The Tick (2017)

Başlatan doktor1881, 26 Ağustos, 2017, 22:40:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

'The Tick', aynı adlı çizgi romandan uyarlanan ve The Tick karakterine dayanan bir Amerikan televizyon dizisidir.
Pilot bölümü 18 Ağustos 2016'da Amazon Video'da gösterilen dizinin geri kalan dokuz bölümünün tamamı 25 Ağustos 2017'de yayınlandı.Karekter Amerikalı karikatürist ve senarist Ben Edlund tarafından oluşturuldu. Edlund ayrıca Supernatural, Gotham, Powers ve Revolution gibi dizilerde de senaristlik ve yapımcılık yapmıştır. Bölümleri ortalama 29 dakika süren dizinin çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılıyor. Edlund ile birlikte David Fury, Jose Molina, Barry Josephson, Wally Pfister ve Barry Sonnenfeld'in görev aldığı dizinin üretimini Amazon Studios ve Sony Pictures Television şirketleri üstleniyor.
İngiliz oyuncu Peter Serafinowicz'in (Parks and Recreation) "The Tick" karakterini canlandırdığı dizide ayrıca Griffin Newman (Vinyl), Valorie Curry (The Following, House of Lies), Brendan Hines (Lie to Me, Scorpion, Suits, Secrets and Lies), Jackie Earle Haley (Preacher), Ryan Woodle ve Yara Martinez (Jane the Virgin) rol alıyor.
Konusu
Süper kahramanların onlarca yıldır gerçek olduğu bir dünyada, süper güçleri olmayan bir muhasebeci, şehrinin süper bir kötü adam tarafından sahiplenildiğinin farkına varır. Bu komployu ortaya çıkarmaya çalışırken, kendisini tuhaf, mavi bir süper kahraman olarak sahalarda bulur.

https://youtu.be/yKFxFqOmqcs

kharon

Dizinin ilk sezonunu keyifle izleyip birakmistim; harika bir superkahraman parodisi Tick.
Superkahraman hikayelerinin tum kliseleriyle ustaca dalga geciyor.

Diziyi unutmustum , tesadufen ikinci sezonunun da Amazon Prime'da oldugunu gordum. Simdi ikinci sezona basliyorum. 

ZGeralt

Alıntı yapılan: kharon - 25 Kasım, 2019, 15:23:48
Dizinin ilk sezonunu keyifle izleyip birakmistim; harika bir superkahraman parodisi Tick.
Superkahraman hikayelerinin tum kliseleriyle ustaca dalga geciyor.

Diziyi unutmustum , tesadufen ikinci sezonunun da Amazon Prime'da oldugunu gordum. Simdi ikinci sezona basliyorum.

Ne zamandır izleme listemde bekliyor. Bir türlü fırsat bulamadım.
90'larda çizgi filmi vardı. Yanılmıyorsam "Kene" adıyla yayınlandı. Çok eğlenceli bir seriydi.

kharon

cizgi filmin sadece 1-2 bolumunu izledigimi hatirliyorum, cizgi romanini ise hic okumadim.
tamamen yabanci oldugum halde yine de eglenceli buldum

kharon

ikinci sezon daha da iyiydi; Tick'in etrafindaki karakterleri genislettiler dernlestirdiler ama maalesef Amazon 3. sezona onay vermemis. Halbuki islenecek-baglanacak konular vardi daha.

Tick superkahraman parodisi gibi cok bicak sirti-zor bir mevzuyu cok iyi kotarmayi basarmis; bir taraftan agir superkahraman fanatiklerini kizdirmak-kaybetmek ote taraftan cok cheesy olmak tehlikesi var. Alaninda gordugum en basarili is olabilir.

Belki gelecek senelerde baska bir yuva bulur kendine.