Şunu İsterim, Bunu İsterim Köşesi...

Başlatan s.b, 06 Kasım, 2009, 17:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 28 Ağustos, 2011, 20:29:53
coverbrovser.com'da çizgiroman kapaklarına bakarken Tarzan dikkatimi çekti.Kapaklar zok güzel.Hele bir kapağa bakarken , Conan'a o kadar benzettim ki sanki John Buscema Tarzan'dan etkilenmiş gibi geldi.
Ben gerçek Tarzan'ı sadece çocuk dergilerinde okumuştum.Dark Horse'nin yayınları olduğunu gördüm.Belki yayınlansa satmaz ama ben yine de istiyorum

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 28 Ağustos, 2011, 21:22:05
Bence yayınlansa güzel olur. Ben alırım  :)

2011 de de istemişiz ama duymamışlar sesimizi. Şimdi daha yüksek sesle istiyoruz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Mart, 2013, 10:35:26
Bu Tarzanların Conan'dan pek bir farkı yok. Bu içimizdeki Conan sevgisine takabül ediyor  ;D

Galiba haklısınız. Ormanda yolunu kaybetmiş Conan ağa bu.

kalidor

Yldırım Örer tarafından yazılıp çizilmiş yarısı kolaj yarısı orjinal çizim Conan ve Tarzan macerasını hatırlatalım:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1447.msg51166.html#msg51166

Bu maceradan yabancı Conan forumlarında bayağı bahsediliyor. Hatta Kanadalı bir Conanperver için İngilizce çevirisine başlamıştım. Yakında bitirip göndereceğim. aynı şahısa Angut Şipşakkesergezer'leri de tamamlayıp göndermiştim  :D
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

John Buscema'lı Tarzan'ı ben de isteyenlerdenim. Bir de ( Bir deler yine başladı) Tolga ve Hızır Bey'i hatta ve hatta tam külliyat Kara Murat yayınlanmasını istiyorum. Rabbim biz sevenlerini çizgiromansız bırakmasın :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

connyapku

John Buscema'nin cizdigi Tarzan yayinlanirsa satmamasi imkansiz.Hem yayinlanmamasi buyuk eksiklik olur.Bir yayin evi el atarsa dogru karar vermis olur.Bu kitaplari almayan cikmaz. Orjinal 27 sayi olmasi lazim.ingilizce cilt olarak bulamadim.Fotografdaki cilt kapaklari fransiz baskisi.Amazonda bu sekilde gormustum.

s.b

Toplam 29 sayısı var.

28. sayı                                                                            29.sayı

s.b

Ayrıca 3 sayıda Annual var.

1977                                                         1978

1979

hanac

Bence mükemmel bir eser. Yayınlanırsa alırım.

Peki Buscema'nın Tarzan'ı bizde hiçbir yerde az da olsa yayınlanmadı mı ?

Mesela Türkiye Çocuk falan.

s.b

Abi ben hiç öyle bir şey hatırlamıyorum.

altay1944

29 sayı  nedir ki birkaç kalın ciltte biter.Bildiğim kadarı ile 1 sayı comics içi reklamlardan arındırılınca 15-20 sayfa kalıyor geriye.Kesinlikle çok satar diye düşünüyorum.Ben alırım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 15 Mart, 2013, 10:25:38
Bence mükemmel bir eser. Yayınlanırsa alırım.

Peki Buscema'nın Tarzan'ı bizde hiçbir yerde az da olsa yayınlanmadı mı ?

Mesela Türkiye Çocuk falan.

ben de hatırlamıyorum..ancak bu tarzan'ın esinlediği bir tipleme ile conan ; belit'le olan ve " kara kıyılarda" devam eden maceralarda kapışmıştı..birde hem bu tarzan'ı hem de conan'ı andıran ve özgün bir buscema tiplemesi olan ,"bront" vardı..hikaye ve kahramanı "ar (ali recan) koleksiyon ve  çizgi roman dergisi" sayfalarında görmüştük..bilim kurgu içerikliydi.. j.m. de matteis metinleri yazıyordu..en heyecanlı yerinde dergi ile birlikte yarım kalmıştı..  :(
not:tipleme savage sword of conana'ın sayfalrında gözükmüştür..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

connyapku

Mademki sizde sevdiniz o zaman isteyelim.Bir kac resim daha.

Umarim bu sayfa yayincilarin dikkatini ceker.Zembalyi,Thorgali,Kit Tayloru istedigimiz gibi isteyelim belki biri olumlu bir seyler yazar.

connyapku

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 15 Mart, 2013, 16:03:36
ben de hatırlamıyorum..ancak bu tarzan'ın esinlediği bir tipleme ile conan ; belit'le olan ve " kara kıyılarda" devam eden maceralarda kapışmıştı..birde hem bu tarzan'ı hem de conan'ı andıran ve özgün bir buscema tiplemesi olan ,"bront" vardı..hikaye ve kahramanı "ar (ali recan) koleksiyon ve  çizgi roman dergisi" sayfalarında görmüştük..bilim kurgu içerikliydi.. j.m. de matteis metinleri yazıyordu..en heyecanlı yerinde dergi ile birlikte yarım kalmıştı..  :(
not:tipleme savage sword of conana'ın sayfalrında gözükmüştür..

Conan'in o maceralarda kapistigi kisi gercek "Amra"idi Kush dilinde arslan demek.Conan onu oldurunce isim kendisine gecmisti.

connyapku