Korku - Gerilim Filmleri

Başlatan darkwood, 01 Ekim, 2009, 15:52:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Izlemeyen varsa siddetle tavsiye ediyorum serinin 2. ve 3. filmlerini. Paul Greengrass destan yazdi bence bu filmlerde.

Bu arada filmler Robert Ludlum'un kitaplarindan uyarlanmistir. Robert Ludlum'un bir kitabini (The Matarese Circle, Turkiye'de Son Cember adiyla yayinlanmistir) okumustum, tek solukta biten, gayet surukleyici bir casusluk romaniydi. Filmi de cekilecek yakinda bildigim kadariyla.

Robert Ludlum (böyle klas bi adamin kötu roman yazmasi imkansiz gibi gözukuyor bana :) )

rumar80

Robert Ludlum'un başka kitapları da film olmuştur. Ancak bizim izlediğimiz Bourne üçlemesi kitap olarak ta üçleme olsa da kitapla tam alakalı değildir. Hatta daha önce Richard Chamberlain'in (efsanevi Anjin San) oynadığı bir Bourne identity filmi var ki kitabın daha gerçekçi bir uyarlamasıdır. Ama bu üçleme de oldukça iyi filmlerdir.

V

Testere serisinin yazarlarindan Marcus Dunstan'in yazarligini ve yönetmenligini

yaptigi bir seri katil filmi The Collector.Filmin konusu kisaca söyle:

Kumar borcunu ödemek için, tesisatçi olarak çalistigi evi soymaya karar veren Arkin, evde kimsenin

olmadigini sandigi bir aksam eve girer. Fakat malikanede onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Arkin soymak için

zorla girdigi evde, ev halkini esir almis psikopat bir katille karsi karsiya kalmistir.

Karsimizda kurallari olan bir katil var ve katilimizin kurali,tuzaklarla dösedigi evde,kendi seçtigi sag kalan birisini

sandigina koyup evden çikartarak,sadece onun yasamasina izin vermesi...

Karsimizda akil oyunlarina dayali bir kazan yasa filmi yok,dise dis bir ölüm -kalim savasi var.

Film bir seriye dönüsecek mi merak ediyorum açikcasi..

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Bu filmi izleyip izlememe konusunda çok kararsiz kaldim...Traler'a bakarak agir isleyen bir film kannati ile hep erteledim...Konusu tamam da iSevgili Judas, Kesinlikle zleyelim mi ? yoksa izlemesek de olur mu ? Yani bir Testere filmlerindeki gizem ve agirlik var mi?

V

Filmde herhangi bir gizem,seytani bir plan vs. yok.Dar alanda bir avci-av,kedi-fare oyunu var ortada.
Finalde havada kalan sey,katilimizin sebebi bilinmeyen insan kolleksiyonu yapma düsüncesi ve de filmin
basrol oyuncusunun akibeti..Izlemeseniz bir kaybiniz olmaz ama daha çetrefilli,sebep-sonuç iliskisine dayali,
bir puzzle gibi zihni zorlayan yada sürpriz bir sona sahip senaryosu olan devam filmi de gelebilir hani..

"İstemem,eksik olsun.."

Oguz

Hazirlanan tuzaklar, psikopat katilin acimasizligi ve bazi mide bulandirici sahneleriyle kesinlikle rahatsiz edici bir film.

Umarim bir gün gelip de televizyonlarda göstermezler. Videoda izlerken bile, acaba bu tip filmlerin ruh hastalarini tesvik etmekten baska birilerine faydasi var mi ki, diye düsünmeden edemedim.

Kesinlikle, herkese hitap eden bir film degil...

Baslamadan önce iyi düsünün çünkü izlemeye basladiktan sonra yarida birakmaniz söz konusu degil.

kahramanlarsinemada

Yorumlarinizda belirttiginiz "dar alanda bir avci-av,kedi-fare" kismi filmde baslayana kadar film çekim, oyunculuk, müzik ve hikayenin akisi anlaminda bana çok özenli geldi. Ancak daha sonra filmin ana olgusunu olusturan ortam baslayinca her zaman ki abartilar devreye girdi. Iste benim için film orada bitti.

