Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: judas2099 - 21 Haziran, 2010, 20:13:52
Watchmen'le ilgili olarak yazilacak çok sey var ve ayri bir baslik altinda yazmak lazim..

Engin, fatih (carnage) arkadasimiz böyle bir baslik açmisti.

bkz. watchmen basligi (su anda bilgisayarimdaki sorun nedeniyle link veremiyorum)

Simdi bir itirafta bulunacagim,

Ben watchmen'i okumadim ve filmini izlemedim.

Ama cumartesi günü kadiköyden satin aldim.

Okuyunca yorumlarimi yazarim.

Engin sen yorumlarini simdiden yazmaya basla.  :)

s.b

Bosuna gözlerinizi yoruyorsunuz. Teks okuyun Teks!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

guantanamo

Efsane zagoru  okudum  deniz piyadeleri macerasi  beni etkiledi
kelsonun ölümü beni pek sasirtmadi
zayif ve sakar birinin ilk baslarda bir sekilde maceranin sonunda bir kahramanlik yapip macerayi  okurken öleceyi tahmin ediliyor

kahramanlarsinemada

Genelde süper kahraman çizgi romanlari okurum ama ilk gözagrim Zagor'a yillar sonra baslamaya karar verdim. Geçtigimiz haftasonu Klasik Zagor ciltlerinin 6-22 nolari arasini satinaldim. 6. cilt bitmek üzere. Zagor ve Çiko'yu özlemisim.

V

Arsivden Zip Zip dergilerini okumaya basladim.As Futbolcu(Vincent Larcher) isimli futbol konulu çizgi romanla basladim.Zip Zip
tarzinda full çizgi roman sayfalarindan olusan bir dergimiz olabilecek mi bir daha bilinmez.Ama bildigim bir sey varsa:
Altin çagi kaçirmisiz,çizgi roman bu toplumun hayatinin bir parçasiymis bir zamanlar.. :(

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

DragonBall serisini okuyorum...

Açikçasi animesi çok daha fazla keyif vermisti zamaninda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Şu anda Julia maceraperest 2 ile Batman Long Shadows okumaktayım

Alperen

Jojo's bizarre Adventures, The Stone Ocean. Bir strateji mangasi.

roy

Gittim kitapçiya 2 tane manga veya çizgiroman alicadim çizgi roman olarak sadece kapital mangayla, çizgilerle kominist manifesto vardi bende sadece kapital'i aldim. Onu okudum zaten 2 ay önce 1. cilt'ini almistim. 10 üzerinden puan vermek gerekirse:
Çizim:3
hikaye:4
Kisisel düsüncem: Büyük umutlarla almayin.

Lami Tiryaki

Zagor Ölüm Tamtamlari (Tay 322-323). Vasat bir macera. Donatelli'nin çizgilerindeki nostalji için okunabilir. Bir de Lal klasik maceralardan beri Tay'dan macera okumanin zevkine variyorum sürekli. Nedense o eskinin saglam baskisini yapamiyorlar bir türlü. Zagor ilk dönemmaceralari Smallville dizisinin ilk sezonu gibi. Çogu macerada kötü adamlar, yerler filan çesitli öykülerle anlatiliyr. Sonraki dönemlerde de bu olgularla tekrar karsilasiliyor vs. Bu aralar Tay Zagor koleksiyonumdaki fasikülleri gözden geçriyordum o nedenle bir Tay çektim aldim. Bu fasiküller-ve dahi ciltler-gerçekten birer nimet. Düsünebiliyor musunuz adamlar her bir cildi üçe bölmüsler, her parçaya birer kapak yapmislar. Zagor'u adeta parçalara bölüp yeniden yaratmislar gibi. Bir de fasikül kapaklarini biraz daha saglam  yapsalarmis. Sirttan hemen yipranmis çogu mecburen ya yapistirmak ya da posete koymak gerekiyor.

Imparator Conan'in 10. sayisini alip okudum ama bir tuhaflik sezdim. Bir kopukluk var gibiydi. Sonradan farkettim daha 9. sayiyi okumamisim ;D Tekrar 8'in sonuna geri döndüm. Gerçi bu son sayilar hem öykü hem de çizim olarak okunmasa da olur cinsten seyler ama kronolojiyi ögrenmek babinda okumak gerekiyor iste. 4 sayi kaldi seri bitiyor.

