Çizgiroman Rüyaları

Başlatan V, 22 Aralık, 2009, 15:38:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Örümcek Adam

Bu fantastik zihinlerden fantastik filmler çıkar eminim :)

darkwood

Rüyamda görmem ama uyumak için çizgiroman okurum.  8)
Darkwood Sakinleri..

doktor1881

Rüyalarım zaten çoğu zaman fantastik oluyor bazen uyandığımda devamı gelsin diye gözümü kapıyorum ama nafile ;D ;D ;D

Örümcek Adam

Tekrar görmek için uyumak çok kötüü :(

tunaorhun

Rüyamda çizgiroman görmüyorum ama böyle giderse bazı çizgiromanların devamını ancak rüyalarımızda göreceğiz. ;D

Örümcek Adam

ahahaha gerçekten çok dogru :D:D

pizagor

Çizgiroman rüyaları üzerine başka bir başlığımız vardı, birleştirdim arkadaşlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Benim taşınmalarım çizgiromanlar nedeniyle çok sıkıntılı olur. Kitaplarım zarar görmesin diye kendim özenle kolilerim. Böyle böyle yaklaşık elli koli, hele bir de koliler ufaksa 80 – 90  koliyi iki net günde hazırlarım. Rüyamda da yine bir taşınma günü. Taşınma başlamış, ev boşalıyor. Normalde öncesinde hazır ederim bu kolileri ama bu sefer geç kalmışım. Ben de elemanlara gidip koli isteyeceğim, bir de diyeceğim ki bu odaya dokunmayın, en son benim hazırladığım kolileri kamyona yükler yola düşeriz. Tam çizgiroman odasının önünden geçerken bir de bakıyorum oda boşaltılmış, dolaplar dahil herşey gitmiş. Ulan diyorum, nasıl olabilir bu, hangi arada derede hazırladınız bu kolileri, rezil ettiniz kitapları. Sinirimi çıkarmak üzere hemen içlerindeki en yetkiliye gidiyorum içimden söylenerek. Adam bana diyor ki bir arkadaşınız beni aradı, size şaka olarak bunu yaptırdı bize. Kim diyorum, ... (içimizden biri) yanıtını alıyorum. Yalan yok, başlarım böyle şakaya diyerek saydırmaya başlıyorum. Sonrası kabus gibiydi, acaba kitaplarıma neler oldu, nasıl içine ettilerle dolu çok kötü bir gece geçirdim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aitor03

90ların başında ve ortasında olmak üzere iki rüyada, toplam üç yeni macera olmak üzere hiç rastlamadığım Asterix'lere denk gelmiştim. Birinde bir sahafta bulmuştum ve kapağı Asteriks Amerika'dayı andırıyordu, denizde bir yelkenli vardı ama renkler, perspektif farklıydı, içindeki hikayeyi üstünkörü şöyle bir karıştırmıştım, Amerika'da hikayesiyle alakası yoktu ve uyanmıştım. Diğer rüyada gördüğüm hikayelerden birinden birkaç sayfa okuyabilmiştim, okuduğum sayfalar mavi tonlarında gece kumsal tasvirleriydi, bizimkilere farklı bir düşman kabilenin saldırısını gösteriyordu (Cermenler olabilir, ağırlıklı olarak sarışınlardı sanki. Norman gibi de değillerdi).  Diğer kitabı karıştıramadan uyanmıştım bu rüyadan da.

İşin tuhaf kısmı, her iki rüyada da, rüya olduğunun bilincideydim ve bu açık bilinçle "hiç olmayan bir Asteriks buldum" sevinci bilinçaltından çıkıp uyanmamı sağladı diye düşünüyorum.
Tek bir şey var ki, o da uyandıktan sonra o içimi kaplayan hüzün...

ümitkr

Ben hala taşınılan veya yıkılan bir evin kapısının önündeki çöpten çizgi roman bulduğum rüyayı görüyorum :)