Koleksiyonunuzdaki CR lerin Fotolari

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 13:37:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

Akşam akşam gaza geldim, çalışma odamdaki ve salondaki ÇR raflarını fotoğrafladım, açıklamalar yazdım üstüne. Bazı fotoğraflar ışıktan dolayı olmadı, olamadı ama bilin ki birden çok kez denedim

En başta Valiant evreni çizgi romanları var ki yazık yarım kaldılar. Ardından Star Wars, sırasıyla clone wars kitapları, son çıkan fasiküller ve çizgi düşlerin diğer Sw serileri. Ardından Transmetropolitan'ın ilk üç sayısı var, maalesef geri kalanını cebime ağır geldiği için erteledikçe erteledim, sonunda dijital okudum, yine de bir noktada tamamlayacağım. Sonra sırasıyla Tercih Düzeni, Scott Snyder'ın the Wake'i, hala okuma sırası bekleyen ExMachina, ve Presstij'in Judgedread ve Star Trek serileri. SW kartpostalları lenticular, kim hediye etmişti hatırlayamıyorum bir türlü.  Bilim kurgu ÇR rafı kısacası burası :)

Burası modern dünya ÇR'leri rafı  ;D Baya sevdiğim şeyler var burada. Marmara'nın bizi inletmeye yemin ettiği Yürüyen Ölüler ve ikisi de şu ana kadar okuduğum en iyi seriler olan Scalped ile Preacher buranın önemli unsurları. Geri kalanlar biraz yer darlığından burada aslında. not: Fotoğrafın davetsiz misafiri ise MTG Nicol Bolas Playmat'i :)

Bir alt rafa geçiyoruz, burası yine en sevdiğim Sword and Sorcery ÇR'lerim. Sanki devamlı en sevdiğim diyormuşum gibi gelmeye başladı bana? Neyse, En başta ocağımda incir tarımı yapma girişimlerinden American Gods'ı, yine Neil abimizin Sandman'i ve diğer çizgi romanları izliyor. Bir gün Sandman'leri de Absolute veya Omnibus edition olarak alabileceğimi umuyorum (ummanın ötesinde feci halde arzuluyorum ama gerçekten çok para, o paraya öküz alabiliriz, evet) ama o zamana kadar TR baskılarından devam. Burada ayrıca Drizzt ÇR'leri, Goblin (tatlış bir çr'dir bu da, S&S sevenler baksın), Critical Role'un şu ana kadar çıkmış sayıları, Witcher ve Fables Compendium ciltleri gibi başka tatlılıklar da var. Hepsi benim eli kanlı kuzucuklarım onlar! Fables'ın eksik olan üçüncü cildi de yolda, nereye sığdıracağım hiç bilmiyorum. Merak eden olursa figürler; Mcfarlane - Twisted Fairy Tales Hansel ve Gratel, konsepte uygun yani :)

İniyoruz bir kat daha; aha da burası SANAT RAFI! Neden, çünkü ben yüzeysel bri insanım. Biri varoluş mu sorgulamış, koy buraya, birileri kültür mü sentezlemiş bas bu rafa! ÇÜNKÜ SANAT! (bkz: feridun abi) Deathnote ve Bone tamamen yer olmadığı için, Warcraft ise gözüme gözükmesin diye burada (seni sevmiyorum Warcraft, zaten babanı da sevmezdim!)

Bu kitaplığın en alt rafında ise Spawn ciltleri, Yeni başladığım iki manganın şu ana kadar çıkmış olan tek sayıları ve Titana saldırı (çılgıncasına eksik ama adamlar basmıyor) var. Biraz dandik raf evet.

Bir sonraki kitaplığa geçiyoruz. Buralar hep Martin Mystere. Üst rafta Klasik seri, full set (iki sayı şu an yatak odasındaki komidinin üstündeki yığında muhtemelen)ç Altta ise hala devam eden yeni seri var belki yarısı eksik halde.

Hemen altında yine MM özel seri full set ve bir Başka Marmara cinneti, Conan. Yürüyen Ölüler hadi neyse, az kaldı. belki görürüm ama bunun bitmesine muhtemelen benim ömrüm yetmeyecek, çok üzülüyorum böyle şeylere.

