biraz önce de Wolverine Infinity yi gördüm tanıtımlarda.
O da kozmiğe bağlamış.
Galactus a atar gider yaptırırlar şimdi, ergenler coşar auvv diye.
Pfffhhhhh

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Haziran, 2020, 14:16:43
Bu macera bana nedense biraz zorlama geldi. Yine de Zagor hayranlarını daha fazla kızdırmadan susayım.  :D

Benim de beklentim her sayıyla birlikte biraz daha geriledi açıkçası. Dört gözle bekledigim, bana yıllar sonra Zagor aldıran Hellingen maalesef 217'den sonrası için bir itki yaratamadı. İşin kötüsü ortada bir miras var, güzel hikayelerin damağımda bıraktığı o hala hatırlanan tatlar var ve yeni hikayeler bu anılara da darbe vuruyor. 
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nomad

Alıyorum ama niye alıyorum dediğimde cevabımın olmadığı bir seri Zagor.
Sanırım eski dostluğu hatırına.
Hani akşam kapı çalsa, Zagor "hacım selam, geçiyordum uğradım" dese "baba yatıya kalmazsan darılırım" der, akşam yemeğinde başlayıp sabaha kadar muhabbet eder, en iyi yatağı açar yatırırım.
O kadar aileden biri bu adam.

rumar80

Zagor tek başına gelecek ise başımın üstünde yeri var. Ama Çiko gelmesin. Çok pis kovarım.

caretta

Hellingen'in bu abuk subuk gelişleri iyice can sıktı.Üstelik 648-650 sayılarda yine geliyor.
Bu defa da Verybad kaçığını peşine takmış.

pizagor

50 sayıda bir gelecek demek ki; 700 - 750 - ...

Zagor'dan soğuttular, sırada Hellingen var. Ki kendisi bence fumetti aleminin gelmiş geçmiş en sağlam, en derinlikli kötüsü. Yazık ediyorlar.

ferzan

Ben bu dünyayı ele geçirme olayının motivasyonunu anlamıyorum. Pek çok çizgi filmde, çizgi romanda, filmde, hatta pek uğranılmayan ya da bilinmeyen bazı yerli çizgi romanlarımızda denk geldikçe yadırgıyorum. Nedir yani, dünyayı ele geçirince kafandaki plan ne, herkesi kendine biat ettirip o devasa ego tatminiyle mutlu mesut takılacak mısın?

Hellingen 'in ilk iki geri dönüşünü kabullenirim de, böyle 10 yıllık dönemlerle tekrar tekrar gelmesine çok bozuluyorum ve bazılarımız gibi ben de soğuyorum Zagor 'dan. Kandraks 'tan da gram hazetmiyorum ama Hellingen 'in arsızlığı beni bitiriyor. Ele geçirsin dünyayı, ne halt edecekse etsin ruh hastası, ben sıkıldım artık, o da rahatlasın, biz de kurtulalım ama işte olmuyor, olamıyor.

Benim Hellingen 'in dönüşünü ilgiyle okuduğum tek macera, şu finali Naatani Dağı 'nda biten 600 küsur sayfalık maceraydı. Hellingen 'in seride ikinci görünüşüydü ve ilk geri gelişiydi sanırım, yanılıyorsam düzeltin. Hatta bu maceranın finali, Çiko 'nun kendi serisindeki bir maceranın başlangıcına vesile olmuştu.

Her neyse, sırası gelince çabuk çabuk okuyup bir an evvel geçmek isteyeceğim maceralardan biri olacak bu da.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darkwood

Bu ay bizde yayınlanan, Zagor Aylık seri 217.Cilt ile Hellingen'in bu hikayesi de tamamlanmış oldu.

Merak ve sabırla son bulmasını beklediğim bu hikayeyi sıra geldi okumaya ;) 8)

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Evet Helligen hikayesi bitti. Keşke başlamasa ve bitmese idi. Okuyucular tarafından sevilen bir karakterin tekrar ortaya çıkarılması güzel, ama bu karakter Hellingen ise altı doldurulmalı bence. Oldukça vasat bir hikaye ve oldukça berbat bir bitiriş. Hellingen böyle gelecekse gelmesin daha iyi.
  Sırada Edgar Allan Poe'nun dönüşü ve bir seri katil macerası var. Başlangıç fena değil, ama daha fazla bir şey sunmadı. Bakalım nasıl devam edecek.

pizagor

Son iki sayıya henüz geçmemiştim ama son yorumun üzerine pek de bir beklentim kalmadı. Bundan böyle Hellingen ismi dahi itkileyemeyecek demek ki. Ama yine de güzel hikayeler denk gelenler bunları paylaşırsa sınırlı da olsa Zagor okumalarına devam edebiliriz.

Dylandog

İtalya da yeni sayılar nasıl bilmiyorum ama bizde ki güncel zagor aylık seriler çok vasat eğer İtalya da da yeni sayılar böylese artık final yapsınlar çocukluk kahmanimizi böyle görmek üzüyor

memospinoz

Edgar Alan Poe'nun anlattığı hikaye üzerine dostlarımız Philadelphia'yı korkuya sürükleyen seri katilin peşine düşerler.

96 sayfa

pizagor

Bir 'Kabus' bekliyordum, olmamıştı, Burattini bir Sclavi değildi. Bunun baştan kabulüyle daha hazmedilir hale geliyordu bu okuma deneyimi.

Zagor hikayelerine çok yakışan, finale doğru giderkenki o mistik havanın ve çözümlemenin bir oldubittiye gelmesi, özellikle bundan hoşlanmadım bu hikayede. Oysa fena da açılmamıştı, karakterler ve kurgu detaylandırılmıştı, yakın dönem Zagor hikayelerinin vasatlığının üzerinde seyrediyordu.

Hellingen'in bilmediğimi farkettiğim geçmişini derinleştirme dışında öyle pek de akılda kalacak bir hikaye olmadı benim için.

Elbette bir de büyük bir üstattan o son Zagor paneli yadigar kalacak.

aa

Alıntı yapılan: Dylandog - 16 Temmuz, 2020, 12:37:22
İtalya da yeni sayılar nasıl bilmiyorum ama bizde ki güncel zagor aylık seriler çok vasat eğer İtalya da da yeni sayılar böylese artık final yapsınlar çocukluk kahmanimizi böyle görmek üzüyor

Aynen katılıyorum ama almaya da devam ediyorum sırf seri bozulmasın diye..
Esse Gesse Hayranı...