Hatıra

Başlatan s.b, 18 Kasım, 2009, 11:39:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: kedidiro - 27 Mart, 2013, 17:26:42
    yeteneğinize yazık etmişsiniz o halde sami bey... cin ali bile çizemeyen benim gibileri çatır çatır çatlatabilirmişsiniz oysa... neyse dileyelim ki bu genler evlatlarınıza geçmiş olsun ve onlar yürütsünler bu güzel meşgaleyi...

Çocukların derdi bilgisayar oyunları. Benim gibi saatlerce elde kalem resim çizmek onlar için ancak bir işkence olabilir.

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Mart, 2013, 17:44:37
Cona çizimi gayet güzel tebrik ederim.

Beğenmenize sevindim. 25, 30 sene önce en büyük zevkim çizgi roman kahramanlarının resimlerini yapmaktı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Bu resim de hepimizin sevdiği değerli arkadaşımız İlyas Erkul'dan geliyor.

pizagor

Ben yeniden çizmeye başladım... 19 aylık kızıma inek - maymun - koyun - domuz falan çiziyorum ama olsun bilek çalışmaya başladı :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Sağ üstteki gence dikkat, 3 yıldır çr okuyor diyenler şimdi ne diyecek ?  :)

kalidor

Kimmeryalılar Kulübünü de yıllardır zaten var diye kurmadık  ;)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Yayıncılar bu tip okuyucu köşelerini bırakalı yıllar oldu.

İlyas'dan ricam bunu tekrar başlatsın.

tommikser

Valla ben 3 yıldır biriktirmeye başladım dedim.3 yıldır okuyorum demedim.Haa 33 yaşında olupta 33 yıldır biriktiriyorum da demedim ;D ;D ;D

Bu kimeryalılar köşesi 1994 yılının aylık Conan'ında vardı.Yani o zamandan beri ÇR hastasıyız.Bazı yayıncı arkadaşların dediği gibi çr için ne yaptın derlerse 25 yıldır durmadan alıp okuyoruma güzel bir örnek.

İlyas abi keşke Alfa döneminde ki Asgard Postası köşesini açsan.Resimler falan olsa.Kadıköyde toplandık desek orada resimlerimiz olsa.Yıllar sonra bu şekilde bakıp gülsek hatırlasak.Şu kubbede hoş bir seda bıraktık desek.Keşke yapsan abi.

pizagor

Alıntı yapılan: gunessemerci - 30 Temmuz, 2013, 09:37:01
Valla ben 3 yıldır biriktirmeye başladım dedim.3 yıldır okuyorum demedim.Haa 33 yaşında olupta 33 yıldır biriktiriyorum da demedim ;D ;D ;D

Birileri alınmış galiba.

Lakin ben de 33 yaşındayım, 33 yıldır biriktiriyorum, doğduğumda annem bana sütten önce çizgiroman vermiş demedim...

Doğru bilgiler için buyrun Altın Madalyon Postası'na :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7072.0.html

Siz de resimli olmak şartıyla doldurun altını :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Okuyucu köşelerinin yeniden çizgiroman sayfalarında yeralması hoş olurdu. Belki yeniden yarışma resimleri yapmaya başlardık.

yunusmeyra

bu sefer geçmiş conan dergilerinden güzel bir okur mektubuna rastladım..ocak 1994 tarihli conan "yeni maceralar dizisi" no:193'ten bir hatıra bu..okur mektubunu yazan sevgili dostumuz "V" yani Engin..o yıllarda  kılı kırk yaran eleştirileri ile okur mektuplarında yer almış  :) merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum,o güzel "hediyeler" adresine ulaşmış ve hala saklıyor mu?

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Engin Abimizden güzel bir anı okumuş olduk. Sağolasın yunusmeyra.

V

Vay be..!Ben bu mektubu unutmuşum. :D Bu sayı elimde var.Hemmen tekrardan bakayım.Sağolasın Tarkan.Bu arada Conan'ın gönlümde ki ve

hatıralarımda ki yeri apayrıdır.Hail Conan!

Not:Hediye olarak Norem çizimli poster ve bir de Kull posteri gelmişti.Evet ,halen saklıyorum.Bu arada Sonya'nın posteri nasıldı acaba? ;D

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Engin vallahi helal olsun, çok güzel bir yazı yazmışsın.

Aynı performansı bu forumda da bekliyoruz.  :)

darkwood

Böylece gizli bir Conan fanı da ortaya çıkmış oldu. Bakalım daha ne cevherler göreceğiz.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

hatıra köşemizin bugünkü konuğu arkadaşımız rumar (Rıza Umar Gürsu)..88 yılının 12 no'lu silver surfer'ı..mart 1988 yılında yayınlanmıştı galiba..Ali Recan'ın "alfa yayınları" sonrası "comics" telifleri ile ülkemiz çizgi roman okurunu heyecanlandırdığı yıllar..bizim yaş grubu o sıralarda üniversiteye ya girmiş ya hazırlanıyorlar veya çalışma hayatına atılmışlar..yaş 17-18 elimizde silver surfer'lar,conan'lar, g.ı. joe'lar, hulk'lar ve daha neler neler..
   bizi kimse ;kötü baskı da olsa ,"comics"ler "el kadar" ve "çamur" gibi basılsa da çizgi romandan koparamıyor anlıyacağınız..belli ki Rıza o yıllarda "comics"lere hepimizden daha aşina ve isteklerini Recan'ın "marvel yayınları" okuyucu mektuplarına yazmış..kim derki 25 sene sonra bu mektubu yazan bir arkadaşı daha "çizgi roman sevdalıları"nın forumu "Altın Madalyon" aracılığıyla tanıyacağız...altta o sayının kapak ve "posta kutusu"
alıntıları..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR