Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

Lemarchand, sultanhisar ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Dün Kadiköyden Yürüyen Ölülerin 4 sayisini birden aldim ,marmara çizgiden çikan Conan 1. sayiyi aldim onlari okumaya baslayacagim .ama onlardan önce su an elimde west'in 2. sayisi var onu okumayi düsünüyorum önce.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

tamerozcan

Dampyr Cilt 17 tekrardan...
Belki devam da eder :)

hanac

Alıntı yapılan: tamerozcan - 31 Ağustos, 2010, 18:10:44
Dampyr Cilt 17 tekrardan...Belki devam da eder :)

Tamer merhaba,

1001 Roman olarak yayinlamayi düsünüyorsaniz söyleyin, bosuna blogla ugrasmayalim.  :)

miraycizgi

hanac

Arkadaslar, bu basligin amacina hizmet eden bir yazisma oldu Nic39 ile Kagan arasinda.

Nic arkadasimiz çok güzel bir tanitim yapti, bu tanitimin üzerine Kagan da bu kitabi satin almaya karar verdi.

Bu tip paylasimsarin devam etmesi dilegi ile.

tamerozcan

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ağustos, 2010, 18:17:35
Alıntı yapılan: tamerozcan - 31 Ağustos, 2010, 18:10:44
Dampyr Cilt 17 tekrardan...Belki devam da eder :)

Tamer merhaba,

1001 Roman olarak yayinlamayi düsünüyorsaniz söyleyin, bosuna blogla ugrasmayalim.  :)

Selamlar;
bildigim kadariyla telif hala ülkemizdeki yayincisinda...
Bende en az sizin kadar sabirsizlikla beklemedeyim :)

V

Tay baskilarini saymazsak en son Lal zagor KM 30'da baslayip,Km 31'de sona eren,400 sayfa gibi oldukça uzun
soluklu,çok sevdigim Zagor maceralarinin içerisinde yer alan  "Yanki Vadisi" isimli macerayi tekrardan okudum.Avrupali
zengin,sorumsuz bir maceraci grubunun Amerika'da serüven yasamak ugruna Kiowa topraklarinda bizonlari öldürmeye baslamasi üzerine
kedi-fare oyununa dönüsen yerli-maceraci mücadelesini isleyen nefis öykü Nolitta'ya ait.Çizimleri Ferri'ye ait olan öyküde bazi sayfalari
Bignotti çizmis nedense.Zagor'un pek asina olmadigimiz ask sahnelerine de bu öyküde yer verilmis.Zagor'un hayatina kisa soluklu olarak
giren kadinlardan birisi olan Frida ile tanismasi ve onunla uzun soluklu öpüsme sahneleri(hen de 3 defa)maceranin enteresan ögelerinden.
Kervan rehberi Memphis Joe tarfindan et yiyen karincalarin çukurunda elleri- kollari bagli ,ölüme terkedilen Zagor ve Çiko'nun son anda Frida tarafindan kurtarilmalari,uçurumdan düsen kemanini almak isterken uçurumdan düsen ve yola devam edemeyecek sekilde yaralandigi  için diger arkadaslarinin ardindan kemani ile hüzünlü bir veda gönderen Klain,maceranin finalinde Kiowa'larin iskence direginde ölüme oldukça yaklasan Zagor'un mucize kurtulusu bu uzun soluklu öykünün unutulmaz kareleri olarak aklimda kalmaya devam edecekler..

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Mister No'nun Bahia Geceleri'ni okudum. Okuyunca Kangaseyrolar(ya da Kangaçeyrolar neyse), Bahia, Sertao, Miranda vs ile ilgili bir evren olusmus oldugunu farkettim. Bu nedenle bu sagayi bastan sona hatmetmeye karar verdim. Klasik Maceralardaki Kangaseyrolar(ya da Tay'in daha mükemmel isimlendirmesiyle, Sahane Zügürt) macerasina basladim. Tay fasikülleriyle yanyana okuyorum ve bazi karelerin Klasik Maceralarda degistirildigini farkettim. Mesela Lampiao'nun kafasinin oldugu müze karesi eski ve yeni versiyonda farkli. Bir kez daha Tay edisyonlarinin güzelligini yeni versiyonlari solladigini gördüm. Sirada Lampiao'nun sosyolojik incelemesinin yapildigi çok ilginç bir macera olan 3 numarali Speciale, Sertao Krali var. Bu macera hakikaten ilginçtir ve fanatik kimselerin toplum üzerindeki üzerindeki izdüsümlerinin ne kadar farklilasabildigine mükemmel bir örnektir.

Bunlardan sonra Miranda ve Bahia mevzularinin birarada oldugu 118. sayida baslayan-ve henüz Klasik Maceralarda yayinlanmamis olan-El Loco'lu öyküyü okuyup bitirecegim. Ha tabii en son olarak Kangaseyrolara degisik bir bakis atmis olan Hugo Prat'in Corto Maltese'sinin oldugu öyküyü de okuyacagim.  

Umarim atladigim bir hikaye yoktur. Sonra da oturup konu üzerine uzunca bir makale dösenirim. Kagan dostum Mister No için de bir blog olustursaymissin keske. Jerry'yle ilgili o kadar çok yazacak sey varki...

Selamlar
Lami

hanac

Alıntı yapılan: Kagan - 30 Temmuz, 2010, 11:23:07
Zagor'un "Efsanevi Zagor Maceralari" dizisinin (Maceraperest Çizgiler) son sayisi olan sekizinci sayiyi okudum.
Kitapta "Deniz Piyadeleri!" (Marines!) ve "Savastakiler" (Uomini in guerra) adli iki macera yer aliyor.
Tipik vestern çizgileri tasiyan maceralardan Savastakiler adlisini daha çok begendim
.

Dostum seninle tamamen ayni fikirdeyim.

Savastakiler macerasini çizen Prisco ile Zagorseverler ilk kez tanismis oldu.

Çok begendim, favori çizerlerim arasina girdi bile.

rumar80

Çok karizmatik bir düsman çok çabuk harcandi bence yine de çok güzel bir macera idi.

Underfined

Teksas Demirbas 8.sayiyi okudum.Blek'in öyküsü adli macera gerçektende güzel olmus.Tek solukta kitabi  bitirdim.Okumak isteyenlere tavsiye ederim...

V

Bugün bol çizgi romanli bir gün geçirdim.Ilk olarak YKY'dan daha önce Dogan Kardes'te yayinlanan Tetikçi'nin

3 macerasinin birarada oldugu(albümdeki son macera yarim kaliyor) ilk albümü okudum.184 sayfalik albüm oldukça

doyurucu olmus.Orjinal formatindan daha küçük boyutta yapilan baski rahatsizlik vermiyor.Eserin içerigine gelirsek:

Eserin yazari Jacamon Tetikçi ile yasa,ölüm,iyi-kötü,öldürme,yalnizlik ve daha bir çok konu üzerine felsefi ve ahlaki çikarimlar

yapan güçlü bir karakter yaratmis.YKY arayi sogutmaz insallah..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Bugün okudugum ikinci çizgi romanda YKY'dan daha önce Dogan Kardes Dergisi'nde yayinlanan ve tekrardan albüm halinde basilan Okko'nun ilk albümü Sular Devri.Hard cover albüm oldukça hos görünüyor ancak Tetikçi'nin aksine,küçülen boyut nedeniyle çizer HUB(Humber Chabuel)'in
essiz ,ayrintili çizimleri küçülen boyut nedeniyle etkisini yitirmis,albüm okunmasi ,bakilmasi zor bir eser haline gelmis.Yine de devamini bekliyoruz tabiki..

"İstemem,eksik olsun.."

Gambit

Okko yu ben de 10 gun once bitirdim, bir iki satir yazayim dedim gorunce simdi

Cilt olaganustu guzel olmus aslinda ama denildigi gibi boyut biraz daha buyuk olsa detaylar daha iyi gorulur, daha bir goz doyururmus. Macera olarak olaganustu bir macera olmasa da, sira disi bir cizgi roman okuma acisindan beni tatmin etti. YKY nin Tetikci ile Okko yu bu sekilde ciltleyerek guzel is cikardi. Umarim blacksad ve Dogan kardes icindeki diger karaktelerde boyle ciltlere kavusur ve kitapligimdaki yerlerini alirlar.

Eger okumadiysaniz iki yayinida, once tetikciyi, sonra Okko yu tavsiye edebilirim.

Underfined

Swing Özel Seri 49...En begendigim macera Artemus un hazineleri ve ilk macera adini unuttum ancak gerçektende hosuma gitti...