V

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 22 Ekim, 2010, 19:53:08
Yorumlarinizda belirttiginiz "dar alanda bir avci-av,kedi-fare" kismi filmde baslayana kadar film çekim, oyunculuk, müzik ve hikayenin akisi anlaminda bana çok özenli geldi. Ancak daha sonra filmin ana olgusunu olusturan ortam baslayinca her zaman ki abartilar devreye girdi. Iste benim için film orada bitti.

Filmin basrol oyuncusu Josh Stewart'in hakkini yemeyelim.Evin içerisine girene kadar oyunculuklar,hikaye,olay örgüsü

bizi oldukça umutlandiriyor ama ölüm-kalim mücadelesi baslayinca sadece Stevart'in dizi oyuncularina has saglam,abartisiz,

oyunculugu kaliyor ki,bu da filmin kalanini izlemek için yeterliydi benim için..

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

emre ozdamarlar

Låt den Rätte Komma In:
Yaklasik 2 sene önce Isvec'te cok satan bir romandan uyarlanarak cekilen ve oldukca begenilen bir vampir filmi. Hollywood da iyi hikayeyi kacirmamis aninda el atarak Amerikan versiyonunu cekmis, Let Me In adiyla.

Filmden klasik bir vampir hikayesi veya bol aksiyonlu sahneler beklemeyin. Durgun, sakin, hafif depresif bir havasi var filmin. Bugune dek alisik oldugunuz vampir hikayelerinden de oldukca farkli.

Ben hem Isvec hem Amerikan versiyonunu izledim, ikisi de guzel. Amerikan versiyonu zaten asagi yukari filmin renk tonlarina kadar her turlu detaya sadik kalinarak cekilmis. Stephen King de bu film icin son 20 yildir cekilen en iyi korku filmi demis.

emre ozdamarlar

Yine Isvec'ten bir film. Jens Lapidus adli yazarin 30 dile cevrilen cok satan romanindan uyarlama bir mafya filmi.

JV Isvec'in kucuk kasabalarindan birinden Stockholm'e okumaya gelmistir, oldukca basarili bir universite ögrencisidir. Stockholm'de genelde zengin cocuklarinin ve gelecegin sirket yöneticilerinin okudugu bir okulda okumaktadir. Bir yandan inanilmaz derecede zengin sinif arkadaslariyla takilmakta bir yandan para kazanmak icin kacak taksicilik yapmaktadir.

Kacak taksi isi yaparken ister istemez Stockholm'un yeralti dunyasi ile de iletisime gecmis olur. Bir anda kendisini mafyanin milyon dolarlik islerinin ortasinda bulur.

Film gercekten guzel, hikaye surukleyici, tempo neredeyse hic dusmuyor, karakterler de detayli islenmis. Guzel bir suc filmi izlemek isteyenlere, Isvec'te ne tur bir mafya organizasyonu var merak edenlere tavsiye ederim.

rumar80

Felaket filmlerinin çok iş yaptığı dönemde çekilmiş oldukça güzel bir film. Çocukluğumda seyretmiştim. Geçen gün de DVD'sini seyrettim:
     Şehrin en yüksek gökdeleninin açılışı yapılacaktır. Belediye başkanı, senatörler ve davetliler en üst katta parti yapmaktadır. Ancak gökdelenin mimarı elektrik sistemlerinde daha ucuz malzeme kullanıldığını fark eder (aylardır şehir dışındadır) Korkulan olur ve 81. katta yangın başlar. Artık tepedekileri kurtarmak için zamana karşı yarış başlar.
    Üç saate yakın süren filmde kimler yok ki:
    İtfaiye şefi rolünde Steve McQueen
    Mimar: Paul Newman
    Mimarın karısı: Faye Dunaway
    Gökdelenin sahibi: William Holden
    Patronun damadı (elektrik aksamında usulsülük yapan): Richard Chamberlain
    Yaşlı dolandırıcı: Fred Asteire
    Senatör: Robert Vaughn
    Otel müdürü: Robert Wagner
    Güvenlik şefi: O J Simpson

Zamanın iyi filmlerindendir. Tavsiye ederim

hanac

Evet çok güzel filmdir.

Bilgisayar efektsiz felaket filmi seyretmek isteyenler için birebir.

hanac

Amerikan versiyonunu izledim.

Emre çok güzel özetlemiş, değişik bir film.

7.23 / 10, tavsiye ederim.

hanac

Başroldeki çocuklar çok başarılı

Kız olanı "Kick-Ass" den tanıyoruz

Erkek olan da "The Road" da oynamıştı.