Koleksiyonunuzdaki CR lerin Fotolari

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 13:37:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Yaşadığım Manastıra maalesef çizgi romanlar gelmiyor, pandemi yüzünden başkente gidemiyorum, genel olarak da Makedonyada yeni çizgiromanlar çok az, olanlar hepsi Sırbistan ve Hırvatistandan geliyor, ancak İnternette takip ediyorum.

Çizgiroman yerine pahalı ansiklopedi kitapları alıyorum.

Balkanlarda çizgiroman okuyan belirli bir kitle var. 40-50-60 yaşları insanlar.

Koleksiyona gelince 25 000 çizgiromanı olan biri var bu da bence maksimum dur.

Genel kötü ekonomi durumundan dolayı buralarda çizgi roman koleksiyonculuğu pahalı bir spor haline gelmiştir.

Internet ve .cbr sağolsun diyelim...

Vega

Bugün elime ulaşan son sayısı ile huzurlarınızda Bilka Örümcek Adam 183'lük seri ve hemen altında ona yarenlik eden Ken Parker tam takım. Kitaplığımın en değerlileri

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

DAMPYR

Vaaaay Vega Çok güzel görünüyo bide ,tam Takım olması Süper Hayırlı olsun....

DAMPYR

Bu Arada Eski Üyelerin Bu Başlığa koyduğu hiçbir resim açılmıyor Haberiniz olsun Bendede Kızılmaske Tam Takım ,Dampyr Tam Takım , Mister No Tam Takım, Martin Mystere Tam Takım, Julia Tam Takım Var Dylan Dog Tam Takımda Vardı ama onları Başka birine Sattım...

Kinowa59

Değerli dostlar. Ben teknoloji engelli olduğum için çizgi roman fotoğraflarını paylaşmayı beceremiyorum. Yaş 63 olunca ne parmaklarım nede bilgim yetmiyor teknolojiye. Yaşlılık böyle birşey. Askerlik bile 20 aydı ve doğru dürüst ev telefonları bile yoktu. 15 yaşımda 1974 yılında bir Almancı da TV gördüm. O da siyah beyaz ve tek kanal. Neyse yani değerli dostlar. Anlatmak istediğim, beceremedim şu internetin güzelliklerini bir türlü.

Hayal Kahvem

Şimdilik  kocaman bir "SMACK" efektiyle sevdiğim  bir takım ÇR'larımın görüntüsünü gönderivereyim. Resmen mücevher her biri. Valla. Koluma bilezik alacağıma, dünyanın parasını veriyorum çizgi romanlara. Ne gam! Çok seviyorum hepsini.  :)

NOT- Niye fotoğraf böyle kocaman çıkıyor acaba?  ??? ::)

DAMPYR

Alıntı yapılan: bayram - 21 Şubat, 2022, 21:52:11
Değerli dostlar. Ben teknoloji engelli olduğum için çizgi roman fotoğraflarını paylaşmayı beceremiyorum. Yaş 63 olunca ne parmaklarım nede bilgim yetmiyor teknolojiye. Yaşlılık böyle birşey. Askerlik bile 20 aydı ve doğru dürüst ev telefonları bile yoktu. 15 yaşımda 1974 yılında bir Almancı da TV gördüm. O da siyah beyaz ve tek kanal. Neyse yani değerli dostlar. Anlatmak istediğim, beceremedim şu internetin güzelliklerini bir türlü.
O İşi bende beceremiyorum ,çekilen fotoyu internete buraya koymak sende kolleksiyonunu benim yaptığım gibi liste halinde yazabilirsin o bile yeter bize mühim olan paylaşmak değilmi

DAMPYR

Çizgi Romanların önündeki bibloda hiç fena değilmiş Hayal Kahvem Kim O Red Sonjamı...

hennessy

güzel kitaplar çizgi roman az çok değil bakınca huzur vermesi güzel....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Kinowa59

Demokraside çareler tükenmez. Komşumun 12 yaşındaki torununa prestij kitaptan istettim Red Kit YKY toplu albümler serisi cilt 16 yı. Kitap adresini veren dostlara çok teşekkür ediyorum. Benim çizgi roman koleksiyonunum son yirmi yılda çıkan bütün Tex, Zagor, Ken parker, Mr No, Büyülü Rüzgar, YKY Red Kit toplu albümler serisi, YKY Süpermen ve Batman ( okuduklarımı anlamasamda)  Lal kitap Karaoğlan serisi olmak üzere 1967 yılı ceylan yayın Süpermen (12 adet) gene aynı yıllardan kalma ceylan yayın Teksas, Tommiks,  7 adet YUKİ cildi. Gene otuz a yakın 1964_ 65 yıllarına ait Karaoğlan fasikülleri . Belki birkaç tane de sipru vs. vardır. Hepsi bu kadar.

hanac

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 21 Şubat, 2022, 22:01:47
NOT- Niye fotoğraf böyle kocaman çıkıyor acaba?  ??? ::)

Ben düzeltiyorum, panik yok. Yeter ki siz paylaşım yapın.  :)

hanac

TKnKT

Doygunluğa ulaşmak namümkün olsa da doluluğa ulaşınca ben de kendimden naçizane bir ekleme yapmak istedim. Şehir şehir fuarları gezdiğim, ancak son yıllarda internet alışverişine dönüşen 10 yıllık macerama benim sığdırabildiklerim burada.

2012'nin bir yaz ayında sıcaktan bunalmışken bir tekel bayisinden Uykusuz ve Penguen alarak girmiştim ben bu dünyaya. Bunlar da son kale (kumdan kale) Uykusuz ile devam eden, biriken dergilerim. Tabii dergi yerine gazete gösteriyorum gibi, lakin yırtıp tekrar kaplamak biraz meşakkatli ;D

Kabul edersiniz ki Altın Madalyon gibi platformlar ile tanışmadan önce yaşadığımız ekosistem içerisinde ilgilerimizi ve zevklerimizi paylaşabileceğimiz insan ya bulunamıyor ya da bir elin parmaklarını geçmiyor. Hâl böyle olunca da bu sanat dünyası sizin iç dünyanıza dönüşüyor. Zaman zaman, küçücük bir topluluk olarak, zaten az olan sayımızı küslüklerle daha da azaltsak da gerek aktif gerek pasif varlıklarını hissettirenlere iyi ki varlar demek isterim. Yoksa ben aşağıda paylaştığım görseldeki hâle bürünüyorum.

"The man who opens topics faster than his shadow"

DAMPYR

Seninde Kütüphanen çok güzel TKnKT ,özellikle Mizah dergileri kısmı Mizahı seven bi insan Hoşgörülü olur :) Bian keşke bende eskiden aldığım Gırgır dergisinin kolleksiyonunumu yapsaydım diye düşünmedim değil...

TKnKT

Çok teşekkür ederim. Aslında çoğu zaman mizah karanlık yanımızı beslese de sanırım izaha ihtiyaç yaratmayışımız hoşgörüyü oluşturuyor  :)

Dergi koleksiyonu biraz nazlı bir süreç sanırım. Orantısız yer kaplıyor, saklama koşulları uğraştırıyor, kağıt kalitesi yıpranmaya çok müsait. Diğer bir yandan da kütüphanenizden okuduğunuz bir kitabı rahatlıkla tekrar elinize alıyorken dergide bu durum daha zorlu.
"The man who opens topics faster than his shadow"