Berber KENAN Geri Döndü!

Başlatan İlhan Yılmaz, 28 Ekim, 2009, 09:50:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

[IMG]http://img688.imageshack.us/img688/1446/18626585.th.jpg[/img]
Talat Güreli'nin yazip Sinan GÜRDAGCIK Usta'nin çizdigi Berber KENAN müthis bir Barbar Conan parodisidir. Daha dünyada benzeri yapilabilmis degildir(Çok mu abarttim?) Hal böyle olunca Sinan Usta'dan yepisyeni bir Berber KENAN kapagi istedik. Sagolsun O da bizi kirmadi ve hemen bir kapak döktürüverdi. Kapaga dikkat edin bakalim bu kapak hangi ünlü ressami tiye almis? (Kapak resmi Çizgiroman Dergileri basliginin Hipnoz bölümüne yüklendi) Neyse simdiye kadar okumamis olanlar Hipnoz'un Kasim sayisinda okuyabilirler. 3 sayida bitirmeyi planladigimiz bu kisa macerayi kaçirmayin derim.

Lami Tiryaki

Sinan Gürdagcik'in yazip çizdigi Mirnav, uzun yillar Milliyet Çocuk Dergisi'nde tek sayfa/sayi seklinde tefrika edildi. 1984-1985 arasinda da bu muzip kedinin "Mirnav, Robin Hood" isimli uzun macerasi yayinlandi. Hakikaten çok matrak bir öyküdür. Berber Kenan'la usta tekrar aramiza dönüs yapiyor. Hepimize iyi eglenceler...
Selamlar
Lami

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 28 Ekim, 2009, 11:38:43
Sinan Gürdagcik'in yazip çizdigi Mirnav, uzun yillar Milliyet Çocuk Dergisi'nde tek sayfa/sayi seklinde tefrika edildi. 1984-1985 arasinda da bu muzip kedinin "Mirnav, Robin Hood" isimli uzun macerasi yayinlandi. Hakikaten çok matrak bir öyküdür...
Mirnav mi dedin? Ahh.. Keske onu da birileri yayinlasa da okusak doya doya...

Alperen

Ben bir ara 4 sene kadar once internette bir kac sayfa Mirnav bulup okumustum :).

Galiba Sinan beyin resmi sayfasindaydi. Keske dediginiz gibi albumu basilabilse.

Berber Kenan Hibir'dami cikmisti ? Okumustum ama hatirlayamiyorum.

İlhan Yılmaz

Berber Kenan uzun yillar Çarsaf dergisinde çikmistir. Daha sonra Gazete gazetesinin çikardigi Mazete mizah ilavesine transfer oldu. Gazete(dolayisiyla da Mazete) kapanincaya kadar maceralarina burada devam etti. Bir ara Mazete'de Berber Kenan yerine Dandikoglu isimli çok kaliteli bir tarihi kahraman parodisi de yayinlanmistir. Bu arada Mirnav için ilk defa  "keske basilabilse" diyen birisi çikti. Mirnav'i baska kimse istemiyor mu, yoksa kimse hatirlamiyor mu?