The Punisher

Başlatan dean, 16 Ocak, 2016, 20:18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

İlk sezondam daha kötüymüş diyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Ocak, 2019, 18:11:44
İlk sezondam daha kötüymüş diyorlar.

Öyle duydum. The Punisher olma yolunda adımlar atmaya devam ediyor deniliyor. Anladığım kadarıyla askeri konulara devam. Mafya yok. Metin olarak da pek iyi yorum okumadım. En başından beri bu dizinin mafya konularından kaçınmasına şaşırıyorum. The Punisher karakter olarak mafyaya savaş açmış ve asıl villianları mafya organizasyonları olan bir karakter. İlk sezon PTSD'den bıkkınlık gelmişti. Bu sezonda öyle olacak gibi.

dean

Mrtekin

Mp-5 ile "hand to hand combat" ilginçmiş:-) Punisher'ı, John Wick'leştirme gayretlerini gayet anlamsız buluyorum.
They drew first blood...

hennessy

Bu kadar anlamsız ve saçma bir senaryo görmedim. Konuşmalar bana. Kavgalar bana her şey bana iyi olan tek şey Karen Page'i son kez görmek.

Başlamadıysanız hiç başlamayın 6/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

worldman

Uzun zamandır 2.sezonu eşimle birlikte heyecanla bekliyorduk. Eşim 3.bölümden sonra bıraktı. Ben halen direniyorum. Çok zayıf senaryo, uzatılmış ikili konuşmalar, zayıf oyunculuklar, saçma diyaloglar... Frank Castle'ı oynayan oyuncuyu harcamışlar resmen...

ZGeralt

Aslında ilk sezonu bir "dizi" olarak fena değildi ancak The Punisher dizisi olarak  gayet kötüydü. 

Frank abimiz psikopattır ama deli değildir :) Saldırmadan önce gözlem yapar, plan yapar, karşı tarafın zayıf noktalarını bulmaya çalışır (çoğunlukla). Sonra mümkün olacak en sert ve en acımasız şekilde saldırır. Zaten herhangi bir doğaüstü gücü yok.

Elbette uyarlamalarda farklılaştırmalar olabilir, birebir çekilmesini  beklemiyorum öyle bir talebim yok, ama karakteri var eden olguları yoksaydığında o başka bir şey oluyor. İlk sezon eski bir askerin psikolojik sıkıntılarına yer veren iyi bir aksiyon dizisi olabilir ama o adam The Punisher değildi bence.

O yüzden ikinci sezonu izlemeyi düşünmüyordum ki, bütün gelen yorumlar olumsuz.

Titans'a olumlu yorumlar geliyor, belki onu izlerim.

Mrtekin

Ben burada biraz Netflix'den şüpheleniyorum. Daredevil'de o kadar güzel yansıttılar ki Punisherı, ben şahsen çok mutlu oldum. Talep patladı ve akabinde de dizisi geldi zaten.

İlk sezonu da fena değildi. Ben şahsen kurgulanan "Punisher" karakterinde öyle çok bir sorun göremedim. Punisher'in öyle uzun uzadıya keşif yapmayıp direkt aksiyona daldığı seanslarda bolca vardır kendi serilerinde. Keza, Jon Bey, bence Punisher'ı yansıtabilecek çok başarılı bir seçim.

Ama ikinci sezonu ancak izledikten sonra karar verebileceğim Netflix'in gider ayak Punisher'a bir çelme takıp takmadığına ve iyiniyetli olup olmadığına:-)

They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı YapBen burada biraz Netflix'den şüpheleniyorum. Daredevil'de o kadar güzel yansıttılar ki Punisherı, ben şahsen çok mutlu oldum. Talep patladı ve akabinde de dizisi geldi zaten.

Daredevil'daki Punisher tamamdı bence de, ona bir itirazım yok zaten. Benim tahminim ilk sezon duyurulduktan sonra ABD'de ki silahlı saldırı olaylarının dizinin "tonuna" etki ettiği yönünde, tabi bu sadece bir tahmin kanıtlayabileceğim bir şey değil ama ardı ardına yaşanan olaylardan sonra The Punisher gibi bir karakteri yumuşatmak mantıklı gelmiş olabilir.

Mrtekin

Katılamayacağım. İlk sezonda da yumuşak bir Punisher karakteri seyretmedik zaten. Keza, ilk sezon Psd sendromu yaşayan ve zamanında tedavi edilmeyip psikolojik olarak ekstrem bir noktaya kaymış olan bir askerin, toplum açısından yarattığı tehlikeye dikkat çekiyordu ve bolca masumların serseri bomba ile öldürülmesine de atıfta bulunuyordu. Burada "ton" ve sistem eleştirisi esasen gayet sert idi.
They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Şubat, 2019, 15:36:20
Katılamayacağım. İlk sezonda da yumuşak bir Punisher karakteri seyretmedik zaten. Keza, ilk sezon Psd sendromu yaşayan ve zamanında tedavi edilmeyip psikolojik olarak ekstrem bir noktaya kaymış olan bir askerin, toplum açısından yarattığı tehlikeye dikkat çekiyordu ve bolca masumların serseri bomba ile öldürülmesine de atıfta bulunuyordu. Burada "ton" ve sistem eleştirisi esasen gayet sert idi.

Yeri geldi mi düşmanın bağırsaklarını söküp yılbaşı süsü yapan Frank ile dizide ki Frank benzer mi ? Captan America'nın sinirinden ağzını yüzünü kırdığı Frank bu mu? Yumuşatılmış derken bundan bahsediyorum ben :) Dediğim gibi bu anlaşılır bir seçim ama bu adamın da markası bu yani, psikopatlığını çıkarınca geriye çok fazla bir şey kalmıyor gibi geliyor bana .

Mrtekin

Evet, bence bu, dizide kurulan arkaplanda ben benzerlik görüyorum. Keza, "Psikopat"dan ziyade "asla taviz vermeyen ve de merhamet göstermeyen bir vigilante" olarak görüyorum Punisher'ı:-) Psikopatlık, bir sürü çr kahramanının da alameti farikası olabilir, sırf o gözle bakarsak.

İkinci sezonu, öncelikliler listeme aldım. Hayırlısı.
They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı YapKeza, "Psikopat"dan ziyade "asla taviz vermeyen ve de merhamet göstermeyen bir vigilante" olarak görüyorum Punisher'ı:-)

Yok anlaşamayacağız biz :) Adama bütün Marvel Evreni'ni öldürttüler bir seride :)

Marvel evreninde Deadpool dışında ki kahramanların büyük çoğu kolay kolay adam öldürmez. Geçtim vahşeti ve katliamı. Punisher sorguladığı suçlu kendisine konuştuktan sonra da kafasına sıkabilir, umrunda olmaz.

Neyse, buradan böyle davranmaya hak veriyormuşum gibi geliyor :) Daha önce de bir yerlerde yazmıştım, Punisher'ın "empati kurmakta zorlanılan"  bir anti-kahraman olmasını seviyorum ben, dizide bunu göremedim. Sanırım o yüzden sevemedim.