Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Geçmişte Batman 'e dair bazı eksiklerim vardı...Onlardan kalan birkaç fasikül ve cildi de geçen hafta sonuna doğru tamamlama fırsatım oldu...

23 yıl evvel Büyük Mavi 'nin yayınladığı Batman; ''Şövalyenin Düşüşü'' serisinin ilk 12 fasikülünü kapsayan iki cildi hafta başı okumaya başlamıştım...13, 14 ve 15. fasiküllerden sadece 15 elimde olduğu için, sonraki 3 sayıyı atlamış bulundum...Neyse ki devamlılık adına önem arz etmiyordu yanlış anlamadıysam...Birkaç akşamdır da hikayenin kaldığı yerden devam ettiği 1N Comics dönemi 48 sayfalık fasiküllerine geçtim ki, Knightquest ibareli sayılara Justice League: Task Force fasikülleri de eklenmiş...Geriye 8. ve 9. sayılar kaldı...Bu akşam onlara devam edeceğim...Ardından da 15 sene evvel Arka Bahçe 'nin yayınladığı 7 sayılık ''Şövalyenin Dönüşü'' tek cilt versiyonunu okumaya başlayacağım...Yayınlandığı dönem ergendim ve tamamını takip etmeye param yetmemişti...Bir hesap daha kapanacak...

Şövalyenin Düşüşü 'nün 1N dönemi numuneleriyle Sabah Gazetesi 'nin 16 'şar sayfalık saman kağıda ilaveleri ile tanışmıştım ilkokuldayken...Gerek o sayılar, gerekse Batman 'in kırılmadan önceki Büyük Mavi Yayıncılık dönemi sayıları hep içimde ukde kalmıştı...Arka Bahçe dönemine ise ucundan bakabilmiştim ancak...

Bruce 'un kırılışına kadar olan sayılar çok iyiydi...Karakterin yorgunluğu, fiziksel zayıflığı ve psikolojisinin çöküşü, o son karşılaşmayla kırılışına kadar ilmek ilmek işlenmiş...Bu dönem için bile kaliteli duruyorken, o dönem herhalde okurlara kafayı yedirtmiştir keyiften...Kırılıştan sonraki sayılarda aynı tadı alamasam da ilgiyle okumaya devam ettim...Jean Paul 'un bizi Arka Bahçe dönemine dek götürecek iç hesaplaşmaları ve çizginin diğer tarafına geçişi ilgi çekici olsa da, Bruce 'un kırılışına kadarki dönem kadar sürüklemedi beni...Şimdi son sayılara gelmişken (en azından bizde yayınlanan), bir parça bitse de gitsek moduna girdim...

Şövalyenin Dönüşü sayılarına kadar arada atlanan dönemler var sanırım kaçınılmaz olarak...Knightquest de yarım kalıyor 1N 9. sayı itibariyle...Yine de yarım yamalak da olsa yıllardır içime dert olmuş bir sayfayı kapatmakta olduğum için mutluyum...Arka Bahçe fasiküllerinden toplama dobişko cildi de okuyunca geçmişten yakama yapışan bu defteri huzurla kapatacağım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

2016 sonundan beri her sonbahar bitimi ve kış başlangıcında, yani yılın son aylarında comics krizim tutuyor...Salt comicslere odaklandığım bir dönem oluyor...Now dönemi Avengers 'ları da, daha başka serileri de hep bu dönemlerde arka arkaya tüketmiştim geçen senelerde...22 sene öncenin Batman 'leriyle birlikte bu yılki sürecim de gelmiş oldu...

Pazar akşamından bu yana Injustice okuyorum...Her seride yaptığım gibi bunu da okumadan istiflemeye devam ediyordum, bitince okumak istiyordum...Aslında ilk ciltleri çıktığı zaman okumuştum ama diğerlerini beklerken kafa dağıldı zaman içerisinde...İlk ciltleri tekrar okudum böylece...

Şu an dördüncü yılın ikinci cildindeyim...Akşam devam edeceğim ama son bir haftadaki DC krizim üzerine ilaç gibi geldi...Coşkuyla okumaya devam ediyorum...Bundan sonra da Justice League New 52 ile devam etme niyetindeyim...Okunmamış Green Lantern ve Superman 'lerim de cabası...Bakalım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

kharon

80'lerde Amerikan piyasasi icin comics formatinda hazirlanmis (Quality Comics firmasiyla) Judge Dredd'ler gecti elime, onlari okuyorum. Normalde haftalik 2000AD dergisi icin 4-5 sayfa hazirlanmis calismalarin comic book formatinda birlestirilmesi ilginc olmus.

tommikser

Zagor Maxi lere başladım. Deli gibi Zagor ve onun nezdinde Fumetti okuyasım var.
Bu ara Fumetti okumak çok keyif veriyor. Aylık Zagor ve Dylan dog seriyi bitidim. Özel serilere geçiş yaptım.

darkwood

Zagor maxiler iyi seçim, bu seriyi güncel okuyorum. Yeni çıkan 18.maxi cildini de bitirdim. Hikaye oldukça keyifliydi.
Ardından Masallar 10 cilt ile Tex renkli cilt sayısını dönüşümlü okumaya başladım.
Masallar cildinin hemen başında sinek kapan ile ilgili bir hikayeden oluşan mini bölüm sona erdi.
Ardından başladığım Tex renkli 6. sayı ise 3 kısa hikayeden oluşuyor.
ilk hikaye başlar başlamaz bitti bile, sıra geldi 2.hikayesini okumaya.  ;)
Darkwood Sakinleri..

ZGeralt

Öncelikle merhaba, foruma yeni üye oldum. Bir süredir ara ara girip okuyordum gerçi ama kısmet bugüneymiş :)

Evimde 100'e yakın cilt var okunmayı bekleyen :) Sürekli de topladığım için bu sayı fazla erimiyor.

Bu aralar okuduklarım;  Guardians of Galaxy'yi bitirmek üzereyim son ciltteyim. Haftada bir Tex okuyorum, en son Efsanevi Seri'den "Büyük Entrika" yı bitirdim.
Güncel devam eden serilerden X-Men :Red, X-Men : Black , X-Men :Extermination, X-23 ve The Punisher'a aboneyim.
Dün Batman: Gotham'ın Gaz Lambaları'nı okudum. Türkçe basılmış Batman'lerin büyük çoğunluğunu bitirdim zaten, Rebirth dönemini sanırım İngilizce takip edeceğim çünkü yayınlanma aralıkları gerçekten uzun.

Alperen

Her akşam Judge Dredd okuyorum. Emanet şehir'e başladım ve ara verdim. Cici Can'a  ara sıra bakıyorum. Otobüste işe giderken Zagor okuyorum.

pizagor

Hoz'un 2011 senesinde yayımladığı Judas'lara başladım. Ummadığım kadar keyif alarak ilerliyor hikaye. Sert ve kanlı bir western, aynen olması gerektiği gibi. Ne stereotip çirkin suratlı kötü adam tiplemeleriyle tatlısu hikayelerine benziyor ne de Bella ve Bronco gibi alabildiğine gerçekçi olmasına rağmen olayların biraz da mizahi tarafına bakarak tebessüme müsaade ediyor. Katıksız. Âdeta Teks barındırmayan bir Teks hikayesi okumak gibi Judas, ki Carson gibi anlatıyı yumuşatan bir yan krarakter de yok; tek tabanca dolaşıyor Allan Scott. Ancak bu karakterden Willer gibi bir mit yaratmak kolay değil, zaafları - eksikleriyle ayakları yere basan, daha gerçek temelli oluşturulmuş bir karakter. Hem kadınlardan da hoşlanıyor belli ki   ;)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Uzun zamandır beklettiğim Action Comics (YKY) serisine ilk cilt itibariyle dün akşam başladım...Birkaç gün önce bitirdiğim Justice League (YKY) serisinin üzerine soğutmadan DC evreninden devam edeyim dedim...Ayrıca Rebirth 'leri de almama rağmen bunları okumadığımdan bir an önce arayı kapatmam lazım...Action Comics 'ten sonra Doomed ciltleri ile yine YKY 'nin Rebirth öncesi yayınladığı üç solo Superman cildini de okuyup Action Comics Rebirth ve Superman Rebirth serilerine geçmeye hazır olacağım...Bu yaza arayı kapatırım herhalde...

Bu akşam da bir aksilik olmazsa Action Comics ilk cildin kalan yarısından devam...

gamlıbaykuş

Ve yeniden Scalped okumaya başladım. Zamanında yani ilk çıktığında aldığı olumlu yorumlara binaen büyük bir heyecanla okumuştum. Ama düzensiz yayınlanması okuma hevesimi kırmış, her çıkan cildi hemen almama rağmen okumayı ertelemiştim. Seri tamamlanması sebebiyle de yeniden okumaya başladım. Gerçekten sert ve okurken keyif veren bir çizgi roman. Seri tamamı ile inşallah güzel sonlanır.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

connyapku

The Uncanny X-men fasikulleri 200-221 arasini okudum ve okumaya devam ediyorum. X- men'nin basinda magneto var. Guclerini kaybeden Ororo'nun sirtini kolamasi icin ve takimin basina gecmesi icin Wolverin'e devamli rica da bulunmasi (her iki teklifi kabul eder ilkinde yuzustu birakir :)), Storm'un cyclops ile liderlik kavgasi (esi ile birlikte olmasi icin) Mutantlarin pesinde onlari yok eden bir cete ve Wolverin'in Xavier' da sabretooth ile kavgasi okurken en zevk aldigim yerler.
Wolverine'i bu seride okumak cok zevkli  kisa boylu, kut yapili, vahsi ve karakter yapisini size benimsetiyor.

darkwood

Lone Wolf a cub 21.cilde başladım. Seri sona doğru yaklaştıkça ana konudan sapmadan hikaye daha akıcı bir hale geldi. Bu durum da okuma keyfini arttırıyor.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Nils ve Uçan Kaz serisinin altıncı cildini de devirdim. Geriye kaldı dört cilt. Cumartesi günü Judas'ları bıraktığım yere dönerim. Ama bu esnada Savage Avengers 1 de kargolanırsa bu fasikül hepsinin önüne geçer  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ZGeralt

Önce çok yoğun bir iş dönemi sonra da tatil derken bir süredir pek fazla okuyamadım.

Hafta başında Mister Miracle'ı bitirdim. Gerçekten özgün ve akıcı bir eser ama bu kadar övgüyü ve ödülü hakediyor mu emin değilim.

Dün de yeni çıkan ROM'u bitirdim. Tam anlamıyla vasat buldum, kendimi zorlayarak bitirebildim.

Uzun bir ara verdiğim DC Rebirth'e geri döneceğim, en baştan sıralı şekilde bu sefer.

kedidiro

Artık evdeyim ve bu hafta sonunu scalped'i baştan sona okumaya artırabilirim. On cilt şu an okuma koltuğunun yanındaki sehpanın üzerinde. Okudukça kitaplıktaki yerlerine geri dönecekler..