Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vassago007

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Haziran, 2022, 15:59:56
Siyah-beyaz çizgi romanlar bile ateş pahası olma yolunca hızla ilerliyor. :'(

Almama yolunu seçtim abi ben  :) daha önce alıp kurtardıklarımızı çevirip çevirip okuyacağız.  ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: Vassago007 - 06 Haziran, 2022, 16:58:09
Almama yolunu seçtim abi ben  :) daha önce alıp kurtardıklarımızı çevirip çevirip okuyacağız.  ;D

Ben bayağı azalttım alacaklarımı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

DAMPYR

böyle giderse yakında Lal Kitapta çıkartıklarından satılmıyanları eleme yoluna gider bu gidişle

Rossi

Lal kolay kolay yayın bırakmaz. Venezuela gibi olmazsak devam eder.

Kinowa59

Sayın Alessandro pincinelli, hiç olmuşmu bu Zagor. Lal aylık Zagor No: 240 kapağına bir bakınız lütfen. Zagor un omzuyla kafasının uyumsuzluğuna bir bakınız. Zagor u kambur çizmiş, yetmemiş kafasını da neredeyse göğsüne yerleştirmiş. Aşkolsun pincinelli usta.

Saki

Alıntı yapılan: bayram - 26 Haziran, 2022, 00:45:47
Sayın Alessandro pincinelli, hiç olmuşmu bu Zagor. Lal aylık Zagor No: 240 kapağına bir bakınız lütfen. Zagor un omzuyla kafasının uyumsuzluğuna bir bakınız. Zagor u kambur çizmiş, yetmemiş kafasını da neredeyse göğsüne yerleştirmiş. Aşkolsun pincinelli usta.

240 No kapağı göremiyorum, 239 Saddle Town, paylaşır mısınız lütven.

Kinowa59

Merhaba saki dost. Lal Zagor No:240 görselini İlyas Erkul 'un " Çizgiromancilar" sayfasında, dün çıkan Lal aylık yayınlar köşesinde gördüm. inanınki görüntüler Forum a nasıl yüklenir bilemiyorum.

Saki

Smirnoff'un intikamı,

Zagor çizimi gerçekten çok kötü, malesef Pichinelli Zagoru sadece önden güzel çizebiliyor, bende beğenmedim.

pntl

Alıntı yapılan: bayram - 26 Haziran, 2022, 13:20:42
Merhaba saki dost. Lal Zagor No:240 görselini İlyas Erkul 'un " Çizgiromancilar" sayfasında, dün çıkan Lal aylık yayınlar köşesinde gördüm. inanınki görüntüler Forum a nasıl yüklenir bilemiyorum.

merhabalar, ilyas abinin bu sayfasını bilmiyorum nerede bu sayfa link atarmısınız ?

Kinowa59

Merhaba pntl. İlyas Erkul 'a şahsi tlf' dan veya dükkan tlf'dan ulaşırsanız sizi WhatsApp dan " çizgiromancilar" sayfasına ekleyebilir.

hanac

Zagor Sayı 240-Smirnoff'un İntikamı

Zagor ve Çiko, LaPalette'in yardımıyla Smirnoff'un dünya savaşı çıkarma planını bozmaya çalışıyor

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 30 ₺

hanac

Zagor Sayı 241-Casuslar Savaşı

Smirnoff İngiltere tahtının varisi Lord Malcolm'u öldürüp, suçu Ruslara atarak, iki imparatorluk arasında savaş çıkarmak istemektedir.

Etiket Fiyatı: 35 ₺

kırkambar

Zagor Sayı 232= 20 TL;   233= 22 TL;   234= 24 TL;   235= 26 TL;   237= 30 TL;   241= 35 TL diye gidiyor şimdilik. Yine de Tanrı eksikliklerini vermesin diyelim.

teks55

Alıntı yapılan: hanac - 26 Temmuz, 2022, 17:42:41
Zagor Sayı 241-Casuslar Savaşı

Smirnoff İngiltere tahtının varisi Lord Malcolm'u öldürüp, suçu Ruslara atarak, iki imparatorluk arasında savaş çıkarmak istemektedir.

Etiket Fiyatı: 35 ₺

Zagor'un orijinalde 628/630 sayılarını kapsıyor. (İtalya şuan 685. sayıda)
Maceranın tarihsel yönüne baktığımızda (bence) 1839 yılında Kanada'nın İngiliz hükümetine direnişi ve Durham Raporu(1839-1840) olaylarından ilham alıyor.
Yani maceramız muhtemelen 1839 yılında geçiyor. (Zagor 35 yaşındadır)
Artık hikayeler eski klasik seri gibi 1835 yılında geçmiyor. Yeni Zagor hikayelerinde tarih 1840 yıllarıdır. O zamandan bu yana Zagor 5-6 yaş almış.

caretta

Bu sayıda az çok Osmanlı İmparatorluğu da var.
1756-1763 "Yedi Yıl Savaşları"nda Osmanlı tahtında padişah 3.Osman ve 3.Mustafa var. 1774 Küçük Kaynarca Antlaşması ile Kırım, Osmanlıdan ayrıldı. İngiltere Prusya ile müttefik olmuş ve Fransa, Avusturya, Rusya, İsveç ile savaşmışlardılar.
Osmanlı, Habsburg (Avusturya-Macaristan) Romanov (Rusya) hanedanları daha uzun yıllar iktidarda kalmış ve ancak 1.Dünya Savaşı sonunda Hohenzollern (Almanya) da eklenerek bu yüzlerce yıllık 4 monarşi yıkıldı. Prusya, 1871 yılında Almanya olarak imparatorluk kurmuştu. Tek güçlü imparatorluk olarak İngiltere kalmıştı. 1960'lı yıllara kadar İngiltere imparatorluğunu kendi iradesi ile tasfiye etmişti.
Osmanlı ise adeta uzuvları koparıla koparıla tarih sayfasından silinmişti. Bu imparatorluğun küllerinden modern bir Türkiye yaratan Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarız.