Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

Dark Horse Conan and the Midnight God
Dark Horse Conan Book of Thoth
Bu iki kitap dan sonra Dark Horse Conan serilerine karşı ne kadar önyargılı yaklaştığımın farkına vardım.
Marvel serilerinden beri Conan okumakdan bu kadar zevk almamıştım. Her ikisi de Conan severler'in muhakkak okuması gereken kitaplar.

dayıcomics

bugün spawn ciltlerine başlayacağım. Eski seri 2 kitap artı av kitabı. 2 güne bitiririm sanıyorum. Sonrasında Batman new52 ailenin ölümü cildine başlarım sanıyorum.

Darkseid is.

Habibi`nin yazarı Craig Thompson`un bir başka eseri olan Blankets`ı okuyorum. Paralel evren tavsiyesiyle almıştım. Çok güzel gidiyor.Sevgi,aşk,inanç,kişinin kendisini keşfi,aile ilişkileri,bir gencin yetişkinliğe geçişi vs. konulara değinen güçlü ve güzel bir grafik roman.

dayıcomics

Bu aralar yoğun bir şekilde Marvel ciltleri okuyorum. Fakat biraz ara versem fena olmayacak. DC ve bağımsızlara yelken açmalıyım.

Kauss

criminalsın ilk deluxe edisyon kitabını okuyorum. Umarım ikinci deluxe kitabını Türkiye'de bulabilirim.

cizgifikir

samalasio99

Red Sonja
Conan
Batman yıl sıfır
Seyfettin efendi..
Her ne kadar Marvel DC hayranı olsaamda bağımsız ve epikler
Seyfettin efendi sonja ve Conan lar tek solukta bitti.akıcı ve içine çekiyor.
Batman bir haftadır bitmedi gitti.
Kendime İtiraf etmeliyim artık,sanırım yaşlandım.süper kahramanlar kesmiyor artık.
En sevdiğim örümcek adamı okumayalı yıl oldu nerdeyse...
Biraz Marmara çizginin hatası tabi.yepyemi gün serisini bitirmedler diye başlayamadım hiç.topladım kenarda duruyor.bi seri bitmeden yeniye başlamak nedir arkadaş.
En azından bahanem bu şimdilik...
Yada gerçekten yaşlandık.inşallah ilk seçenektir...:)

dayıcomics

Dün Planet Hulk'ları bitirdim. Bugün Doctor Strange: Yemin çizgi romanını okudum. İki eserde kahramanların ilk okuduğum eserleri. Planet Hulk iyiydi, Doctor Strange oldukça ilginç geldi bana. Doctorun dünyasını tanıtmak için diğer çizgi romanlarını almaya karar verdim.

ferzan

İthaki 'den taze çıkan Planetary 'i okuyorum.

Cildin ilk fasikülünü okuduktan sonra ne düşüneceğimi bilemedim, tam karar veremedim haliyle. İkinciyi okurken ilkinden daha olumlu bir moda girdim, hatta gayet hoşuma giden bölüm heyecan verici bir noktada bitti ama bir sonraki bölüme geçtiğimde bambaşka bir hikayenin başladığını gördüm. Cildin geneline göz gezdirince de her bölümün / fasikülün bir sonrakine sarkmadığı ve kendi içinde başlayıp bittiğini düşündürttü bana. Bu aslında güzel bir şey, sonuçta bir sonraki ciltte yeni hikayeler anlatılacağı için en azından ilk ciltte başlayıp biten bir şeyler var ama ikinci bölümdeki gayet sürükleyici mevzunun önce yükseltip sonrasında fasikülün bittiği yerde bırakması ve bir sonraki bölüm başka bir hikayeye başlaması biraz canımı sıktı. Şimdi diyebilirsiniz ki her mevzu bağlanacak diye bir şey yok, hikaye anlatım şekilleri elbette her zaman sayı doğrusu gibi giriş+gelişme+sonuç standartlarına uymak zorunda değil, bunun gayet farkındayım ve her türden anlatım denemelerine açığım ama bu bölümdeki his resmen yarım kalma hissiydi, okuyanların bana hak vereceğini sanıyorum. Bilemiyorum, belki ileride devam ediyordur da göz atarken fark etmemiş olabilirim, en azından böyle olmasını diliyorum ama maalesef şimdilik öyle görünmüyor.

Cildin tamamını okumadan yorum yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama ilk iki bölüm itibariyle feci arada kaldım. İlk başta kendini hiç sevdirmedi, karakterleri gıcık geldi, sonra ısındırdı, aslında gayet değişikmiş dedirtti ama ikinci bölümde yamuk yaptı gibi oldu, bakalım üçüncü bölümde nasıl bir oyun kuracak okurken göreceğim.

