Feynman - Alfa Yayınları

Başlatan emre ozdamarlar, 12 Ocak, 2015, 11:21:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Feynman'ın birkaç kitabını okumuştum daha önce, dili eğlenceli bir adam. Gerçekten ilginç bir kişilik. Bence okunmaya değerdir böyle bir adamın biyografisi de. Goodreads puanı 3.76, gayet iyi.

yidar

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 22 Ocak, 2021, 23:19:11
Feynman'ın birkaç kitabını okumuştum daha önce, dili eğlenceli bir adam. Gerçekten ilginç bir kişilik. Bence okunmaya değerdir böyle bir adamın biyografisi de. Goodreads puanı 3.76, gayet iyi.
Çok teşekkür ederim bilgilendirme adına  feynmanin diğer kitapları çizgi roman değil demi.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 22 Ocak, 2021, 23:32:10
Çok teşekkür ederim bilgilendirme adına  feynmanin diğer kitapları çizgi roman değil demi.

Hayır, değil. Popüler bilim kitapları ve mizahla karışık anılarını anlattığı bir kitabı (Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman) var. Bir de onun devamı Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitabı var ama bende yok.  :)

yidar

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 22 Ocak, 2021, 23:37:33
Hayır, değil. Popüler bilim kitapları ve mizahla karışık anılarını anlattığı bir kitabı (Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman) var. Bir de onun devamı Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne kitabı var ama bende yok.  :)
Teşekkür ederim.

yidar

Evet Emre Bey'in vede Mehmet kardeşim in itkileri ile radarima girdi.Baska yorumlar varsa alabilir miyim?

seastar1000

Alıntı yapılan: Zen - 21 Şubat, 2020, 20:53:40
Sülalem rahat napim

Yeni gördüm bu entry yi 👏👏👏👏👏

newman

Alıntı yapılan: yidar - 23 Ocak, 2021, 13:30:17
Baska yorumlar varsa alabilir miyim?

Ben okumadım ama başlığı açan üye beğendiyse iyi bir çizgi romandır. Kendisinin forumda çeşitli incelemelerini bulabilirsiniz.

yidar

Alıntı yapılan: victor - 23 Ocak, 2021, 16:30:04
Ben okumadım ama başlığı açan üye beğendiyse iyi bir çizgi romandır. Kendisinin forumda çeşitli incelemelerini bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim.Emre bey'İn şu cümlesi çok etkiledi.Elimde olsa bütün okullarda zorunlu olarak okuturum gibi bir cümle kullanmış 2015 yılında:)

nocardia

Kitap Richard Feynman ve üzerinde çalıştığı işler hakkında temel bilgiler bilgiler verip büyük bir ilgi uyandırıyor, en azından benim için bu şekilde oldu. Kendi bulduğu yöntem ve QED konusunda insanlara yapmaya çalıştığı basit anlatımlara da yer verilmekte. Çizimler temiz ama tabi oldukça basit, anlatılanları görselleştirmeye çalışmaktan öteye geçemiyor maalesef. Richard Feynman ve çalışmaları hakkında bilgisi olmayanlar ve basit bir giriş yapmak isteyenler için ideal bir çizgi roman olmakla beraber doyurucu olmayan yapısıyla bir yarım kalmışlık hissi yaratıyor.