Tom Braks fasiküllerimde ciddi bir literatür çalismasi yaptim. 88 maceralik tadimlik serinin ek maceralari Tom Braks'i bir kaç katlayacak derecede ciddi bir külliyat. Galaks-Apo, Mini Ringo, Çesitli vesternler filan derken ciddi bir frankofon dizisi yaratmislar. Bir sürü Tom Braks fasikülünün ortasinda 11 numarali fasikülü alip okudum birde; Hayat Iksiri. Nahif bir kafayla oturup okuyunca zevkli geliyor be. Bir sisenin pesinde yasanan komik olaylar eglendiriyor insani. Ciddi ciddi çocukluguma döndüm.

Bu aksam Zagor raflarinin tadilati bitiyor. Müthis bir Dylan Dog açligi basladi bu gün. Hangi sayiya saldirsam acaba?..

Selamlar
Lami   

tommikser

Lami abi kesinlikle 19 uncu sayiyi oku hayvanlar üzerinde deney yapilan ben bu kadar iyi öykü görmedim.Sistem bu kadar mi iyi elestirilir.Bide edidor yazilari çok iyi maleseg hozun güdük kaliyor

kalidor

Bugün Thorgal'in Remzi Yayinevi'nden çikan 5. ve son fasikülü olan Gölgelerin Ötesi'ni okudum. 6. sayiyi insallah Çizgi Düsler tekrar basa dönüp bir ara yayinlar. Thorgal'in yazari Van Hamme'in sadece hayal kurarak yazmadigi, derin bir mitoloji ve tarih okumacisi oldugu asikar. Zaten fasiküllerin sonundaki editoryal yazilarda da bu belirtiliyor. Ayrica Viking Sözlügü de gerçekten de çok ise yariyor :D Thorgal'in yigitligi yaninda barissever ve her ne kadar kendisine kötülük yapilsa da karsi taraf zora düstügünde elini uzatmasi çok hosuma gidiyor. Thorgal gerçek olsa gider yanina "abim" diye sarilirdim :D Van Hamme bir de romanini yazsa keske Thorgal'in. Bir de  Amerikalilar sanirim Thorgal'in pek farkinda degil. Yoksa çoktan filmi de çekilirdi. Bu kadar derin ve etkileyici bir fantasya her yerde bulunmaz. 

Crom! Ölüleri Say...

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: gunessemerci - 29 Temmuz, 2010, 14:27:31
Lami abi kesinlikle 19 uncu sayiyi oku hayvanlar üzerinde deney yapilan ben bu kadar iyi öykü görmedim.Sistem bu kadar mi iyi elestirilir.Bide edidor yazilari çok iyi maleseg hozun güdük kaliyor

Öneri için tesekkürler dostum. Cilt 19'mu yoksa orijinal 19'umu kasdettin bilmiyorum ama ikisini de okudum. Ikisi de iyidir. Hoz'dan bir macera seçecegim bu kez. Editoryla yazilar için daha önce bir seyler karalamistim. Aslinda Ahmet'in dagarcigi epey iyidir ama niye böyle geyik seyler yaziyor bilmiyorum. Belki yayinevinin politikasi. Sonuç olarak biraz daha "çizgi roman yazisi" yazilmali.

Thorgal için yazdiklarina aynen katiliyorum. Bir de boyutlarla oynamasalardi...

Selamlar
Lami 

serhanuresin

Hepinize selam.Uzunca süre çr okumuyordum.Tanisma bölümündede yazdigim gibi yaniden ç.r toplamaya karar verdim ve ilk olarak teks ten baslayim dedim sevgili lami nin tavsiyesii ile kaan comic ten 6 ciltlik altin kutusunun siparisni verdim (bu ayda süpercilt,efsane,büyükboylarini alacam) altan bey bugün kargoya verdi sabirsizlikla yarini bekliyorum okumak için hepinize sevgiler.

s.b

Sizi tebrik ederim Serhan Bey. Kaliteli çizgiromandan anliyorsunuz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN