Pinokyo: Vampir Avcısı - Çizgi Düşler

Başlatan Harun Ça, 30 Mayıs, 2016, 13:03:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Alıntı yapılan: memospinoz - 23 Nisan, 2020, 01:35:56
Burada biraz daha özenilmiş:

https://youtu.be/tqOvYleMTbY

Bu da tam bir usta:

https://youtu.be/fI4bqZW1SDM

Sanat başka bir şeydir, keyifle izledim. Teşekkürler paylaşım için.

Alıntı yapılan: Nomad - 23 Nisan, 2020, 10:39:36
Rica ederim.
Youtube aramasında çıkan ilk sonuç bu video.
Daha profesyonel malzeme ve ekipmanla çok daha iyi görünen işler çıkarmak mümkün.
Ama arkadaş işin tekniğini güzel öğretmiş.
Aslında eli becerikli arkadaşlarımız kendi yaptıkları işleri paylaşsa süper olur.

Yapanlar muhakkak vardır, paylaşılsa kesinlikle süper olurdu.

Şimdi bu videolardan sonra söylenecek çok şey varda, yeri burası değil. Fazlada eleştirisel yaklaşmak istemiyorum, diyeceğimi dedim zaten üst yorumda.

Sadece ülkemizdeki çizgi roman yayıncılığın gidişatını pek beğenmiyorum. Basılana şükredin tarzı yaklaşımların da bizi ileri değil geri götürdüğünü söylemekten üzüntü duyuyorum.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

doktor1881

Eganbadan seriyi aldım 2-3 önce geldi
1.cild ise sonra geldi kapağından yanında beyaz şerit var orjinal cilt böylemiydi Yoksa korsan baskı mı  ;D

memospinoz

Alıntı yapılan: doktor1881 - 23 Aralık, 2020, 12:29:01
Eganbadan seriyi aldım 2-3 önce geldi
1.cild ise sonra geldi kapağından yanında beyaz şerit var orjinal cilt böylemiydi Yoksa korsan baskı mı  ;D

Bazıları matbaadan öyle hatalı çıkmış.  :-\

Post Merge: 23 Aralık, 2020, 12:57:22

Sanırım hepsi hatalı.  :(
Sosyal medyada 11 adet paylaşıma baktım hepsi aynı. Orijinalinde (Top Shelf) böyle bir bant yok.

cizgifikir

Ocak sayısında Pinokyo Vampir Avcısı ile ilgili Lemur Dergi'de bir şeyler karaladım. Ücretsiz olarak dergiyi okuyup yorum yaparsanız çok sevinirim.
www.lemurdergi.com

hanac

Alıntı yapılan: cizgifikir - 04 Mart, 2021, 13:45:17
Ocak sayısında Pinokyo Vampir Avcısı ile ilgili Lemur Dergi'de bir şeyler karaladım. Ücretsiz olarak dergiyi okuyup yorum yaparsanız çok sevinirim.
www.lemurdergi.com

Yazınızı okudum, güzel olmuş emeğinize sağlık.

Açıkçası itkilendim, 3 syının birarada olduğu cildi alabilirim.

E-Dergimiz bu yıl içinde çıkarsa, sizden de bir yazı bekleriz.  :)

ZGeralt

Alıntı yapılan: cizgifikir - 04 Mart, 2021, 13:45:17
www.lemurdergi.com

Tesadüf ben de yeni bitirdim bu seriyi, yazınızı okudum, elinize sağlık ama benim görüşlerim pek sizinle paralel değil bu eserler hakkında :)

İlk cildinden sonra çok beklediğimiz için hikayeyi hatırlamak adına baştan aldım okudum, yine ilk sefer olduğu gibi ilk cildi beğendim. Uzayan tahta burnu ile vampir avlayan Pinokyo fikri oldukça eğlenceli. İlk ciltte ki mizah-şiddet dozu kendini yetişkin sınıfı bir çizgi roman olarak konumlandırıyor bence, ki olması gereken yer de burası. Ne oluyorsa devamında oluyor işte.
Beğenmedim değil artık açıkça kötü yazım diyebileceğim şeylerle karşılaşıyoruz mesela. Her şeyden önce mizah çocukça bir hal almaya başlıyor iyice, vampir avcısı pinokyo fikri, hikaye anlamında yeteri kadar desteklenmediği için, cazibesini çabuk kaybediyor. Bu çocuklaşan ( ve bence sürekli kötüye giden) mizaha karşın kafa kol kopuyor her yerde, sürekli birileri ölüyor parçalanıyor. Kimse argo da konuşmuyor mesela.

Ne olduğuna, hedef kitlesine tam karar verememiş bir yazarlık görüyorum ben. Hele bazı zorlama olaylar ekleniyor ki aman aman. Ağaçlar üzerinde sağ kalabilmiş birisinin kahramanlarımızın gelmesini takiben bir kaç saat içinde artık yukarıda yaşayamaması, yaratıkların tırmanmayı öğrenivermesi falan ve kaçmak zorunda kalmaları. Bu kadar baştan savma bir yazarlık bayadır okumamıştım.

Üçüncü cildi zar zor bitirdim, bıraktım hatta sonra içim rahat etmedi de öyle bitirdim, keşke için rahat etseymiş, sadece sıkıcı bir yarım saat falan daha kazanmış oldum. Finalin etkileyici olması için uğraşılmış ama öyle bir sonun etkileyici olabilmesi için karakterin motivasyonlarını, duygu durum değişimi, karakter gelişimini biraz daha detaylandırmalı diye düşünüyorum ama eserin hiç böyle bir tonu ve derdi olmadan bu final bende sıfır etki bıraktı diyebilirim.

Serinin çizimleri ve estetik tercihleri ise gayet güzel, hoşuma da gitti bu açıdan iyi bir iş.

Parlak bir konsept ve kalbur üstü estetik bile benim açımdan geçer not almasına yetmedi. Hayal kırıklığı :/