Pinokyo: Vampir Avcısı - Çizgi Düşler

Başlatan Harun Ça, 30 Mayıs, 2016, 13:03:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: darbove - 03 Nisan, 2020, 16:18:20
dışarda cilt 3 part 1 part 2 diye çıkmış. bizdeki ikisinin birleşimi mi?

Evet.

yidar

Nomad

Epey oldu okuyalı.
Aklımda kaldığı kadarıyla bir kompozisyonun giriş paragrafı tadındaydı. Hikaye için bir giriş niteliğindeydi.
Sb mangavari hoş çizimleri vardı.
Devamının geleceğini bilseydim çıkartmazdım elden.

yidar

Alıntı yapılan: Nomad - 11 Nisan, 2020, 21:52:58
Epey oldu okuyalı.
Aklımda kaldığı kadarıyla bir kompozisyonun giriş paragrafı tadındaydı. Hikaye için bir giriş niteliğindeydi.
Sb mangavari hoş çizimleri vardı.
Devamının geleceğini bilseydim çıkartmazdım elden.
Teşekkür ederim .

darbove

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dayıcomics

Kauss

Zevkler ve renkler diyorum fakat ciltlerin görüntüsü belki fotoğraftandır bilemedim, hiç hoşuma gitmedi.

memospinoz

https://www.target.com/p/pinocchio-vampire-slayer-complete-edition-by-van-jensen-paperback/-/A-79229642

Orijinali paperback ama kapak görseli çok daha güzel. Siyah olana hele hiç özenilmemiş, kendimiz ciltçide yaptirsak eminim daha iyi iş çıkardı. Bordo olan idare eder diğerine göre, en azından Pinokyo silueti belli.
Kusura bakılmasın ama koleksiyoner değilseniz veya yatırım amaçlı almıyorsanız çok da elzem değil. Alın 3 ayrı cildi, okuyun geçin.

darbove

bitince 2 katı fiyattan satacak abiler olduğunu bildiğimden direkt aldım. Şömiz olsa fena olmazmış. daha incelemedim elime geçerse bi yorum daha yaparım.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 22 Nisan, 2020, 12:19:09
150tl çok fazla geldi bana.

Bu iş iyice saçmalığa dönmeye başladı. Çizgi roman yayıncıları basit bir cilt kapağı ile sınırlı rakam diyerek insanlardan çok garip paralar talep ediyor. Ne özelliği var arkadaş?

Boyutu mu farklı, içindeki özellikler mi farklı, ekstralar mı var, sayfa sayısı 100 sayfa daha mı fazla, nedir yani olay?

Sınırlı stok üretip para kazanmaya çalışmaktan başka bir şey değil bu, ben iyice sinirlenmeye başladım bu işe. Basit bir cilt için böyle bir rakam istemek komiktir ya.

Bu zihniyet bir gün çöker ama yanında bunları yapanları da götürür.

Yurt dışı yayınlarını takip ediyorum, adamlar normal çizgi romanları bile hard cover yapıyor, rakamları komik, ama bizde özel bir şey yapıyor hissi uyanıyor galiba.

Ben artık sinirliyim bu konulara. Koleksiyonerleri enayi yerine koyuyorlar, onlarda biter düşüncesi ile alıyor, yahu ne aldın, değeri ne, içeriğinin değerini ne, hikayenin değeri ne. Maliyet diye diye şişirdiler çizgi roman fiyatlarını, şimdi ise çeşitli yayınları kampanya yapıp %35 %45 indirim yapıp zar zor satıyorsun arkadaş, komik olmayın ya.

Değeri sınırlı olması, satarız daha sonra kafası sanırım. Olay buna dönmüş vaziyette ben gülüyorum artık.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Nomad

Hadi bugün bendensiniz.
Hem el emeğinin yerini hiçbir şey tutamaz  :)

https://youtu.be/U8l5lxjtQ04

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nomad - 22 Nisan, 2020, 23:41:38
Hadi bugün bendensiniz.
Hem el emeğinin yerini hiçbir şey tutamaz  :)

https://youtu.be/U8l5lxjtQ04

Necip Fazıl'ı hiç sevmem ama videoyu sevdim. :)) Kesinlikle başarılı bir iş çıktı ortaya, deneyeceğim.  :D Paylaşım için teşekkür ederim.

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

memospinoz

dayıcomics

Alıntı yapılan: Bloodslince - 22 Nisan, 2020, 21:30:12
Bu iş iyice saçmalığa dönmeye başladı. Çizgi roman yayıncıları basit bir cilt kapağı ile sınırlı rakam diyerek insanlardan çok garip paralar talep ediyor. Ne özelliği var arkadaş?

Boyutu mu farklı, içindeki özellikler mi farklı, ekstralar mı var, sayfa sayısı 100 sayfa daha mı fazla, nedir yani olay?

Sınırlı stok üretip para kazanmaya çalışmaktan başka bir şey değil bu, ben iyice sinirlenmeye başladım bu işe. Basit bir cilt için böyle bir rakam istemek komiktir ya.

Bu zihniyet bir gün çöker ama yanında bunları yapanları da götürür.

Yurt dışı yayınlarını takip ediyorum, adamlar normal çizgi romanları bile hard cover yapıyor, rakamları komik, ama bizde özel bir şey yapıyor hissi uyanıyor galiba.

Ben artık sinirliyim bu konulara. Koleksiyonerleri enayi yerine koyuyorlar, onlarda biter düşüncesi ile alıyor, yahu ne aldın, değeri ne, içeriğinin değerini ne, hikayenin değeri ne. Maliyet diye diye şişirdiler çizgi roman fiyatlarını, şimdi ise çeşitli yayınları kampanya yapıp %35 %45 indirim yapıp zar zor satıyorsun arkadaş, komik olmayın ya.

Değeri sınırlı olması, satarız daha sonra kafası sanırım. Olay buna dönmüş vaziyette ben gülüyorum artık.

+1

Nomad

Alıntı yapılan: Bloodslince - 23 Nisan, 2020, 01:09:43
Necip Fazıl'ı hiç sevmem ama videoyu sevdim. :)) Kesinlikle başarılı bir iş çıktı ortaya, deneyeceğim.  :D Paylaşım için teşekkür ederim.
Rica ederim.
Youtube aramasında çıkan ilk sonuç bu video.
Daha profesyonel malzeme ve ekipmanla çok daha iyi görünen işler çıkarmak mümkün.
Ama arkadaş işin tekniğini güzel öğretmiş.
Aslında eli becerikli arkadaşlarımız kendi yaptıkları işleri paylaşsa süper olur.