Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Zagor uzaylı yaratığın yaraladığı Tonka'yı güvenli bir yere taşımaya çalışırken bulduğu kulübede beklenmedik bir müttefikle karşılaşıyor.

Sayfa Sayısı: 96
  Etiket Fiyatı: 20 TL

caretta

225-226 sayılarda yayınlanan abuk subuk macera bitti. 226.sayı ile Ferri çizimi kapaklar da sona erdi.
227.sayı Zenith 666.sayı olduğundan renkli yayınlanacak. Üstelik de Piccinelli kapağı ile.
Editoryal bilgiye göre varyant kapaklı olacakmış. 227.sayı Nisan ayında çıkacak.

İlginç bir durum var. 13 Nisan'da Ramazan başlıyor. İnternette dolaşan bilgilere göre artan covid 19 vakalarından dolayı bir kapanma olabilirmiş. İnşallah, Zagor yayını bir kazaya uğramaz. 2020'deki kapanmada yanılmıyorsam 2 ay Zagor çıkmadı. İtalya ile olan yayın geriliğimiz 52'den 54'e çıktı. 227.sayıya İtalyanca'sından baktım. Çizerler Piccalto ve Richio'nun çizimlerini hiç beğenmedim.
Macera da öyle ahım şahım birşey değil. Orijinal 198-199 sayılardaki Yalnız Kurt adlı kızılderili var.
Galnor, büyücü Elchin de bu fantastik macerada var. Aylık Zagor maceraları artık bana eski heyecan ve doyuruculuğu vermiyor.
Neredeyse bütün eski karakterler yeniden karşımızda. Yine de Zagor'a karşı ahde vefa duyguları ile kitaplarını almaya devam ediyorum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 28 Mart, 2021, 12:59:10
225-226 sayılarda yayınlanan abuk subuk macera bitti. 226.sayı ile Ferri çizimi kapaklar da sona erdi.
227.sayı Zenith 666.sayı olduğundan renkli yayınlanacak. Üstelik de Piccinelli kapağı ile.
Editoryal bilgiye göre varyant kapaklı olacakmış. 227.sayı Nisan ayında çıkacak.

İlginç bir durum var. 13 Nisan'da Ramazan başlıyor. İnternette dolaşan bilgilere göre artan covid 19 vakalarından dolayı bir kapanma olabilirmiş. İnşallah, Zagor yayını bir kazaya uğramaz. 2020'deki kapanmada yanılmıyorsam 2 ay Zagor çıkmadı. İtalya ile olan yayın geriliğimiz 52'den 54'e çıktı. 227.sayıya İtalyanca'sından baktım. Çizerler Piccalto ve Richio'nun çizimlerini hiç beğenmedim.
Macera da öyle ahım şahım birşey değil. Orijinal 198-199 sayılardaki Yalnız Kurt adlı kızılderili var.
Galnor, büyücü Elchin de bu fantastik macerada var. Aylık Zagor maceraları artık bana eski heyecan ve doyuruculuğu vermiyor.
Neredeyse bütün eski karakterler yeniden karşımızda. Yine de Zagor'a karşı ahde vefa duyguları ile kitaplarını almaya devam ediyorum.

Hep söylüyorum bu tür kahramanları Zirvedeyden bırakmalı, artık yeni bir şey bulamayınca Ne kadar eski düşman varsa onun dönüşü bunun dönüşü diye Maceraları sürdürmeye çalışıyorlar ve abuk sabuk hikayeler çıkıyor. Konular zayıflıyor çizimler ve kapak resimleri bozuluyor. Bence seri en fazla 250 bilemedin 300 sayı devam etmeli. 600 yada 700 sayı nedir ya. Zaten bonellinin bu ve diğer kahramanlarına da bakacak olursak günümüzde aynı kahramanın seri maceraları artık tutulmadığı için seriyi sürdürmek yerine yeniden tutması için seri yerine bambaşka bölümlere el atılmış durumdalar Aşağıda  görüldüğü gibi:

cizgiromanburada

Zagor'u orijinal 200.cü sayıya kadar okuyup elinde bulunduracaksın oda klasik cildin ilk elli sayısı demek gerisi olmasada olur, bir nevi tekrar gibi aynı konular, alışık olmadığımız çizimler, abartılan fantastik konular.Yinede arada güzel bir macera çıksada olmuyor.Atilla beyin dediği gibi yeni çıkan sayıları sahsen istekle okumuyorum.Saygılar.

Pulluk

Son sayıda Zagor 'u Rambo yapmak nedir arkadaş  :-X

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

karlıova

Dehşetengiz durumlar. Baltalı ilah bunları da mı görecekti, rezil ettiler karakteri.

Yukarıdaki yorumlara katılıyorum, seri zorlama devam ettirilmemeli ticari kaygılarla. Tex'te de çok tekrar konu görüyoruz ama en azından senaryolar daha tutarlı, çizerler üst düzey. Bonelli aynı özeni Zagorda göstermedi, tadında bıraksın yaratıcı gücünü farklı alanda kullansın.

Zeljko

Aslında sebebi çok basit;Spirit with the hatchet,spirit of the time'ı(zeitgeist) yakalayamadı...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

dean

Tiziano Sclavi'ye ithaf edilen bu sayıda Zagor'un dünyası, Dylan Dog'un fantastik dünyasıyla kesişiyor. Tamamı renkli ve iki farklı kapakla basılan bu albüm pek çok açıdan kolleksiyonerler için kaçırılmaması gereken bir sayı!

Etiket Fiyatı: 25 TL

dean

Kahramanımız eski bir dostundan aldığı mektup üzerine yine eski ve dişli bir düşmanının harekete geçtiğini öğrenir.

dean

Dostlarımız eski düşmanları Baron Rakosi'nin izini sürerken, onu arayanların sadece kendileri olmadığını öğrenirler.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 02 Mart, 2020, 22:54:02
215. sayıya kadar okudum, şimdilik iyi gidiyor.

En son bu mesajı yollamışım.

Günceli yakalamak üzereyim (228. sayıdayım), 3 sayı daha okuyayım.

Sonra buraya tekrar yazmaya başlarım.

rumar80

Uzun bir aradan sonra severek okuduğum bir Zagor macerası. Güzeldi ama bence eksik kalmış hissini uyandırdı. Bir iki sayı daha sürebilecek potansiyeli vardı bence. Rakosi'yi geri döndürmek amacı ile yazılmış bir hikayeye dönüverdi. Yine de Zagor'un korku temalı hikayelerini daha çok seviyorum.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 02 Mart, 2020, 22:54:02
215. sayıya kadar okudum, şimdilik iyi gidiyor.

Hellingen'in son macerası için böyle demişim ama 216. ve 217. sayının yarısına kadar devam eden macera sonrasında bozuldu ve vasat bir şekilde bitti. Unutalım gitsin.

hanac

Zagor 217-218
Son Perde (55. sayfadan itibaren)-Philadelphia Canavarı

Burattini yazmış ve Russo fena çizmemiş.

Hellingen macerasından sonra Zagor ve Çiko BAŞKAYER'de Edgar Allan Poe'ya rastlarlar.

Eski dostları sarhoştur ve evine kadar eşlik ederler. Poe'nun evinde bir hırsıza denk gelirler fakat hırsız kaçmayı başarır. Hırsız Poe'nun günlüğünün peşindedir.

Bu günlükte yer alan yıllar öncesinden kalma bir röportajda bahsedilen cinayetler tekrar işlenmektedir.
Zagor ve Çiko da olaya mecburen dahil olurlar ve Philadelphia Canavarı lakaplı katilin peşine düşerler.

Dampyr çizeri olarak tanıdığımız Russo'nun ilk Zagor macerası. Kısa ve okunur bir macera olduğunu söyleyebilirim.

Daha sonra başka Zagor maceraları da çizdi ve yakında aşağıdaki başlığa girmeye hak kazanacak.   :)

http://altinmadalyon.com/altin/zagor-maceralari/zagor-cizerleri/