Babil.com

Başlatan Nightrain, 13 Şubat, 2017, 15:57:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Stok durumuna bak. Ürün ellerinde varsa Yurtiçi veya Aras ile karşı ödemeli gönder. (Arasta Bilgi Teknolojileri ... Derseniz sistemlerinde görünür) Takip numarasını müşteri hizmetlerine bildir. Sistemlerinden kargoya verildiğini telefonda teyit ediyorlar ve aynı gün veya ertesi gün, hasarlı ürünün ellerine ulaşmasını beklemeden gönderiyorlar. Babil bu konuda müşteri dostu.

İdrava

Valla benim  edessadan sonra en memnun olduğum site. Benimde iadem olmuştu. Hemen yenisini göndermişlerdi.

OZAN BALIM

Babil-Odakitap-Eganba paketlemede hepsinden iyi. Şimdiye kadar 1 kere iade yaptım, 3. gün yeni kargo elimdeydi. İdefix'le kıyaslarsak tedarik sürecindeki ürünü bekleyerek biraz daha geç gönderim yapıyorlar. Aceleniz varsa stokta görünen ve görünmeyen ürünleri ayrı sipariş vermenizi tavsiye ederim.

Kauss

Daha önce dediğim gibi ürünü iade ettim. Bugün yenisi elime ulaştı. Müşteri hizmetleri olarak gayet başarılı olduklarını söyleyebilirim şuanlık. Hatta yeni kitabı baya bir korunaklı yollamışlar.

Tuco Ramirez

Buradaki övgüleri görünce, Babil.com'dan pazar gecesi 8'li kitap siparişi (6'sı çr) verdim. Hepsi de stokta çok sayıda görünüyordu. Bugün Çarşamba ve hala "paketleniyor" diye gözüküyor. Diğer sitelerde genelde 2 veya 3. gün elimde oluyordu.
Sanırım 4 günlük yasaktan sonra pazartesi elimde olacak malesef.

darbove

Geçen ayın 25inde verdiğim siparişin 2.kısmını halen bekliyorum. 1 aya tamamlayacaklar inş.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

afu

Sakın Babil'den sipariş vermeyin. !
Stokta görülen kitapları sipariş verdim, gemen gelir diye. Ertedi gün satışta değil diye bir kitabı iptal ettiler. Siparişimin tamamını iptal edin dedim, hiç oralı olmadan kalanları kargoya verdiler. (Hala gelecek)
3 Nisan siparişimi hala bekliyorum.  >:(

Hiç bulaşmayın derim. Stokta var dediklerine de inanmayın.

ferzan

Babil ile Odakitap aynı tabanı kullandığı için, birine eklenen kitap eş zamanlı olarak diğerine de eklendiği için, şu ana kadarki yorumlardan anladığım kadarıyla her ikisi de hemen hemen aynı kulvarda gittiği için, Tuco Ramirez 'in iletisi üzerine teselli edici şeyler yazacaktım. Zira Covid-19 günlerinde Odakitap 'tan alışverişe devam eden ve sürecin başında da müşteri hizmetleriyle iletişime girmiş biri olarak personel sayılarını güvenlik sebebiyle minimuma indirdiklerini ve dönüşümlü olarak çalışan çok az personelle kitap temini ve paketlemesi yaptıklarını öğrenmiştim. Odakitap, normal şartlarda stoktaki ürünü aynı gün kargolardı ama karantina günlerinde satın alınan ürün birkaç saat içinde paketlemede görünse bile faturasının kesilip kargoya verilmesi en erken birkaç günü bulabiliyor. Babil 'de de benzer bir durum olabilir diye düşünüp Tuco Ramirez 'in içini rahatlatmak niyetindeydim ama Afu Abi 'nin yorumunu okuyunca, Babil 'in Odakitap 'la çok da aynı olmadığını anladım. En azından bu olağanüstü süreçte.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kırkambar

Nadir kitaptan aldığım ürünler üç gün kargoya verilmeyince mesaj attım. Yurtiçi Kargonun kotalı sistem uyguladığını, bu nedenle ürünlerin iki gündür kargoya verilemediğini söyledi arkadaş. Babil'den aldığım ürünler de iki gündür tamamlandı ibaresi yazmasına rağmen kargolanmadı. Sanırım nedeni, Yurtiçi Kargo tercihimden dolayı kota durumuna takılması. Şirketlerin eleman azaltmalarından dolayı gerçekleşen gecikmeleri de ekleyince haliyle kitaplar normalden daha uzun bir sürede elimize geçiyor. Sanırım bu hassas dönemde biraz anlayışlı olmamız gerekecek.
   Stokta gözüken kitapların siparişinde yaşanan aksaklı benim de başıma geldi, ancak sadece stokta bir ürün olduğu durumlarda bu gerçekleşti. Bunun iki temel nedeni var: ilki aynı anda birden fazla kişinin kitabı alma talebinde bulunması, onay sürecinden dolayı da ürünün hala stokta gözükmesi; ikincisi de ellerinde kalan tek ürünün hasarlı olmasından dolayı gönderilmek istenmemesi. Çünkü iade süreci hem alıcıya hem satıcıya yük.

memospinoz

En iyisi bu süreçte kargoyla gönderilen hiçbir şey almamak. Zaruri olanlar haricinde tabii ki. (Tıraş makinesi, evden çıkmak istemeyenler için gıda ve temizlik ürünleri vb.)

Ben Nisan ayında hiçbir şey almadım.

darbove

mart ayının 25inde verdiğim sipariş bugün itibariyle hepsi kargolanmış oldu. Yaklaşık 1 ay 6 gün felan. Sagalar olmasa çoktan iptal etmiştim de neyse   ;D ;D ;D

labirent

8 Nisanda ODA KİTAP ' tan 91 TL lik çr siparişi verdim. 4 gün sonra tüm kitaplarım paketlenmişti. Ama bugüne kadar kargoya verimedi. Tüm şikayet mesaj ve telefonlarıma hep oyalayıcı cevaplar verildi. Paramı da iade etmiyorlar. Oda Kitaptan alışveriş yaparken 100 kez düşünmenizi tavsiye ederim.

seastar1000

Corona dolayısıyla evde kaldık bende eski serilere daldım yenıden ona bak buna bak bazı eksıkler çıktı lawrence block un matthew scudder serısınden ıkı eksık kıme verdık nasıl verdık nıye gelmedı sue grafton dan yıne ıkı eksık
Scudder ler kırmızıkedı kıtapevınde gorunuyorlardı hadı dedım ısmarladım bakalım geleceklermı yada kaç gune gelecekler merak ıcındeyım doğrusu

kırkambar

Ben stoktaki ürünleri sipariş ettim bir mayısta; ertesi gün paketlendi ama hala kargoya verilmesini bekliyorum. Kargo şirketinde sırasını bekliyor sanırım.

darbove

yurtiçi kota koymuş sanırım. benim ikinci paket bayağı bekledi o yüzden. sorduğumda işlem sırasına göre kargolanıyor demişlerdi. dedim 1 ay geçti nasıl bir öncelik anlamadım ama 1 aylık sürece değdi diyebilirim. sagalar her şeyi unutturdu bana.  ;D ;D ;D