Bu kitaplığın en alt rafında ise Lone Wolf ve hemen ardından Conan fasikülleri ve Red Sonja var. Peki, bilin bakalım rick and Morty figürünün hemen arkasındaki fasiküller ne? :)

Bir sonraki kitaplığa geçiyoruz, bu sefer aşağıdan yukarı, çünkü neden olmasın? Aslında çoğu kitap boyundan dolayı burada ama baya güzel şeyler var bu rafta. Komünün Lanetlileri ve Puslu Kıtalar Atlası ÇR kişisel favorilerim. Enki Bilal'ler (baya eksik) Manara kitapları, en sonda Cihangir'de Bir Ev ciltleri gibi eğlenceli ÇR'ler. Bir başka üzüntü kaynağım ise Asteriks'ler. Çocuklşuktan beri bir türlü istediğim gibi bir Asteriks koleksiyonum olmadı. Ya seriler yarım kaldı, ya malzeme kalitesi çok kötüydü, yıllar geçerken ciltler elimde kaldı, ya baskıları dandikti. Rafta gördüğünüz üçlü maceralar da bildiğiniz üzere, kursağımda takılı kaldı.

Sırada NA NA NA NA NA NA NA NA BATMAAAN var! Fasiküller muhtelif DC, Harley'i var, Batman'i var, başk çok bir şey yok aslında ama Batman var, var yani...

DC'nin ilgi alanıma girebilen diğer ÇR'leri burada. Harley Quinn'ler, bir iki spesifik Supermen, Güzel başlayıp dünyanın en sıkıcı serisine dönüşen Injustice var işte, daha ne olsun? Aslında istediğim dört beş tane spesifikf Supermen hikayesi de var (Superman Smashes the Klan mesela) ama alışveriş listemde çok da öncelikli değil. Watchemn'in yanındakiler Kıyamet saati fasikülleri. Saga'nın Deluxe ciltleri var, Tr baskısının sansürlenmesi üzerine almıştım ki baya da güzel bir kararmış, güzel kitaplar kesinlikle. Ah, bu arada Saga hikayesi devam ediyor, haberi olmayan varsa bahsi geçmişken duyurmuş olayım. Ocak'tan beri aylık olarak tatlı tatlı gelmeye başladı sayıları, bu ay sonunda 5.si (sayı 59 yani) çıkacak. Biraz daha biriksin Comixology'den okuyacağım topluca ama fiziksel halini edinmek için Deluxe edition formatında çıkmasını bekleyeceğim mutlaka. En sonda Avatar'lar var. Kora, tv serisinin kaldığı yerden devam ediyor (Kuvira hikayesinin de devamı, spoiler vermeyeyim ama insanın içinin yağları eriyor, ilgilisi kaçırmasın) Gerekli'den çıkan Avatar Aang kitaplarını daha okumadım.

En üst Rafın solu Alien köşesi, keşke evimde elyınım olsa, ama evde elyınlık yapmasa, Pazar olunca eşofmanları çekip üçlü kanepede otursa. Complete life and Death, Complete Fire and Stone ve Defiance devasa kitaplar bu arada, archmage büyü kitabı gibi, bayılıyorum hepsine. Alien omnibus'un 6.sını uzun zamandır arıyorum bu arada. Hani elinde olan, satmak isteyen olursa, bir mesaj uzağınızdayım. Rafın sağı biraz karışık olmakla birlikte sevdiğim şeyler hep. Çalışma odamda  arada bir arkama yaslanıp, şöyle sandalyeyle 180 derece dinlenme dönüşü yaptığımda direkt karşıma gelen raf budur bu arada. Haliyle görmekten çok hoşlandığım şeyler geliyor sık sık bu rafa.

Bu odada yer kalmadığı için bir miktar ÇR da salondaki kitaplıklardan biraz yer çalıyor.

Ikea Billy'nin raflardan biri sadece Spider-man'e rezerve (bu serinin 4, 7, 10, 13, 14ünü arıyorum, baskıları yok maalesef, ayarsız fiyatlara nadir kitap'ta birer numunesi var anca) Fasiküller yine son yıllarda çıkmış çeşitli Spidey ve Venom serileri.

Hemen yanında ise Marvel'ın geri kalanı var. Görüleceği üzere Marvel çok da coştuğum bir şey değil. Spidey ve Deadpool dışında. Fotoğrafın altına ise, Terry Pratchett rafından kaçmaya çalışan ilk iki kitabın Graphic Novel versiyonu konuk olmuş. :) En sağdaki fasiküller ise Presstij'in What If'leri.

Bonus Content:

Son siparişlerden, rafta yeri hazır olmadığı için bilgisayarın yanında kuzu kuzu bekleyen bir grup ÇR. Bilmiyorum nereye koyacağım sizi...

