İtiraf Köşesi

Başlatan hanac, 03 Kasım, 2009, 21:02:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

sadece comics itiraflari  :)

• Comics dunyasindaki butun okculara gicigim, sevmiyorum arkadas nedir o oyle ya. istedigi kadar hedefi tuttursun, teknolojik oklari olsun vs yanindaki adam hulk ya da superman sen ok atiyosun ya
  • sirf bu nedenle green arrow dizine 3-5 bolum katlanabildim
  • eskiden iyi bir x-men okuyusuydum, cyclops gibi itici bir karakter yuzunden (hem cizgi romanda hem ekranda) artik dokunmuyorum
  • green lantern'i da sevemedim bir turlu
  • aslinda justice league dark justice league'den daha mi iyi nedir? okumaya mi baslasam ?
  • shield dizisini bayila bayila izledim :)
  • alemlerin en kral supergruplarindan birinin BPRD oldugunu dusunuyorum, keske biri hakkini vererek -ve Hellboy'suz- BPRD dizisi cekse-

ferzan

Manga okurken şömizin sürekli kayması ve kapağın altından yahut üstünden taşarak dalgınlığıma geleceği takdirde kıvrılması olayından nefret ediyorum demeyeyim de, çok gıcık oluyorum. Birkaç gün önce Oldboy okurken fark ettim. Yanlış anlaşılmasın, Oldboy 'da sorun yok, çoğu manga şömizli basılıyor ve gayet de şık duruyor ama şömizli kitabı okumanın derdi de apayrı bir şekilde geriyor beni.

Bu gerilimin daha hafifini Lal 'in Klasik Maceralar fumettilerini okurken yaşadığım oluyor. Bu kez derdim şömiz değil de cildin içindeki kalın karton kapaklar oluyor. Tabi büyük ihtimalle iadeler birleştiği için öyledir. Ben orada da bazen geriliyorum ama manga şömizi kadar kafaya takmıyorum. Manga şömizinin kayma sorunu şu sıralar epey gündemimde, daha evvel de rahatsız oluyormuşum meğer ama adını koyamıyormuşum bu rahatsızlığın. Şömizsiz çıkan mangalara selam olsun.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Şömizini yavaşça çıkarıp kenara kaldırsan ve şömizsiz okusan olmaz mı?  :D ;D
Yoksa illa ki "Macerayı Seven Adam" tadında okumak daha mı zevkli ve heyecanlı?  :)

ferzan

Şömiz çıkarsa olmaz, anlamı kalmaz. Ne şömizli oluyor, ne şömizsiz. Ben şömiz gibi bir hizmeti alıyorsam onu sorunsuz kullanmak isterim, o hizmetten vazgeçmek istemem. Şömizli mangalarda yaşadığım yegane mağduriyet bu şömizin aşağı yukarı kayma ve kıvrılıp bükülme sorunudur. Esas duruşta okur gibi de pür dikkat milim kaydırmadan hızlıca tüketmekten başka çare kalmıyor. Belki aynı sorundan muzdarip birkaç kişi daha vardır diye azıcık şımarıklık edeyim dedim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darbove

Madem konu hortladı yazalım bir şeyler

Arşiv yapma hırsım bir gün beni öldürecek. Bazen keşke sadece okumakla yetinme mertebesine erişsem diyorum. Ama raflarımda durması gerektiği düşüncesi beni bırakmıyor.

Fumettiye karşı ön yargılarım var ve bunu kırmak için çaba sarf etmiyorum. Kırarsam şayet kapılacağımı ve işin içinden çıkamayacağıma eminim. Pahalı bir çizgi roman türü. comic ve manga gibi erişebilmesi kolay değil. Kafamda fumetti serilerinin setleri ve takımların mafya ve tefecilerin elinde gibi hayal ediyorum.

Siyah beyaz basılan marvel klasikleri okurken midem kaldırmıyor. Kendime bir zorundalık yaratıp bir seferliğine okumak istiyorum.

Şömiz fetişim var.(!) İç kapakla şömiz farklı olunca bayılıyorum. Özellikle uzumaki özel edisyonlarda kullanılan şömiz tipine bayılıyorum hissiyatı harika.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Alıntı yapılan: ferzan - 23 Temmuz, 2020, 00:54:49Belki aynı sorundan muzdarip birkaç kişi daha vardır diye azıcık şımarıklık edeyim dedim.

:-*

Alıntı yapılan: darbove - 23 Temmuz, 2020, 01:05:56Arşiv yapma hırsım bir gün beni öldürecek. Bazen keşke sadece okumakla yetinme mertebesine erişsem diyorum. Ama raflarımda durması gerektiği düşüncesi beni bırakmıyor.

Minimalist olabilmeyi ben de isterdim. Özellikle taşınırken ızdıraba dönüşüyor bu durum.  :'(

Alıntı yapılan: darbove - 23 Temmuz, 2020, 01:05:56Kafamda fumetti serilerinin setleri ve takımların mafya ve tefecilerin elinde gibi hayal ediyorum.

