Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ahhh ah!  Şu kapağı görüp te neler yazardım ya............

hanac

Üşendim tercüme edemedim ama pek yazı yok zaten. Kısaca şu;

Yeni arkadaşlar ediniliyor, güvenli bir yer bulunuyor, zombiler geliyor

Rik ve oğlu hariç herkes ölüyor, yeni arkadaşlar ediniliyor vs.

Buradan şunu çıkarabilir miyiz ?

Dizi artık kendini tekrarlıyor, hep aynı döngü oluştu.

hanac

HacıGeraltEmmi

Sabırsızlıkla bekliyorum yeni sayıyı. Türkiye'de yayınlanan en sağlam seri. Marmara Çizgi'nin tüm yayınlarının yok satmasını dilerim, kalitesi bunu hakediyor çünkü...

rumar80

Dizinin kendini yenilediğini düşünmüyorum. Çizimin de bir parodi olduğuna inanıyorum. Tamam zombiler birilerini öldürüyor, bu döngü tekrarlanıyor ama kahramanımızın ölmesini beklemiyoruz herhalde.
   Bu çizgi roman aslında bir zombi çizgi romanı değil ki. Bir yol romanı. Bu da doğal olarak birileri ile (iyi ya da kötü) karşılaşacaklar. Ayrıca bu hikaye bir hayatta kalma öyküsü. Bu da ölümleri açıklamalı. Diğer post apokaliptik filmler farklı mı?
  Bu eleştiriyi kim yaptısı ile ciddi iseler biraz ayıp etmişler

pearl jam

sevgili hanac yazdıkların  amerikada yayınlanan sayılara göre hikayenin son hali mi?

umarım öyle değildir, eğer öyleyse son zamanlarda en severek okuduğum çizgi roman serisinin benim için tadını kaçırdın demektir. insan bi spoiler uyarısı falan koyar :(  :(

rumar80

Kesinlikle değil. Bunu yazan ve çizen kendince yürüyen ölülerin ana konsepti budur diyerek yazmışlar.

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 06 Nisan, 2011, 22:59:27
sevgili hanac yazdıkların  amerikada yayınlanan sayılara göre hikayenin son hali mi?

umarım öyle değildir, eğer öyleyse son zamanlarda en severek okuduğum çizgi roman serisinin benim için tadını kaçırdın demektir. insan bi spoiler uyarısı falan koyar :(  :(

Sonu falan değil pearljam.

http://www.the-gutters.com/  diye bir site var, oradan aldım.

Seri ile biraz kafa buluyorlar.

Seri ABD de 83 sayı oldu biz 30 sayı okuduk.

Çizen arkadaş dizinin kendini tekrar ettiğini düşünüyor.

Merak etme spoiler vermem.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 06 Nisan, 2011, 23:10:19

biz 30 sayı okuduk.

Bazılarımız değil.... ;D ;D ;D
Gıcık mıyım neyim?  :D ;D 8)

pearl jam

hmm yine de emin olamadım. bunu çizen amerikalı ise mantıken hikayenin şu anki durumuna göre seriyi yorumlamış olmalı.  yoksa müneccimlik yapmış olur. hikaye çizdiği gibi ilerlemezse ne anlamı var ki çizdiklerinin? sonuç olarak hikayenin ilerleyişiyle dalga geçmiş.  bu şekilde ilerlemezse hikaye eleştirisinin bir anlamı olmaz. ayrıca hanacın "demek ki seri tekrara düşüyor" demesi için  gerçek olduğunu düşünüyor olması lazım. eminsiniz değil mi umar bey :)

offf fragman bile izlemeyen adamım ben yaa.. umarım boşuna velvele yapıyorumdur.

pearl jam

sevgili hanac

ben yukarıdaki yazıyı bitirmeden cevap yazmışsınız, onu görmeden yazdım.

boşuna endişelenmişim :)

rumar80

Sevgili pearljam,
   Seri bir çizgi üstünde gitmekte doğru. Rick'in ekibine birileri katılır. Yaşanacak yer bulunur. İç çatışmalar başlar. Zombiler gelir. Kalan sağlar yola düşer. Ekibe birileri katılır.....
   Ama sonuçta daha önce de yazdım bu yol ve hayatta kalma hikayesi. Karakterlerin kişilikleri ve hareketleri gidişatı belirliyor. Sonuçta çizgi romanlarda hep bazı klişeler yok mu?
   Mr No hep birilerini bir yerlere götürürken başı derde girmiyor mu? Örümcek adam ne yaparsa yapsın polis ve JJJ tarafından itilmiyor mu? Bu örnekler sürer. Şablon belli olabilir, ama her tanınan kişi, her gidilen yer farklıdır. Önce açıkta kamp kuruyorlardı, sonra hapishane. Her yerin getirdiği öykü de farklı. Her öykünün bir girişi, gelişmesi ve sonucu vardır. Sen bu temele karakterlerini ve hikayeni yayarsın.
   Bu kitaptan bu kadar da kolay vazgeçmeyin.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2011, 23:34:23
Bu kitaptan bu kadar da kolay vazgeçmeyin.

Yok, vazgeçen falan yok.

Sen 72 sayı okudun galiba.

Seri iyi gidiyor diyorsan tamam.

Sana güveniyoruz.  :)

rumar80

78 Çıkan 13 cildi de birden başlayıp okudum. 14'ü bekliyorum

pearl jam

yok canım vazgeçen falan yok. hayatta vazgeçmem :)

yukarıdakiler gerçekten spoiler olsa da vazgeçmezdim zaten. sadece biraz tadı kaçardı benim için. dediğim gibi izleyeceğim dizilerin, filmlen  fragmanını bile kesinlikle izlemem . hayatım izleyeceğim bir filmi ya da diziyi anlatanları susturmaya çalışmakla geçti. bu konuda biraz hasta ruhluyum  ;D