2016 Yılından Çizgi Roman Adına Beklentileriniz

Başlatan pearl jam, 30 Aralık, 2015, 00:51:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Türk çizgi roman okurunun beğenisinin frankofonlara evrilmesini, yayınlanan frankofonların kapış kapış satılmasını, yeni seriler için yayıncılarımızın birbirleriyle kapışmasını diliyorum.

Mister NO

Her şeyden önce düzenli yayın periyodu.

Devam eden serilerin kazaya kurban gitmeden yayınına devam edilmesi.

Ken Parker çilesi bitsin, seri tamamlansın, özel sayılara sıra gelsin.

Hak ettiği ilgiyi hiç göremeyen modern kovboy Jil tekrar yayınlansın.

Demirbaş'ın elinde sürünen West'in tamamlanması beklenti değil de mücizeye mi girer?

Frankofon serileri artsın. Totoş, Jonathan Cartland vb yayınlansın.

aranel

2016'da umarım TDKR gibi klasik yapımlar görürüz :)

pearl jam

Afu abi ye katılıyorum. Bir çizgi roman fuarı düzenlemenin zamanı geldi bence. Bu sene olmasa da çok uzak olmayan bir gelecekte de gerçekleşeceğini düşünüyorum, inşallah yanılmam  :)

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 31 Aralık, 2015, 10:40:09

JBC, DC yazar ve çizerlerini fuara getirsin

Hanac arkadaşımızın bu dileği arada kaynamasın, çok iyi bir konuya değinmiş.  :)

orhan şafak

Tom braks ve kit taylorun kaldığı yerden devam etmesini diliyorum.

pikofarad

:) Süper beklentiler var. Tek tek okudum hepsini, harikasınız gerçekten. :)

Ben henüz 3 yılı deviren bir çizgi roman okuru olarak kendi beklentilerimi sıralarsam;

- Yayınlanan manga sayısının artması müthiş olurdu.
- Yayınlanan Vertigo ve Images serilerinin artması. Mevcutların daha sık çıkması.
- Yanılmıyorsam bir kişi yazmıştı, Klasik Örümcek Adam eserlerinin sayısının artması. :)
- Chew konu olarak çok ilgimi çekiyor. Bu çizgi romanın daha da hızlı basılması.
- Bone Serisinin tamamlanması.
- Fullmetal Alchemist serisinin tamamlanması.
- Klasik Türk çizgi romanlarının yayın sayısının artması. Yaş itibariyle ve çizgi roman okumaya başlama durumum düşünülürse bu isteğim çok normal. :)
- DC'nin kahramanları ilgimi çekiyor. Yayınlanmayanların yayınlanması.
- Batman Yayınlarının devam etmesi. Çeşitlenmesi.
- Tek sayılık yerli, yabancı, frankofon, manga, comics hiç fark etmez, çizgi roman sayılarının artması.
- Bir de kendimle alakalı olarak, daha çok çizgi roman incelemesi yazmak istiyorum. :)

Bu liste uzar gider. Herkese mutlu yıllar.

akif1

2016 Yılında çizgi roman adına ne bekleyebiliriz ki ?

Bundan tam beş sene önce sadece belli başlı yayınlar, o yayınlardan da ara ara çıkan tek sayılık çizgi romanlar basılıyordu.

Şimdi ise yıl oldu 2016 bir sürü yayın evi çıktı. Çizgi roman kitlesi genişledi ve artık çocuk işi olarak bakılmıyor.

Bununla da kalmayıp daha bir sürü envai çeşit çizgi roman çıkıyor.

Eh, eskisini düşündüğüm de 2016'dan tek beklentim tam gaz yeni çizgi romanlar gelmesi :)

pizagor

Alıntı yapılan: altay1944 - 11 Ocak, 2016, 13:38:41
Zagor yeni seriden 104 adetli takım ..Yer darlığından yavaş yavaş satışa çıkıyorlar.aslında tamamı var ama kolilerle boğuşmaktan bıktım.Bulduğumu satacağım.

Dostlarımız yer darlığından, kadın dırdırından çizgiromanlarını satmasa. Okuduğumda hep üzüldüğüm bir durum, emek emek istiflenen, seyretmesi bile keyif veren çizgiromanların lot lot satışa çıkması. 2016'da keşke böyle iletiler okumak zorunda kalmasak...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ghostrider

Yeni seriler ve mevcut serilerin sayılarının artmasını çok istiyorum.Amerikan Vampiri,V for Vendetta ve diğer çizgi romanları okumayı çok istiyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

miman

Eksik kalan çizgi romanlarin tamamlanması , dogan kardeş gıbı kaliteli dergilerin yayınlanması ve fiyatların düşmesini bekliyorum :) herkese keyifli bir yıl dilerim...

poe

Birkaç sene önce zagor ve büyülü rüzgar dışında yılda bir kaç comics okurdum. şimdi görüyorum ki sadece comics okuyorum.
2016'nın comics alemine ve Türkiye çizgi romanına huzur neşe ve eğlence getirmesini dilerim.
Batman Süpermeni dövmesin artık... Kardeş kardeş geçinsinler...

köstebek

Fumetti grubunun biraz daha bilinçli hareket etmeye başlayarak daha örgütlü olmasını, en azından kaybettiği toprakların bir kısmını geri alabilmesini;

Comics kardeşlerin, taytlı ağabeylerinin hükmünden birazcık olsun çıkmaya çalışmalarını;

ÇR okurları ile daha yoğun iletişim kurulabilecek ÇR dükkânlarının sayısını artmasını;

Asil Frankofon beyzadelerinin hak ettikleri boyutlarına (çok ümitsiz de olsam) geri dönebilmesini;

Her şeyin ötesinde de, geri dönüp etrafı sandaletlerinin altında kana bulamasının ardından, berbat bir meyhanede (tahminen ayı postu sardığı kıçının üstüne) oturan Kimmeryalı'nın yanına çökerek anlatacağı rengarenk, yepyeni maceraları dinleyip fıçılar dolu şarap içip 2016'yı atlatarak 2017'ye girebilmeyi bekliyorum...

carson

TEKSLERİN TAMAMLANMASINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM.SELAMLAR

kalidor

Alıntı yapılan: köstebek - 14 Ocak, 2016, 10:24:14

Her şeyin ötesinde de, geri dönüp etrafı sandaletlerinin altında kana bulamasının ardından, berbat bir meyhanede (tahminen ayı postu sardığı kıçının üstüne) oturan Kimmeryalı'nın yanına çökerek anlatacağı rengarenk, yepyeni maceraları dinleyip fıçılar dolu şarap içip 2016'yı atlatarak 2017'ye girebilmeyi bekliyorum...

Tüm kalbimle katılıyorum Köstebek Abi :)
Crom! Ölüleri Say...