;D

Alıntı yapılan: darbove - 23 Temmuz, 2020, 01:05:56Özellikle uzumaki özel edisyonlarda kullanılan şömiz tipine bayılıyorum hissiyatı harika.

Ahh, evet. Kadifemsi bir hissiyat, çok güzel gerçekten.  :D

Saint2

Bir aralar istisnasız tüm çizgi romanları alıyordum. Eve sığmaz oldu. Çoğunu da okuyamadım zaten. Sonra İlyas'a sattım hepsini. Bazılarının şeffaf poşetleri bile açılmamıştı. Bauhaus'tan 15 tane XXL koli alıp kamyonetle İlyas'a götürdüm. Şimdi gene topluyorum. Ama bu sefer daha az sayıda çiz giromanı. Okumaya gene çok vakit bulamıyorum.  ::) ::) ::) ::)

KenParker

Bu itirafları duyunca kendimi kutlayasım geldi ;D
Okumayacağım çizgi romanı hayatta almam. Aldığımı da okumadan bırakmam. Mesela şu anda 24 cilt Conan okumam var. Arada farklı türlerden çeşitleme yaparak sonuna kadar giderim.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Saint2 - 23 Temmuz, 2020, 16:50:23
Bir aralar istisnasız tüm çizgi romanları alıyordum. Eve sığmaz oldu. Çoğunu da okuyamadım zaten. Sonra İlyas'a sattım hepsini. Bazılarının şeffaf poşetleri bile açılmamıştı. Bauhaus'tan 15 tane XXL koli alıp kamyonetle İlyas'a götürdüm. Şimdi gene topluyorum. Ama bu sefer daha az sayıda çiz giromanı. Okumaya gene çok vakit bulamıyorum.  ::) ::) ::) ::)

"Tsundoku sendromu", olmuşsunuz, geçmiş olsun ;D

Bende de var, oradan biliyorum. Çaresi, ciddi bir bütçe yapıp uygulamak, aylık kitap alımlarınızı 1-2 ay sonraya öteleyerek paçallamak ve de ciddi bir otokontrol (okuma yapmadan yeni sipariş vermeme gibi).

http://altinmadalyon.com/altin/kitap-muhabbeti/tsundoku-sendromu/
They drew first blood...

dayıcomics

O toplama huyu bende de var. Dragonların hazine sevdası gibi her çıkan çizgi romanı almak istiyorum (fumettiler ve mangalar hariç). Artık dur demem gerek kendime  ;D

alan ford

son zamanlarda sıkça karşıma çıkan fumetti kelimesine gıcığım. Doğrusu nedir bilmiyorum ama bu saatten sonra yanlış bile olsa fumetti'nin değişmesini istemiyorum. Benim için Mister No gibi, Kimmerya gibi birşey artık, mistır'a ya da Simerya'ya dilim varmıyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Zeljko

Belki dönemsel bir durumdur bilemiyorum ama Fumetti ekolünden Dampyr,Julia ve Ken Parker dışındakileri okumaya elim zor gidiyor son zamanlarda. Önümüzdeki aylarda çıkmasını umduğum Tex Willer serisine yükseliyorum ama  ;)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 04 Ağustos, 2020, 19:57:30son zamanlarda sıkça karşıma çıkan fümetti kelimesine gıcığım. Doğrusu nedir bilmiyorum ama bu saatten sonra yanlış bile olsa fumetti'nin değişmesini istemiyorum. Benim için Mister No gibi, Kimmerya gibi birşey artık, mistır'a ya da Simerya'ya dilim varmıyor.

Fumetto tekil, fumetti çoğul. Fümetti ise dublajcıların NO ağız şekline uydurdukları YO gibi birşey.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kauss

Bu itiraf sayılır mı bilmiyorum ama merak ettiğim bir husus var.
Çizgi roman okumayı seviyorum fakat senenin belirli dönemlerinde okumadan kopuyorum. Bazen iki ay filan hiç elime bile almak istemiyorum sonra deli gibi okuma yapıyorum, ardından yine böyle bir döneme giriyorum. Nedenini bir türlü çözemiyorum. Bırakma ve başlamam da kademeli olmuyor. Bıçak kesiği gibi birden bırakıyorum ve başlıyorum  :( Bu olayı veya benzerini yaşayan arkadaşlar var mı ?

rumar80

Bende genelde şöyle oluyor: Eğer bir kahramanın kitaplarını seri halinde okumaya kalkarsam MUTLAKA bir süre sonra içimden okumak gelmiyor ve okumayı bırakıyorum. Hatta başka bir çizgi roman okumam da zor oluyor. O nedenle bir kahramana başladıysam araya mutlaka bir roman ekliyorum. Biraz ondan biraz bundan şeklinde ilerliyorum. Ayrıca gün içinde sayfalarca ve sürekli okumamaya çalışıyorum.