En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 30 Ocak, 2013, 15:23:26
imdb notu çok düşükmüş.

Notu 6.5 altında olan filmleri seyretmiyorum.  :)
Hasan DB Puanı:5.8/10 ama seyirci puanıda 7,0/10 bence seyircinin verdiği puan daha önemli.bence çok şey kaçırıyorsun.. ;D :D ;)

V

P2 fena film değildi Hasan.Imdb'yi fazla kaale alma bence tercih yaparken.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 30 Ocak, 2013, 15:35:05
Hasan DB Puanı:5.8/10 ama seyirci puanıda 7,0/10 bence seyircinin verdiği puan daha önemli.bence çok şey kaçırıyorsun.. ;D :D ;)

imdb puanı da seyircilerin verdiği notların ortalamalarından oluşuyor.

Toplam 17.987 kişi seyretmiş ve oy vermiş.

Senin seyirci puanı dediğin ise sinemalar.com seyircisinin oyları, toplam 220 kişini ortalaması.

Neyse V de kefil oldu, bulup seyredeceğiz.   :)

Hayal Kahvem

Acaba bunu gören var mı? :)

Tanıtım videosu da burada...  http://www.imdb.com/video/wab/vi3305505305/

V, duymasın ama.... IMDB si ise 7.0  :D  http://www.imdb.com/title/tt0469213/

kedidiro

geçtiğimiz yılın berlin film festivali altın ayı ödüllü filmi 'sezar ölmeli'yi seyrettim. italyan taviani kardeşlerin gerçek bir hapisanede, gerçek mahkumların  shakespeare'ın ''julius sezar'' oyununu sahneleme süreçlerini anlatan 75 dakikalık bir film... salon bakımda olduğu için cezaevinin her yerinde yapılan prova aşamaları siyah beyazken, oyunun sergilendiği sahneler renkli çekilmiş. herkes sever mi, tavsiye eder miyim? hayır... ama benim gibi bir tiyatro sevdalısı için uzun zamandır aldığım en güzel hediyeydi. mahkumlara sanatın özgürleştirici kapılarını açan bu filme belki siz de bir fırsat vermek isterseniz diye yazdım...

kadri kerem

Dün gece Dehşet Kapanı'nı (The Cabin in the Woods) izledim. Açık söyleyeyim son dönem korku filmlerine önyargı ile yaklaşıyorum. Bu filme de öyle başladım. Ama beni yanılttı. İzlemenizi tavsiye ederim.

kadri kerem

Geçtiğimiz günlerde belki beşinci kez Moby Dick'i izledim. Romanını okuması zordur ama Gregory Peck'in Kaptan Ahab'ı canlandırdığı 56 yapımı Beyaz Balina şahanedir.

Ayrıca Orson Welles de Father Mapple rolüyle çıkar karşımıza bu filmde.

alan ford

İspanyol yapımı bu şahane filmi , memleketin en yeni ama şahsına münhasır, film festivali kedidiro film festivaline borçluyuz.  bkz :

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6797.0.html

Genç yönetmen Sebastian ve ekibi , yeni dünyanın keşfini, Colomb'u ve ilk dönemde sömürgeciliğe karşı çıkan rahip Montesinos'u anlatan bir film çekmek için Bolivya'dadırlar. Bir nevi günah çıkarma vesilesiyle İspanyolların yaptığı vahşeti anlatırken , günümüz Bolivya'sında yaşananları pek de önemsemeyerek klasik riyakar brujavazi duyarlılığının örneklerini gözümüze sokarlar. Yağmur suyunu biriktirmenin bile yasaklandığı Bolivya kaynar kazanında ekibin film çekme macerası dört dörtlük bir senaryoyla karşımızda. Senarist güzel insan Ken Loac'un  filmlerinden tanıdık May Name is Joe ve Carla's Song gibi harika filmlerin senaristi Paul Laverty. Kaçırmayın.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ahmet Oktay

Wanted
bkz. http://www.imdb.com/title/tt0493464/?ref_=sr_1

Farklı bir konusu var ancak abartılı sahneleri de var. İzlemezseniz birşey kaybetmezsiniz, izlenmeyecek gibi kötü de değil ortalama bir film. Aksiyon filmi sevenler izleyebilir :)

rumar80

Ne tesadüf ki ben de bu Cumartesi izledim. Hoş ve boş zaman geçirmek için yapılmış bir aksiyon.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2013, 22:50:16
  Ne tesadüf ki ben de bu Cumartesi izledim. Hoş ve boş zaman geçirmek için yapılmış bir aksiyon.
Hakikaten tesadüfün bu kadarı :) bende Cumartesi izledim. Aslında tam olarak dediğiniz gibi bir film kesinlikle..

lemazmatik

Keşke film de çizgi romanı kadar çılgınca olsaydı :( . Çrsini Türkçe basarlar mı acaba bir gün :(

pukay

john woo'nun hard boilde filmi, hong kong aksiyon sineması neymiş tekrar hatırladım resmen
mermiler, cool hareketler, yavaş çekimler havada uçuşuyor hiç sıkmadan.

legs

Çin Kültür Devrimi zamanında geçen hüzünlü, imkansız, saf bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu film benim bu güne kadar izlediğim en güzel aşk filmidir desem yanılmış olmam.

Anlatıldığı zamanı, içinde bulunulan koşulları, sabrı, idealistliği, yeniliklere duyulan merakı anlatan film benim için naif kelimesinin içini de doldurdu aynı zamanda.

Hepinize izlemenizi tavsiye ederim hatta ısrar bile ederim.
Son olarak beni en çok etkileyen diyaloğu da yazayım, belki sizi filmi izlemek konusunda biraz olsun hızlandırır.

-Bir yıl daha gözetim altında olacağım.
-Senin için bir yıl beklerim.
-25 yaşına gelinceye kadar annem aşık olmama izin vermez.
-25 yaşına gelene kadar beklerim.
-25'imde bile seninle olamazsam?
-O zaman, hayatım boyunca beklerim.

"Seni ne bir ay ne de bir yıl bekleyebildim. 25 yaşına gelene kadar bekleyemedim. Ama hayatım boyunca bekledim."

hanac

Alıntı yapılan: julia - 01 Ağustos, 2013, 12:14:37
Çin Kültür Devrimi zamanında geçen hüzünlü, imkansız, saf bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu film benim bu güne kadar izlediğim en güzel aşk filmidir desem yanılmış olmam.

Filmin imdb linki ve posteri benden

http://www.imdb.com/title/tt1554523/?ref_=sr_1