Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Alıntı yapılan: kadri kerem - 18 Kasım, 2012, 12:37:46
Bu forum bana şunu öğretti. Sizler, hadi kendimi de katayım bizler çizgi roman seven son nesiliz herhalde. Bir avuç kaldık. Ve bizle birlikte her şey sona erecek. (Bundan iyi hikaye çıkar =)

Her şey sona ermiyor ama değişime uğruyor. Yeni ve kalabalık bir manga sever bir nesli var artık. Bundan sonra Türkiye'de çizgi roman için ana akımın manga olacağını görebiliyoruz. Ama son yıllarda Ntv Yayınlarının verdiği gazla yükselişe geçen bir çizgi roman kültürü olduğunu da kabul etmek gerek. Bu süreçte daha önce çizgi roman yayımlamamış bir çok yayınevi çizgi roman çıkarmaya başladı. Bu sayede çizgi roman çeşitliiği de arttı. Uçma Sanatı, Cenaze evi Şenlik Evi ve benzeri farklı ve kaliteli kitaplarla tanışma şansımız oldu. Kısacası ben kötümser değilim şu anda.

HacıGeraltEmmi

Bir soru:

SSOC 5. ciltte Gwahlur'un Mücevherleri ve Kara Nehrin Ötesinde isimli maceralarda aynı kapak kullanılmış. Sebebi ne olaki?

Biraz eleştiri:

Ayrıca 4. ciltte yer yer tekrar hataları yapılmış, baskısı da oldukça kötü gibi; siyah zemin üzerindeki yazılar okunmayacak derecede dolmuş, bazı karelerde yazıları bile kesmişler neredeyse sanırım bu durum HC lerde olmuştur sadece. Önceki HC kapaklarda en azından bir Conan yazısı basılıydı ondan da vazgeçilmiş sanırım.

İlke'nin çabalarını takdir etmekle beraber, bu ciltlerin tam bir hayalkırıklığı olduğunu söylemek zorundayım.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Aralık, 2012, 21:13:55
Bir soru:

SSOC 5. ciltte Gwahlur'un Mücevherleri ve Kara Nehrin Ötesinde isimli maceralarda aynı kapak kullanılmış. Sebebi ne olaki?

Biraz eleştiri:

Ayrıca 4. ciltte yer yer tekrar hataları yapılmış, baskısı da oldukça kötü gibi; siyah zemin üzerindeki yazılar okunmayacak derecede dolmuş, bazı karelerde yazıları bile kesmişler neredeyse sanırım bu durum HC lerde olmuştur sadece. Önceki HC kapaklarda en azından bir Conan yazısı basılıydı ondan da vazgeçilmiş sanırım.

İlke'nin çabalarını takdir etmekle beraber, bu ciltlerin tam bir hayalkırıklığı olduğunu söylemek zorundayım.
Yazınızın altına imzamı atarım.4 HC'i okudum daha doğrusu okumaya çalıştım.Siyah zemin üzerine beyaz yazılar güçlükle okunuyor.Çoğu sayfada resimler silik.Marmara 30 yıldır hayal ettiğim şekilde Conan yayınlıyor.4.cilt ise çok kötü basılmış.Marmara'nın şimdiye kadar böyle kötü baskılı bir kitabını görmemiştim.Acaba HC olmayan ciltler nasıl?
İlk sayılar gibi bu sayı da tekrar basılırsa yeni baskıyı alırım zira Conan benim için çok kıymetli.

papillon7

Ben de konuşma balonlarındaki küçücük yazıları okurken zorlanıyorum. Sırf bu yüzden 3.sayıdan sonra bırakmak zorunda kaldım. Aslında tam arşivlik bir seri. Emek verenlere teşekkürler.

Nightrain

Almayı bıraktım! Tamamlanacağı belli olmayan bir seriye daha fazla para harcamak istemedim. Halbuki ayda 1 cilt çıksaydı çok iyi olurdu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Mart, 2013, 10:27:21
Almayı bıraktım! Tamamlanacağı belli olmayan bir seriye daha fazla para harcamak istemedim. Halbuki ayda 1 cilt çıksaydı çok iyi olurdu.

Şu ana kadar 6 cilt çıkmış.

Bu yıl da 7, 8 ve 9 çıkacak diye duyurdular.

Bence çok iyi bir yayın aralığı.

Ayda bir çıkması pek mantıklı durmuyor.

Nightrain

Senede 3 cilt,  üstelik ciltleri bölüp yayınlıyorlar. Kafadan bi 10 sene var tamamlanmasına. =) Bari 2 ayda bir yayınlasınlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Mart, 2013, 10:35:25
Senede 3 cilt,  üstelik ciltleri bölüp yayınlıyorlar. Kafadan bi 10 sene var tamamlanmasına. =) Bari 2 ayda bir yayınlasınlar.

Daha önce İlke bahsetmişti, tercümesi de çok uzun sürüyormuş.

ercoktay

Çeviri kontrolü yapıyormuş Emre. Bu ay ya da Mayısta çıkacak büyük olasılıkla.

connyapku

hanac

Alıntı yapılan: connyapku - 05 Nisan, 2013, 23:30:10
Serinin 13.sayisi cikti.

Vay, kapak muhteşem.

Bu 13. sayı bizde 26. cilt ediyor değil mi ?

kalidor

Aynen. Daha çıkmasına yılda 3 ciltten 6 sene var. 2019'da inşallah okuruz  :D Yalnız SSOC ülkemizin en uzun soluklu serisi olur, onu bilir onu söylerim. Bence Marmara da Demirbaş gibi 250 adet limitli basıp bunları da sadece abonelere verip elinde kalanların da turşusunu kursun.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Madem bu kadar uzun bir yayın periodu ile yayınlanacaktı, hiç olmazsa bölmeden orjinaline sadık kalıp yayınlansaydı.  :-\
Darkwood Sakinleri..

connyapku

Bende gecen gun bir comics shop'da 13 kitabi bir rafta gorunce bir kitabi ikiye bolerek soyle bir hesap yapdim ardindan halla yayinlanmasini bekledigimiz su anda 23. sayida olan Conan km'lere baktim depresyona girdim ciktim gittim dukkandan    :(
;)

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı, "En İyi Comics Seri" dalında 2010 ve 2011 de olduğu gibi gene üçüncü seçilmiştir.