Hatıra

Başlatan s.b, 18 Kasım, 2009, 11:39:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Resimlerden anlaşıldığına göre Captain America eskiden ülkemizde epey seviliyormuş. Şu an seven de yok mu acaba? En azından bir tanecik de olsa One shot bir Captain America yayìnlansa iyi olma mıydı? Ben Captain America' nın haksızlığa uğradığını düşünüyorum ve de Demir Adam 'ın. İnanıyorum ki Tony Stark karakteri İç Savaş ile bütün antipatileri üzerine toplamaya başladı...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yunusmeyra

alfa'nın süper kahraman serilerinin hepsinde açılmıştı bu resim yarışmaları..87-88 seneleriydi galiba..fantastik dörtlü sayfalarıda ve diğerlerinde de katılımcılardan dereceye girenlerin resimler yayınlanmıştı..conan'da ise kısa çizgi öykü yarışması yapılmıştı..biz okuyucular ve fanlar için televizyona çıkmakla eşdeğerdi ,"okuyucu mektuplarında" ismimizin,mektubumuzun veya resimlerimizin yayınlanması..         
   forumumuzde ve hayat içinde bir şekilde tanıştığımız ,1980 yılların çizgi roman okuyucularının bir çoğunun ismini veya çizimini bu sayfalarda gördüğümü hatırlıyorum..daha önceki mesajlarda da değinildiği gibi forumumuzun üye listesinden bir çok isme de bu sayfalarda rastlıyoruz..ilyas,rıza,abbas,sami ve diğerlerimiz..elinde görselimiz olmasada bu başlığa seri-sayı ve tarih gibi bilgilerle katkıda bulunsak daha neler çıkar kimbilir..benim 80'li yıllarda yazdığım bir mektuba ve resme ise büyük boy fasikül olarak haftalık yayınlanan "karaoğlan" serisinin 143 no'lu sayısında (hala en çok sevdiğim karaoğlan maceralarından biri olan "kulbakay'ın mezarı" adlı serüvenin sayısıdır..) kapak içinde ve arka sayfa-okuyucu resimleri köşesinde rastlayabilirsiniz.. (resmi yaz aylarında yapıp-1984- gönderdiğimi hatırlıyorum..şubat 1985'te de yayınlanmış..)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

"Ben 14 yaşında orta okul son sınıf öğrencisi bir okuyucunuzum" diye başlıyor arkadaşımızın mektubu. Yıllar öncesinden güzel bir hatıra. Ya, bakın daha ne cevherler çıkacak kim bilir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Yarışma resimlerine devam.

SALİM DÜNDAR-İSTANBUL

KURTULUŞ AYYILDIZ-KDZ.EREĞLİ

ALPER HEKİM-İSTANBUL

s.b

SERDAR GÜMÜŞ-AFYON

ÖMER TATLISÖZ-KASTAMONU

MEHMET DİNÇ

s.b

Bu da benim Alfa'ya yolladığım yarışma resimlerimden bir tanesi.

SAMİ BAYRAK

rumar80

Abi çok iyiymiş vallahi

hennessy

Sami baba seni Marvell'e transfer edelim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Mart, 2013, 19:28:12
Abi çok iyiymiş vallahi

Teşekkürler.

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Mart, 2013, 19:44:06
Sami baba seni Marvell'e transfer edelim.

O zamanlar John Buscema gel beraber çizelim demişti ama kabul etmemiştim.

V

Bu resmi iyi hatırlıyorum.Arşivde var zaten tüm Fantastişk Dörtlü ve Kaptan Amerika sayıları.

Conan çizdin mi Conan Sami baba?
"İstemem,eksik olsun.."

connyapku

Bu resmi bende hatirladim  :).Hatta o zaman cizen kimse cok guzel cizmis diye dusunmustum.Demek sendin Sami abi.

s.b

Alıntı yapılan: V - 23 Mart, 2013, 21:54:19
Bu resmi iyi hatırlıyorum.Arşivde var zaten tüm Fantastişk Dörtlü ve Kaptan Amerika sayıları.

Conan çizdin mi Conan Sami baba?

Yarışma için çizdiğim Conan resmim hepsinden güzeldir. Conan Tam Maceralı Seride yayınlanmış olsa gerek diye hatırlıyorum o resmim. Ama Kadıköyde'de araştırdığım halde o resmin yayınlandığı sayıyı bulamıyorum. Belki elinde o seri olan arkadaşlar kontrol ederlerse bulabilirler.

Alıntı yapılan: connyapku - 23 Mart, 2013, 22:03:15
Bu resmi bende hatirladim  :).Hatta o zaman cizen kimse cok guzel cizmis diye dusunmustum.Demek sendin Sami abi.

Beğendiğinize sevindim kardeşim. Teşekkür ederim.

s.b

Bugün Kadıköy'de bulduğum yeni bir belge.

İLKER ŞEN

HAKAN ULUKÖYLÜ-DENİZLİ

ALİ UYSAL-BURSA

ÖMER DURMUŞ-İSTANBUL

s.b

ERCAN BALİOĞLU-İSTANBUL

SAVAŞ GÜVEN-ANKARA

NECMİ YALÇIN-İZMİR

V

Alıntı yapılan: s.b - 24 Mart, 2013, 14:34:15
Yarışma için çizdiğim Conan resmim hepsinden güzeldir. Conan Tam Maceralı Seride yayınlanmış olsa gerek diye hatırlıyorum o resmim. Ama Kadıköyde'de araştırdığım halde o resmin yayınlandığı sayıyı bulamıyorum. Belki elinde o seri olan arkadaşlar kontrol ederlerse bulabilirler.

Abi serinin küçük boy mu(144 öncesi),büyük boy mu?Hansi boy sayısı içerisinde yayınlanmıştı?
"İstemem,eksik olsun.."