En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Peyami arkadaşımızın tavsiyesi üzerine seyrettim bu filmi.

Gerçekten iyi bir film çıktı.

Öncelikle oyunculuklar çok başarılı, senaryo basit ama güzel işlenmiş.

Süresi de uzun değil, izlenebilir bir yapım.

6.55 / 10

V

Dramatik yapısı oldukça iyi kurulmuş film, klasik  yol filmi öğelerini de barındırıyor.

İşin içinde vampirler bile  olmasa ayakları üzerinde duran bir dram var karşımızda.

Yolculukla birlikte "yetişkin" olan Martin'in ve onu eğiten baba figürü "Mister"'in ortak dramı.

Bu arada Peyami'nin de belirttiği gibi  başta "Mister" karakteri olmak üzere  tüm karakterler

incelikle dokunmuş,müzikler filmle iyi ton tutturmuş.Tek eksisi fazla derinleştirilmeden sonlandırılan

senaryo ve bu senaryo zafının yarattığı tempo sorunları.Yine de şiddetle tavsiye olunur...
"İstemem,eksik olsun.."

ferzan

Beni sabahın bu saatine kadar oturtup bu başlığa yazmak zorunda hissettiren bir film oldu... :)
    Gerçekten de bolca yer verilmiş çizgiroman,Star Wars ve diğer göndermeleri ile gülümsetti,yer yer kahkahalar attırdı...Yalnızca Shaun Of The Dead ile bu filmi izledikten sonra artık bu ikilinin her filmini gözüm kapalı izleyebilirim...
    Çizgiroman sevdalılarına ilaç gibi gelecek,ağrı kesici-ateş düşürücü nitelikte eğlenceli ve şifalı bir film... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

BAHADIR

Shaun Of The Dead'i hiç izleyemedim...Bu filmi "ha başladı ha başlayacak" diye izledim... Ama sonuna kadar bir atraksiyon göremedim...Boşa giden birbuçuk saat olarak yorumluyorum...20 dk.lık Big Bang Theory emin olun daha eğlenceli...Her saniyesine değiyor...

alan ford

Ben anca geçen hafta seyredebildim. Ekibin işlerinden favorim Hot Fuzz. Ama Paul da keyifle seyredilen bir film olmuş. Shaun of Dead'i bulmam lazım şimdi
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Shaun of the Dead en bombasi bence, hic bekletme :)

hanac

Seyrettim.

Çok beğenmedim   53 /100.

Boşuna vakit kaybetmeyin.

ravengelus

Aslında seyredeli on gün kadar oldu ama hepinize tavsiye ederim. Çok hızlı ilerleyen bir konusu olmasa da sıkı takipçilerin seveceğinden eminim. Muhakkak izlenmeli diyebileceğim filmlerden.

tommikser

Biraz daha açıklayıcı olsaydı abim yav ;D Ne olduğunu bile anlamadım desem kızmazsın inş. ;)

hanac

Yönetmen iyi, Pedro Almodovar.

Başrolde Antonio Banderas, bir plastik cerrahın hikayesi.

ravengelus

:) Burada fazla açıklama yapmak istemedim. Seyretmek en güzeli diye düşünmüştüm. Evet bir plastik cerrahın hikayesi ama yapay deri üzerine deneyler yapan bir cerrah ve az buçuk psikopat.

tommikser

Alıntı yapılan: ravengelus - 08 Ocak, 2012, 23:14:09
bir plastik cerrahın hikayesi ama yapay deri üzerine deneyler yapan bir cerrah ve az buçuk psikopat.

Bu yorum bence yeterli ;D

ravengelus

pizagor

Herkes çocukken büyük adam hayali kurar...

Ama bazıları büyür bazıları ise hep çocuk kalır...

Siz ne kadar büyümek isterseniz isteyin, büyük olmak için doğmadıysanız hep küçük kalırsınız...

Hep çocuk...

Öyle aman aman bir film değil, esas suçlu olan büyüklerin, güçlülerin yanında güme giden kendini uyanık sanan küçük insanların hikayesi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Filmi merak etmeme rağmen sinemalarda pek bulunmuyor. Bulunanlarda ise seansları geç saatlere koymuşlar.  Film Thierry Jonquet'in "Tarantula" (2005) adlı romanından uyarlamaymış.
Crom! Ölüleri Say...