Ortam - KaraKarga Yayınları (Sönmez Karakurt)

Başlatan Harun Ça, 19 Aralık, 2017, 21:08:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: pearl jam - 11 Ekim, 2021, 16:44:39
... Şu ortamda hala çizgi roman çıkması bile piyasanın eskiye nazaran ne kadar ilerlediğini gösteriyor sayın pizagor

Çıktısını aldım başucuma astım!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Ortam 5. albümde yer alan kısımların haricinde Uykusuz dergisinde 40 küsur hafta daha yayınlandı. O 40 küsur sayfa, 6. albümün üçte birini oluşturacaktı ama Sönmez Karakurt 2022 Mart sonunda seriyi sonlandırdı. Zaten seri son aylarında ufukta gözüken nihai bir finale doğru gittiğini hissettiriyordu ama ben açıkçası bittiği noktadan en az birkaç ay sonra bitmesini bekliyordum. Çok hızlı bağlandı sanki.

Her albüm 128 sayfa civarıydı, 40 küsur sayfa ile KaraKarga'nın 6. albümü yapıp yapmayacağını düşünürken Instagram üzerinden takipleştiğimiz Sönmez Karakurt'a sordum. Serinin bitmesi gerekenden en az iki ay erken bitme hissinden tutun da 6. albümün çıkıp çıkmayacağına kadar peş peşe sorularımı yönettim ama çok kısa bir cevap aldım. O cevabın da sorularımla doğrudan alakası yoktu. Hatta yazdığımı sonuna kadar okuyup okumadığı konusunda bile şüpheye düştüm (buradaki gibi "şehvetle" uzun uzun yazmamıştım oysa). Kısaca, zoraki çiziyormuş ve devam edesi gelmemiş. Bir de anlamadığım bir şey yazmıştı bitirirken; "Senaryo da kralını yazsan kötü çekecek ve p.ç edecekler. Her şey istediğimiz gibi olacak bir proje çıksa uğraşmaya değer tabi." Anlamadım açıkçası. Dizi uyarlaması tarzı bir şey sorduğumu mu sandı, ne alaka falan diye kendi kendime bocalarken "Amaaaan, neyse ne işte!" dedim. Merakımla kalmayı tercih edip Ortam defterini tamamen kapadım. Zaten sevdiğim bir şey de layığınca nihayete ermeyip patlamasa şaşardım.

Meraklısı için finale dair şunu diyebilirim, seriyi takip etmiş ve Ortam'ın yerine utanmaktan yorulmuş herkesin içine sular serpecek şekilde adamımız hayata galip geldi, olaylara noktayı koydu, dolaylı yoldan da olsa mutlu sona değil ama zaferli sona ulaştı ve o çok hayalini kurduğu alkışları aldı. Artık bu üçte birlik kısım bölünerek ve formatı değiştirilerek zorlama bir 6. albüm haline gelirse tam külliyat elimizde olur. Yoksa Uykusuz'da hangi sayılara denk geldiğini bulup söylemeye çalışırım artık. Uykusuz da kapandı zaten, onun üzerine de edecek laflarım var ama mecalim yok.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com