Satış/takasa gidecekler yığını. Fiyatlandırmak falan lazım, sağa sola ilan atmak lazım. Bir sürü iş, mesai resmen. Elbette koyacak yer olmadığından Çalışma odamdaki masalardan birinin kenarında yığın halinde duruyorlar.

Salondaki Billy'den Role Playing Game kitapları, ÇR ile hiç alakaları yok ama çok sevdiğim için koydum :)

not1: Umarım fotoğraflarda gözümden kaçan tuhaf bir şey yoktur, varsa uyarın ha, benim gözler eskisi kadar sağlıklı değil :)
not2: Çok eğlendim bu mesajı hazırlarken, gelen misafire evi gezdirir gibi oldum.
not3: Bu arada fotoğrafları 1600*1200 yükledim, çünkü 2022 yılındayız, this is new normal.

pizagor

Çizgiroman kutularına göre daha güzel bir çözümmüş bu yarım kutular (ya da ismi her neyse :) ). Birkaç sorum olacak, yanıtlarsanız memnun olurum:

Bu kutuları nereden temin ettiniz?

Yarım kutulara kaç adet fasikül koyabiliyorsunuz?

Backing board ile konabiliyor değil mi, derinliği yeterli mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

battlehammer

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Mayıs, 2022, 10:11:10

Çizgiroman kutularına göre daha güzel bir çözümmüş bu yarım kutular (ya da ismi her neyse :) ). Birkaç sorum olacak, yanıtlarsanız memnun olurum:

Bu kutuları nereden temin ettiniz?

Yarım kutulara kaç adet fasikül koyabiliyorsunuz?

Backing board ile konabiliyor değil mi, derinliği yeterli mi?

Bu fotoğrafta gözüken Lootcrate kutularından biriydi. Posta için kullandıkları kutuyu kesip biçip katlayınca, yarım magazinlik olacak şekilde yapmışlar. Maalesef bir tane var sadece. Hali hazırda 30 fasikül var içinde karton kartlarıyla. Zorlasam 8 tane daha fasikül poşeti sığıyor ama +10 sığmadı. Detay fotoğrafları çektim:

Gayet işlevsel ama dediğim gibi sayısı ihtiyacımı karşılamaya yetmiyor. Lootcrate'in DC kutusunu baya beğendiğimden kendiminkileri yapayım diye düşünüp, şu aşağıdaki karton magazinliklerden satın aldım 8 tane. Üstlerine, içine koyacağım çizgi romana göre değişen farklı tasarımlar yapıp, printerdan etiket olarak basmayı planladım. Hemen her küçük küçük projem gibi ilk heyecanla gerekenleri alıp, imajları vesaire kataloglayıp, yapmadan bir kenara attım elbette :) Yapacağım ama bir gün. Hali hazırda Rick and Morty, Spider-Man, Conan, Star Wars, Marvel What If planladığım tasarımlar arasında. Yapınca gönderirim buraya da şablonlarının, tasarım dosyalarının linkini bir biçimde.

Çok iyi değil, biraz güdük görünüyor magazinlik, ölçüleri fazla kaba ama hem düz kağıda yaptığım test baskılarını kesip biçtiğim zaman çok kaba durmadı hem de daha zarif örnekleri ayarsız biçimde pahalıydı (tanesine +100lira istiyorlardı 5 ay önce, şimdi kaç olmuştur bilmiyorum). Ben bu kırmızı olanın 4lü kutusunu 54 liradan almışım Ocak ayı başında, az önce baktım 94.53 olmuş şu an.

pizagor

Detaylı açıklamalar için teşekkürler battlehammer. Stickerlı magazinliklerin de görsellerini de bekliyoruz merakla.

Bende 950 - 1000 aralığında orijinal fasikül var, biraz da henüz okumadığım için listelemediklerim öylece bir köşede duruyor. Türkçe olarak da en az 200 adet fasikül formatında kitap olduğunu kabul edersek sadece magazinlik masrafı bile insanı düşündürüyor açıkçası :-\

Pahalı hobi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: battlehammer - 13 Mayıs, 2022, 00:27:57
Akşam akşam gaza geldim, çalışma odamdaki ve salondaki ÇR raflarını fotoğrafladım, açıklamalar yazdım üstüne.

Geçen hafta tatilde olduğum için forumu biraz geriden takip ediyorum.