Bir acayip çizgi romanmış; sinsi mi değil mi, samimi mi yapmacık mı anlamadım. Resmen karşımda ne yapacağı belli olmayan uyuz bir insan var ve böyle giderse tekme tokat dalmam işten bile olmayacak. Cilt bitince seriye devam edip etmeme konusunda net karar vermiş olacağım. Zaten çok daha ayrıntılı irdelemesini bittikten sonra kendi başlığında yapacağım, şimdi seyir esnasında hislerimi yazmadan edemedim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dayıcomics

Marmara Çizgi'den çıkan Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı 3. cildi okuyorum. Roy Thomas ve John Buscema efsane iş çıkarmış yine.

rumar80

Yeni Türkçe çizgi romanlarım gelene kadar klasikler ile idare ediyorum. Işte star wars original marvel years, evde Walter Simonson dönemi Thor okuyorum.
   Araya da kızımın da yeni favorisi olan umbrella academy'i sıkıştırdım

Kauss

İmage'den yayınlanan Sunstone çizgi romanının 2. cildini okumaktayım. Çizim ve özellikle karakter tepkileri çok gerçekçi olsa da, konu hakkında pek bilgim yokken almıştım. Şuan bilmeme rağmen alır mıydım açıkçası, emin değilim. Başladım diye okumaya devam ediyorum. Bakalım...

orkinos.engin

Uzun zamandır çizgi roman okumuyordum. Sürekli bir erteleme halindeydim.Çokça cilt birikmişti. Karanlık güzel, pyongyang ve Neil Gaiman'dan Cinayet sırlarını okudum. Pasımı attım bunlar vasıtasıyla. Hepsini çok beğendim cinayet sırlarını okurken sahnelense nasıl olur diye baya düşündüm. Big damn sin city yeni geçti elime. Hard goodbye bitmek üzere. Oldukça güzel gidiyor. Bir yandan from hell okuyorum. Elime ilk aldığımda cesaret edememiştim karındeşen jack'i biraz araştırıp tekrar geri döndüm. İlk iki sayı bitti. Ağır ağır devam ediyorum. Kitabı ne zaman elime alsam bir kasvet çöküyor üstüme hafif soğuk, yağmur yağacak gibi ağır bir havada ince bir ceketle içimde bir sıkıntıyla yürüyor gibi hissediyorum from hell okurken :) Siyah beyaz çizgi roman okumak çok zorlayıcı oldu uzun zaman aradan sonra. Bazen uzun süre bir kareye bakarken buluyorum kendimi. Sırada sandmanler ve v for vendettayı ingilizce okuyacağım. Şimdilik geri dönmek güzel...

hercai

Yine, yeniden merhaba  sevgili forum dostları;
Ne kadar büyük bir eksiklikti benim için , uzun bir süredir okuyamamak! Ama olsun, 2 aydır eski düzenime kavuştum ve çok güzel filmler izleyebiliyorum...
Baş ucumda çok kitap var randevu verdiğim😄;

Şu an ilk sırada,
AVARE TANRI / FABRIZIO DORI
Fransızca özgün ismi
Le Dieu Vagabond, Paris/2019

Bendeki 1. Basım BAOBAB Yayınları, Haziran 2020
AVARE EUSTIS
"Aylak aylak dolaşırdı dağ bayır. Tuhaf güçleri vardı, kehanetler dökülürdü dilinden...
Bunda şaşacak ne var: zaten sarhoşluk tanrısı
Dionysos'un müridi değil miydi bir zamanlar.
Hem de ne cümbüşlü zamanlar!
Gelgelelim tanrılar lanetledi onu, mahkûm oldu insanlarla beraber yaşamaya, efsunu  kaçmış bir dünyada."

Not: Ciltli ve kuşe kağıda basılmış, renkler göz alıcı çeşitlilikte, fantastik ve kasvetli çizimler iç karartmakta başarılı, erotik kadın figürleri çok başarılı...(çizim tekniğini irdeleyemiyorum üzgünüm)

🧚‍♀️Sevgiler sizinle olsun🧚‍♀️

falconstar

Ken parker rodeo, DC ikon serisi wonder woman, raven, cat woman epsilon, tex klasik ve yeni seri, magazin, zagor kökler , aylık maceralar, maxi , ıron man 10 luk seri , alfa efsanevi trenler . Ordan burdan hepsini okumaya çalışıyorum.