Sevindirik Olma Durumlari

Başlatan Lami Tiryaki, 04 Ocak, 2010, 16:13:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Bizim gibi çatlaklari ne sevindirik yapar ki... Tabiiki ummadik yerde çizgi roman bulmak, kelepir fiyattan almak vs vs... Söyle bir düsüneyim bakayim. Hmm... Evet iste:

-1999 yiliydi TGRT hastanesi (eski Bulgar Hastanesi)'nde göz ameliyati olmus kontrollere gidiyordum. Bir keresinde yayan Sisli'ye inip caminin etrafini dolanayim dedim. Bir ara sokaga girip gazete bayiinin birinin önünden geçiyordum. Üç adim gidip geri geldim. Adam pencere iplerine bir sürü Tay Gordon, Volkan, Mandrake filan asmis bu günün fiyati 1-2liraya satiyor. Pencereleri nasil bosalttigimi hatirlamiyorum bile.

-Tay Yayinlari kapanirken gidip eksiklerimi aldim. Ay Hn'la tanismak o gün nasip oldu. Düsünün ben liste veriyorum Ay Hn depodan alip getiriyor. Koli koli arabaya çizgi roman tasidik. Ben bunu yasadim iste..

-Cumartesi günü Iltem Sahaf'a çok sevdigim Hamdullah'in çayini içmeye gittim. Hayat Resimli Romanlarin bende olmayan 68 yili 3 ve 4. ciltleri duruyordu rafta. Tam önünde de Sahaf Hamdullah'la ben çay içiyoruz...  

-Senelerce evvel, Kadiköy'e giden yolda gicir gicir Zagor Cilt 112'yi almistim. Dis kapagi iki tane çikti. Benzer sekilde geçen ay gitti gidiyor'dan aldigim Zagor Cilt 106'nin son fasikül kapaklari da çift çikti. Lal Zagor Klasik Maceralar'in tam iki ayri sayisinda çift kapaga denk geldim. Balli cinsinden yani...

Devami var...
Lami

s.b

Lami abim hakikaten ballisiniz. Allah gönlünüze göre hayirlisini versin her zaman.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Ben pek internet üzerinden alisveris etmem.

Geçen yil bir arkadas Gitti Gidiyor dan bir seyler alirken ÇR a da rastlamis.

Almanca 3 adet Tenten, renkli, büyük boy.

Kondisyonlari fena degildi.

Bunlari da benim için aldi, tanesi 1 TL den.  :)

V

Yillar önce Ankara'da Okan is merkezindeki bir sahaftan almanca basilmis

(Condor Yayinevi),büyük boy Storm,Taar,Vampirella,Umpah-Pah,Asterix,Star Wars  

ve küçük boy ciltli ,kalin Conan,Avengers,Spider Man ciltlerini bedava denilecek bir fiyata satin almistim...

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 04 Ocak, 2010, 16:13:12
-1999 yiliydi TGRT hastanesi (eski Bulgar Hastanesi)'nde göz ameliyati olmus kontrollere gidiyordum. Bir keresinde yayan Sisli'ye inip caminin etrafini dolanayim dedim. Bir ara sokaga girip gazete bayiinin birinin önünden geçiyordum. Üç adim gidip geri geldim. Adam pencere iplerine bir sürü Tay Gordon, Volkan, Mandrake filan asmis bu günün fiyati 1-2liraya satiyor. Pencereleri nasil bosalttigimi hatirlamiyorum bile.

Geçenlerde bir is için yine Sisli Camii civarindaydim. 99'da yasadigim olayin yerini ziyaret edeyim dedim kendi kendime. Caminin arkasindaki sokaga girip o gazete bayisini aradim bulamadim :(  Bayiyi kaldirip yerine camekanli sakiz kola satan tuhaf bir korner büfe ya da onun gibi bir sey yapilmis. Gazete filan da satmiyordu gördügüm kadariyla. Hani güzel bir rüya gürürken uyanir ya insan birden. Öyle oldum sanki...

Selamlar
Lami