Ana Menü

Last of Us Part 2

Başlatan Mrtekin, 03 Aralık, 2016, 23:11:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İdrava

Alıntı yapılan: hanac - 24 Haziran, 2020, 13:00:29
Arkadaşlar bu konuyu artık uzatmayın, rica ediyorum.

İkili tartışma ile bir yere varamıyoruz ne yazık ki.
ve ayrıca burası bir çizgiroman platformu... maalesef forum son zamanlarda film,dizi ve oyun forumu alanına döndü... ben bundan çok rahatsızım... bunlarla ilgili onlarca forum var zaten. Ama kaç tane çizgi roman forumu var? Bırakın altın madalyon sadece altın madalyon olarak kalsın.

hanac

Alıntı yapılan: İdrava - 24 Haziran, 2020, 14:37:55
ve ayrıca burası bir çizgiroman platformu... maalesef forum son zamanlarda film,dizi ve oyun forumu alanına döndü... ben bundan çok rahatsızım... bunlarla ilgili onlarca forum var zaten. Ama kaç tane çizgi roman forumu var? Bırakın altın madalyon sadece altın madalyon olarak kalsın.

Ama sadece çizgi roman konuşulan bir yer değiliz.

Film, dizi, animasyon vs. kuruluşundan beri var.

ZGeralt

Alıntı yapılan: İdrava - 24 Haziran, 2020, 14:37:55
Alıntı yapılan: hanac - 24 Haziran, 2020, 15:12:54
Ama sadece çizgi roman konuşulan bir yer değiliz.

Film, dizi, animasyon vs. kuruluşundan beri var.

Ayrıca, farklı başlıklarda dizi-film-oyun vs. konuşmak çizgi roman konuşmaya engel değil ki? Çizgi roman başlıkları sabote edilmiyor yani, her konunun kendi başlığı mevcut.

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: memospinoz - 24 Haziran, 2020, 18:19:16
Böyle kocaman, dev gibi bir Jackman mı mesela?  ;D

Ahaahahaha:-)
They drew first blood...

Jedmau

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Haziran, 2020, 12:41:04
  Mantığına sonuna kadar katılıyorum. Ama bir konuda hatalısın bence. O da şu ki; ben böyle bir film, çizgi roman veya kitap vs bekliyorsam (oyun demiyorum çünkü oyun yaşını geçtim) ASLA konu ile ilgili başlıklara yakın dönemde bakmıyorum. Böylece gönül rahatlığı ile koltuğuma oturabiliyorum.
   Sonra da kendi spoiler'ımı paylaşıyorum.  ;D

Abi konu başlığı değil, girmiyorum. Twitter leş, ister istemez karşına çıkıyor :)

Mrtekin

https://www.google.com.tr/amp/s/www.spieltimes.com/news/the-last-of-us-part-2-sold-around-4-million-copies-in-its-first-3-days/%3famp

Oyunun ilk 3 günde; 4 milyon kopya satarak rekor kırdığı söyleniyor. Yani bu durumda kendi prodüksiyon masrafını karşıladığı gibi, Sony&Naughty Dog'a yeni bir proje için gereken sermayeyi de fazlası ile sağladığı düşünülebilir. Kar olaylarını şu an için düşünmüyoruz.:-)

Sızan haberlere göre; Naughty Dog'un 3 opsiyonu var:

a-) Ya tamamı ile yeni bir oyun (IP) tasarlayacaklar,

b-) Uncharted serisinden bir oyun daha tasarlayacaklar,

c-) Part 3'ü tasarlayacaklar.

Tahminim, ilk iki opsiyon üzerinden gideceklerdir. Part 2, ilk geliştirme aşamasından itibaren üzerinde müthiş tartışılan bir oyun oldu, launch ile birlikte resmen beğenenler (benim gibi) ile beğenmeyenler (Nomad gibi:-)) arasında ciddi kavga çıktı. Twitter, #JusticeforJoel şeklinde hashtagler ile dolu. Hal böyleyken, hikayenin oyuncular tarafından biraz hazmedilmesinin beklenmesi ve Part3 için acele edilmemesi onlar için şu an en iyi opsiyon olabilir.
They drew first blood...

ZGeralt

Uncharted serisine nokta koyduklarını söylemişlerdi, daha doğrusu Nathan Drake'e veda ediyoruz demişlerdi ( sonra Lost Legacy çıktı DLC olarak). Seriyi çok severim, oynaması da çok eğlencelidir ama "modern Indiana Jones" konsepti bence yeterli.
Yeni bir IP bekliyorum kendilerinden. 4-5 seneden önce yeni bir oyun gelmesi zor, bu kadar büyük çapta bu kadar ince işlenmiş oyunların yapım süresi en az 4 yıl falan oluyor çünkü.
TLOU2'de 7 senelik külüstür PS4 ile yaptıklarını gördükten sonra yeni PS5 ile yapacakları beni gerçekten heyecanlandırıyor :)

Mrtekin

https://www.google.com.tr/amp/s/www.republicworld.com/amp/technology-news/gaming/the-last-of-us-2-sales-drop-80-percent.html

Bu arada, 4 milyon kopyaya sadece kutulu kopyalar dahil. Dijital downloadlar dahil değil.

İlk oyununda günümüze kadar toplam 20 milyon adet sattığı (kutulu ve dijital toplam) düşünülecek olur ise; Part 2'nin de daha satış anlamında gidecek yolu vardır diye düşünüyorum.

Nihai satış adetleri, önümüzdeki sene ortaya çıkar gibi. Takipçisi olacağım.

They drew first blood...

ghostrider

Hikayesi hariç efsane bir oyun ama neden hikayeyi ikilem olarak sunmuşlar ;anlamıyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Mrtekin

Last of Us Part 2'nin "intikam" duygusu üzerine olacağı başından beri söylenmişti. Gerekliliği ya da gereksizliği hususunu; bu şekilde kurgulamış, Neil Aga.
They drew first blood...