The Punisher

Başlatan dean, 16 Ocak, 2016, 20:18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Hahaha. Ne güzel anlaşamayalım işte. Zevkler ve renkler sözkonusu iken, daha doğal bir durum olamaz da.

Da, Marvel kahramanlarının büyük çoğunluğunun adam öldürmemesi hususu da gayet tartışmaya açıktır bence. Wolverine, Elektra, Nick Fury, Black Widow, Hawk-eye, X-Force ekibi ve diğerlerinin de yeri geldi mi Punisher'dan bir farkı olmadığını gayet iyi biliyoruz. Buradaki tek fark, Frank Castle'ın kaybedecek bir şeyi olmadığından, tavrını ve asla esnemeyeceğini bilmemiz, hepsi bu. Dediğim üzere, ben ikinci sezonu izlemedim, ama Daredevil ve ilk sezon benim Punisher özelinde beğendiğim bir çizgide idi.
They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı YapHahaha. Ne güzel anlaşamayalım işte. Zevkler ve renkler sözkonusu iken, daha doğal bir durum olamaz da.

Yok, ben şikayetçi değilim zaten :)

Alıntı YapDa, Marvel kahramanlarının büyük çoğunluğunun adam öldürmemesi hususu da gayet tartışmaya açıktır bence. Wolverine, Elektra, Nick Fury, Black Widow, Hawk-eye, X-Force ekibi ve diğerlerinin de yeri geldi mi Punisher'dan bir farkı olmadığını gayet iyi biliyoruz

Ben zaten kolay kolay adam öldürmüyorlar dedim, yoksa hepsi "izci çocuk" değil tabi ki. Bir de Elektra, Black Widow falan, eski villian  hikayeleri var, tam karşılığı değil sanki.

Neyse,  ikinci sezonu izledikten sonra fikirlerinizi merak ediyorum, bakalım siz sevecek misiniz.

eyoruk

Arkadaşlar Daredevil de gördüğümüz Frank en son evini yom ettıydı.Sonra dizide gördük ilk bölümlerde olaylardan uzaklaşmıştı idi.Aradakı kurgu neden böyle kopuk ? Ne oldu bu zamanda ? Açıklama getırdıler mı ?

dean

İkinci sezonu dün gece bitirdim. İlk sezonu eleştirirken The Punisher'ın mafya ve organize suçlarla ilgili olması gerektiğinden bahsetmiştim. İkinci sezonda da ben bunu bulamadım. The Punisher dizisi beni bir The Punisher dizisi olarak asla tatmin etmiyor. Frank Castle diye isim benzerliği olan bir adam var ve ben bunu izliyorum. Lakin bu The Punisher değil. Dizi şiddet olarak yerinde ona bi'şey demiyorum ama Frank kişilik olarak aşırı derecede yumuşatıldı Netflix uyarlamasında. Robot gibi adam öldüren bir karakter seyirciye 13 bölüm boyunca sıkıcı geleceğini anlıyorum. Empati kurmaya daha yakın bir profil çizilmeye çalışıldığını da anlıyorum. Ama bu Frank Castle değil. Üstelik sıkıcılık Frank'in etrafındaki karakterlerde had safhada.

Özellikle bu sezon en fazla şikayet edeceğim şey Billy Russo. İlk sezon Jigsaw için bir orijin hikayesiydi. İkinci sezonda tam performans Jigsaw göreceğimi düşünüyordum. Ama bunu bulamadım. Zaten Netflix dizilerinin ana sorunlarından biri de bu. Hiçbir karakter hiçbir şekilde tam performansa çıkamıyor. Hep bir build-up süreci var. Bu süreçte hiçbir şekilde bitmiyor. Daredevil, üçüncü sezonda tekrar başa sardı. Iron Fist hiçbir şekilde Iron Fist olamadı. The Punisher anca bu sezon sonu The Punisher oldu. Süreç sonunda da hepsi iptal oldu :)

Jigsaw demişken ben sezon boyu Jisgaw'u inandırıcı bulamadım. Zira fiziksel görüntüsü yüzünden bunalıma giren bir karakter var karşımızda. Sözde insanlar Billy olduğunu bile anlamıyor. Hatta bu görüntü yüzünden ondan korkuyorlar ya da dalga geçiyorlar. Şimdi ben gelip "ya yaralar önemli değil" felan demeyeceğim. Tabi ki çok kötü ama yaratılan atmosfer için inandırıcı olmayacak kadar basit duruyor. 2008 yılı Punisher: War Zone filmdeki Jigsaw'dan örnek vermek istiyorum. İşte aşağıdaki gibi bir Jigsaw olsaydı ben Jigsaw'u anlardım. Kimse gelip dizideki karaktere Jigsaw demesin.

İkinci sezonun ardından muhtemelen dizi iptal edilecek. İki senelik süreçle birlikte karakter gerçek MCU'da görünmeye başlayabilecek. Disney, The Punisher ile nasıl bir yol izler bunu zaman gösterecek. Belki karakter Fox'a kaydırılıp, r rated olarak filmi çekilebilir. Bakacağız.

dean

İkinci sezonun ardından dizi iptal edildi.

Agamotto

Diğerlerinin iptalinden sonra beklenilen bir hamleydi.

worldman

Bence iyi olmuş bu kadar kötü bir sezon olamazdı.