Star Wars: Vader Vuruldu - Çizgi Düşler

Başlatan memospinoz, 14 Ocak, 2019, 21:50:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Yeni star wars çağının en görkemli iki çizgi roman serisi bu kitapta ilk kez kesişiyor!

Darth Vader kendisini asi filosuna karşı tek başına bulunca, yakınlardaki bir gezegene çakılıyor. Asiler bu fırsatı değerlendirip en büyük düşmanlarından birinden kurtulacak mı... Yoksa Güç'ün karanlık tarafının gazabını mı hissedecekler? Sith Lordu vurulmuş olabilir ama işi bitmiş değil! Tüm favorileriniz bu ciltte; eski ve yeni, iyi ve kötü; Luke! Vader! Leia! Aphra! Han! 3-PO,R2, Üç Sıfır ve BT-1! Ve iki Wookie'nin kıran kırana kapışmasında, Chewbacca, Kara Krrsantan'a karşı!

Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 40 TL

İnancomic

Eskiden yani iki sene önce 144 sayfa çizgi romanlar 25 tl felan olurdu nerelere geldi bu ekonomi

Mrtekin

Merakla bekliyordum, hemen sipariş verdim.
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: İnancomic - 14 Ocak, 2019, 23:15:19
Eskiden yani iki sene önce 144 sayfa çizgi romanlar 25 tl felan olurdu nerelere geldi bu ekonomi

Gerçekten inanılır gibi değil. Resmen lüks tüketim bu artık. Hakkını verecek şekilde okusan taş çatlasa 1-1.5 saatte okunacak bir çizgi romanın ederi 40 TL olmuş.

aaciltan

Fiyatların artması sorunsalı sadece çizgi roman sektörü için geçerli değil.
Türkiye ekonomisi bitmiş durumda.
1 kg soğan 5 TL, 1 kg armut 8 TL v.s.
Her şey geçen seneye nazaran iki katından fazla arttı ve daha da kötüye gidiyor.
Söylenecek çok şey var, ama...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Vragos Vas'taki kesişme hikayesini, hikayedeki bazı anlamsızlıklara rağmen, sevdim.

Özellikle çarpışma/çatışma sahnelerindeki çizimler ve kapak gerçekten çok güzel.

SW serisi, ayda bir gibi bir düzene oturdu galiba. SW hayranı olarak çok daha fazlasını istesem de, bu ekonomik krizde Çizgi Düşler'in işbu düzenini de çok yargılamıyorum.
They drew first blood...

Saint2

ferzan

Bu cildin tek başına okunamayacağı bilgisi burada geçmemiş sanırım. Başka sohbetlerde çok konuşmuştum da, forumda bahsini geçirmediğimi fark ettim.

Öncelikle Çizgi Düşler 'den çıkan Star Wars ve Darth Vader serilerinin, Vader Vuruldu cildi ile olan özgün okuma sıralamasını paylaşayım;

1- Star Wars Cilt 1: "Skywalker Saldırıyor"
    2- Darth Vader Cilt 1: "Vader"
    3- Star Wars Cilt 2: "Kaçakçı Ayında Yüzleşme"
    4- Darth Vader Cilt 2: "Gölgeler ve Sırlar"
    5- Vader Vuruldu (her iki serinin kesiştiği ortak cilt)
    6- Darth Vader Cilt 3: "Shu-Torun Savaşı"
    7- Star Wars Cilt 3: "Asi Hapishanesi"
    8- Darth Vader Cilt 4: "Oyunların Sonu"
    9- Star Wars Cilt 4: "Harbinger 'in Son Uçuşu"

Ben bu sırayı ciltlerin çıkış sırasına göre yapmıştım, duruma uyanmam da Vader Vuruldu cildiyle olmuştu. Her iki seriden de 2'şer 3'er fasikül bu ciltte yer almış, yani paralel giden iki seri bu ciltte birleşip sonra ayrılmış. Birindeki karakter diğerine geçmiş, diğerinde öbürünün yansımaları anlatılmış. Yani bu cilt bağımsız bir cilt değil, hikayenin o kısmının Vader 'a yoğunlaştığı, Darth Vader ile Star Wars serilerinin devam sayılarını içeren bir ortak payda. Orijinal yayınında bu ciltte yer alan fasiküller hep kendi serisinde yer almıştı ama ciltleri oluşturulurken kesişim diye ayrı bir ciltte toplanmış her iki serinin de devam sayıları. Ciltlerin arka kapaklarında içerideki orijinal sayılar belirtiliyor, oraya bakarak da sağlaması yapılabilir.

Dolayısıyla bu cildi tek başına bağımsız bir öykü gibi okumak oldukça zor olacaktır, muhtemelen hikaye de kafada oturmayacaktır öncesi ve detayları bilinmediğinden.

Gelelim yorumuma. Birkaç ay önce toplu Star Wars okumalarına giriştiğimde sırası gelince aradan çıkarmıştım ama burada özel olarak bahsetme gereği duymuyorum. Genel fikrimi Star Wars ve Darth Vader serilerinin kendi başlıklarında beyan edeceğim. En nihayetinde bu cilt, paralel zaman akışında giden iki serinin birleştiği ve sonrasında birbirinden ayrıldığı bir cilt.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com