Teks Altın Seri Maceraları

Başlatan s.b, 29 Eylül, 2009, 10:24:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Hmmmm demek Oğlak gibi kendi matbaası olanda bile bu durum varsa iş diğer yayıncılad için oldukça sıkıntılı demektir.

hanac

Ya da Oğlak bunları çıkardı ve piyasaya dağıttı.

Araştırmacı mühendis bunu Altan'ı ve İlyas'ı arayarak çözer ve bizi bilgilendirir.  :)

ferzan

İlk kez böyle birşeyden haberdar oldum,gerçekten ilginç...Mevzuyu iyice bir öğrenmek lazım... ???
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Büyülü Rüzgar

oglak yayıncılık bu ciltleri daha dağıtmadı bildiğim bence bunu en iyi onlar bilir onlara sormak daha doğru olur

s.b

Alıntı yapılan: JuDaS - 05 Ekim, 2011, 12:27:17
GG'da bu tür durumlara sıkça rastlayabilirsiniz.Bir satıcı da Turkuvaz Tarkan'ları piyasaya çıkmadan satışa koyuyordu.Matbaa fazladan mı basıyor acep? :P

Engin Abi, bu olaya bizzat şahit oldum Kadıköy'de. Henüz dağıtımı yapılmamış Tarkan'ı ben satın almıştım taze taze.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

essegesse

Bunun için yorum veya tahmin yapmaya gerek yok.Olay gün gibi ortada.
Kesinlikle çalıntı mal.Daha şrink bile yapılmamış.Yıpranma filan yok,matbaa bıçaklarının verdiği hasar var.

Bu ciltlerin 25'e kadar olan sayıları basıldı ve hazır.Hatta süper cilt 33 bile hazır,ama hiçbiri piyasaya verilmedi.Ayrıca tanesi 25 tl olan ciltlerin üçü bir arada 39.90 tl.ye satılması normal değil.

Kesinlikle matbaanın gevşekliğinden kaynaklanan bir durum.

Yani olay kesinlikle bundan ibarettir.

darkwood

Eğer durum böyle ise, Oğlak yayıncılık, artık bu matbaa olayına bir el atacaktır sanıyorum. Bu kitapları el altından!!! götürenler hariç, kimse için iyi bir durum değil.  >:(
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Bana bu durum hiç de garip gelmedi...

Bir yandan şikayet edilen, bir yandan da engelleme adına çok da birşey yapılmadığını düşündüğüm bir durum bu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Alıntı yapılan: essegesse - 05 Ekim, 2011, 15:56:13
Bunun için yorum veya tahmin yapmaya gerek yok.Olay gün gibi ortada.
Kesinlikle çalıntı mal.Daha şrink bile yapılmamış.Yıpranma filan yok,matbaa bıçaklarının verdiği hasar var.

Bu ciltlerin 25'e kadar olan sayıları basıldı ve hazır.Hatta süper cilt 33 bile hazır,ama hiçbiri piyasaya verilmedi.Ayrıca tanesi 25 tl olan ciltlerin üçü bir arada 39.90 tl.ye satılması normal değil.

Kesinlikle matbaanın gevşekliğinden kaynaklanan bir durum.

Yani olay kesinlikle bundan ibarettir.

Güneş bey yukarıda da ifade etti... Matbaa Oğlak'ın kendi matbaası değil mi ?...
Ayrıca durumun bizi de ilgilendirmediği kanısındayım...Araklama ve bilimum yorumlarda bize zarar verir kanısındayım...
Bu diyaloglara gerek yok arkadaşlar... Satana da, alana da hayırlı olsun...

drfuhrer

altan bey olacak:)güneş bey değil...

BAHADIR

:)

Alıntı YapGüneş bey yukarıda da ifade etti...Matbaa Oğlak'ın kendi matbaası değil mi?...

Yukarıda ki ifade Güneş'e ait de neyse...

hennessy

-..Ayrıca durumun bizi de ilgilendirmediği kanısındayım

Sayın BAHADIR düşüncelerinize saygı duyarım ama bu beni ilgilendiriyor. Ben kitap aldığım yerlerin kaybolmasını onların zarar görmesini istemem. Böyle tedbirler alınmazsa onlara dokunur sonu, bu da benim gidip keyif ile satın aldığım dükkanı etkiler buda beni üzer. Ben Tex süper cilt alıyorum gitti gidiyorda daha çıkmamış bir serinin daha ucuz satıldığını görsem üzülürüm, bu da satın aldığım yeri etkiler ben oraların yaşamasını istediğim için bir fiyat ile çıkacak ve satılacak ise buraların daha uygun fiyata satması ve herkezden önce almasını isterim

Saygılarımla...........
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

drfuhrer

Sevgili Hennessy çok ama çok haklısın... İş ne kadar dolanırsa dolansın;gelip bize dokunacak...

Bu işin ticaretini yapan kişi kazanmazsa; o güzelim kitaplar nasıl ulaşır elimize.

Kazanan kişiye kazandığı herşey helal olsun ama kimse de kalkıp onca masrafı hayrına yapmaz...

hennessy

Alıntı yapılan: drfuhrer - 05 Ekim, 2011, 22:53:05
sevgili hennessy çok ama çok haklısın...iş ne kadar dolanırsa dolansın;gelip bize dokunacak...
bu işin ticaretini yapan kişi kazanmazsa;o güzelim kitaplar nasıl ulaşır elimize.kazanan kişiye kazandığı herşey helal olsun ama kimse de kalkıp onca masrafı hayrına yapmaz...

altına imzamı atarım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Ekim, 2011, 22:20:37
Sayın BAHADIR düşüncelerinize saygı duyarım ama bu beni ilgilendiriyor. Ben kitap aldığım yerlerin kaybolmasını onların zarar görmesini istemem. Böyle tedbirler alınmazsa onlara dokunur sonu, bu da benim gidip keyif ile satın aldığım dükkanı etkiler buda beni üzer. Ben Tex süper cilt alıyorum gitti gidiyorda daha çıkmamış bir serinin daha ucuz satıldığını görsem üzülürüm, bu da satın aldığım yeri etkiler ben oraların yaşamasını istediğim için bir fiyat ile çıkacak ve satılacak ise buraların daha uygun fiyata satması ve herkezden önce almasını isterim

Saygılarımla...........

Kesinlikle katılıyorum... 1000-1500 sattığı söylenen bir çizgiromanda 15-20 tane kaçak bile bence bu zincirde büyük kayıptır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...