Bu mesaj şahane olmuş, yazmadan edemedim. Emeğinize sağlık.

battlehammer

Uzun zamandır aradığım, son 5 yıldır peşinde koştuğum Alien Omnibus Volume 6yı nihayet buldum. Ucuza gelmedi ama sağda solda 150 dolar, 200 dolar fiyat çektiklerini gördüğümden yıllar içinde, kararttım gözümü aldım. Ve nihayet Alien omnibusları bitirebilmiş oldum. Yeni Alien serilerini de tamamlamak, devasa Fire and Stone, Life and Death ciltleriyle aradaki kitapları da bir gün alabilmek isterim ama bunlar Alien Omnibus kadar takıntılı aradığım şeyler olmadı hiç.

Şimdi hep beraber efsaneye bakalım:

Nasıl geldi oturdu yerine kuzu gibi:

Neyse, benden duymaya alışık değilsinizdir muhtemelen ama ben mutlu sayılırım bugün :)

kırkambar

Gözünüz aydın, güle güle okuyun. Yurt dışında mı buldunuz?

battlehammer

Alıntı yapılan: kırkambar - 17 Kasım, 2022, 14:04:53
Gözünüz aydın, güle güle okuyun. Yurt dışında mı buldunuz?

Düzenli kovalıyordum, sağı solu takip ediyordum zaten. Abebooks'da nihayet 100 doların altına koydu bir kitapçı, geçen ay aldım(anca geldi).

allan quatermain

Kendim tamamlamış kadar seviniyorum böyle şeyleri okuyunca :D
Bu Dark Horse omnibuslarının hepsi karaborsa oldu galiba? Çıktığı sıralar Indiana Jones omnibuslarının ilk ikisini almıştım, kalanlara şimdi tekrar bakayım dedim fiuvvvvv  ;D

Mrtekin

Alıntı yapılan: allan quatermain - 17 Kasım, 2022, 17:52:43
Kendim tamamlamış kadar seviniyorum böyle şeyleri okuyunca :D
Bu Dark Horse omnibuslarının hepsi karaborsa oldu galiba? Çıktığı sıralar Indiana Jones omnibuslarının ilk ikisini almıştım, kalanlara şimdi tekrar bakayım dedim fiuvvvvv  ;D

Tamı tamına aynı dertten ben de muzdaribim ya, senelerdir ben de kovalıyorum o omnibusları ama bir türlü denk getiremedim: ilk ikisini de alıp, sonraki Marvel Indiana'larının başladığı güzelim omnibusları da almamak kaderin bir oyunu galiba... ;D
They drew first blood...

battlehammer

Hiç acele etmeden tatlı tatlı alıyordum ben bu Alien Omnibusları, ya arkadaş hepsi duruyor piyasada, bu 6. cilt sırra kadem bastı. Ulan bekle bekle yok, ne oluyor? Hepsi dururken son ciltte bu neyin kafası? ikinci eldekilerin fiyatı da giderek yükseldi bu bulunmadıkça. 250 dolar falan isteyen var, aklını yitirmiş millet. Ya öyle bir sanat harikası değil bu, hepi topu elyın gelecek milletin götünü yiyecek. "Ver dayı onu sen bana 45 dolara ayağımız alışsın, ver elini!" diye yakalasam elini, kurban pazarlığı gibi kol çıkartmalı sallayacağım da internette o da olmuyor :)

Neyse bulduk da kapattık mevzuyu, darısı başınıza.

darbove

Koleksiyondan bir foto atmak istedim. Forumun prime döneminde çok keyif alıyordum. Koleksiyonun içeriklerinin şekillenmesinde çok önayak oldu buradaki paylaşımlar. Haylazlıklarım ara ara oldu koleksiyonumda ki birçok çizgi roman buradaki abilerin çizgi romanları. Beyblade 4'ü burada buldum ki manevi değeri çok fazla. Yazılacak çizilecek çok şey var. Kalbini kırdıklarım olduysa af ola. Sevgiler ve saygılar.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 27 Kasım, 2022, 23:31:55
Koleksiyondan bir foto atmak istedim. Forumun prime döneminde çok keyif alıyordum. Koleksiyonun içeriklerinin şekillenmesinde çok önayak oldu buradaki paylaşımlar. Haylazlıklarım ara ara oldu koleksiyonumda ki birçok çizgi roman buradaki abilerin çizgi romanları. Beyblade 4'ü burada buldum ki manevi değeri çok fazla. Yazılacak çizilecek çok şey var. Kalbini kırdıklarım olduysa af ola. Sevgiler ve saygılar.

Veda yazısı gibi olmuş sanki  :o  Aman ha, ayrılmak yok.

Forumu tekrar eski günlerine döndürmek elimizde, 2023 yılını atılım yılı ilan edelim.

Var mısınız ?  ;D

hennessy

Bu zor günlerde kafamı dağıtmak için yaptım...

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları