Tüm çizgi romanlarınızı poşetliyor musunuz?

Başlatan cankazmaci, 22 Haziran, 2011, 18:00:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cankazmaci

Merhaba,

İnternette dolaşırken rastladım, arşivci üyelerinin işine yarayacağını düşündüğüm için de konu açma gereği duydum. :)

Bu sitede çeşitli boyutlarda saklama kapları var. İşinize yarayabilir.

http://www.13gezegen.com/index.php?m=filter&category=Saklama+Malzemeleri

Ayrıca merak ettiğim birşey var, çizgiromanlarınızı bu kaplarda muhafaza edip de arşivinize koymayı tercih edersiniz, yoksa normal olarak mı?

Teşekkürler..

C.

kalidor

13gezegende ve piyasada satılanlar aslında saklama poşeti ve içine destek vermesi için koyulan poşet genişliğinde ince kartonlar. GON'da 100 adet poşet ve kartonu 25 TL'ye satıyorlardı. Kartonu bilmiyorum da poşetlerin oldukça hesaplı olarak Tahtakale'de bulunabileceğini öğrendim. Şahsen olabildiğince çizgiromanları bu poşetlerde saklamaya gayret ediyorum. Tabi bu poşetler daha çok fasikül comicsler için. Bizdeki küçültülmüş  boy eski comicsler ve diğer fumettiler için de gördüm ama nereden alınır bilmiyorum. Bunların da handikapı eğer poşet serin bir yerde muhafaza edilmezse terleme yapıp kapağa yapışması :-\
Crom! Ölüleri Say...

Alperennk

Evet soru bu. Benim gibi tüm cizgi romanlarınızı poşetliyor musunuz cilt fasikül falan hepsini poşetliyorum

kalidor

2-3 ayda bir 13gezegenden aldığım Conan  fasiküllerini arka yüzüne çizgiroman kartonu koyup daha sonra poşetleyip özel çizgi roman kutusunda saklıyorum. Bu işi sadece Dark Horse  Conan fasikülleri için yapıyorum.

Temsili resim:

Crom! Ölüleri Say...

Chuck

Ben sadece aşırı önem verdiğim ciltleri poşetliyorum. Ayda bir kere de tüm çizgiromanları indirip tozlarını alıyorum. 150 civarı olduğu için pek sorun olmuyor :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

hanac

Benzer bir başlık ile birleştirdim. İlk 2 mesaj oradan geldi  :)

hanac

Alperennk

Ben comicare değilde normal kilitli torbalarda saklıyorum bir zarar verir mi çizgi romana ?

maeglin

Bende posetliyorum kartonu ile ama bir süre sonra tekrar alip saklamak işkenceye dönüşüyor. :( Birde dikkat etmeme karşın actigimda içini tozlu buluyorum :)